Člověk na prodej

Human Harvest

• Kanada

Human Harvest - China's Illegal Organ Trade

Dokumentární

Kanada, 2014, 66 min (Alternativní: 52 min)

Daryl Bennett

Homo sapiens?(19.11.2018)

Šílené, nemám slov. Možná by nebylo od věci, kdyby se na film podíval náš současný hradní pán. -------- V titulcích filmu uvedeno: český název Člověk na prodej: Ilegální obchod s lidskými orgány v Číně.(20.11.2016)

Právě jsem snímek shlédl z archivu České televize. Velmi oceňuji záběry přímo z Číny, z míst odkud asi není snadné nějaké záběry získat - vězení, nemocnice. Po filmové stránce zajímavě natočený dokument. Po stránce obsahové dost silné téma. Je fakt, že různé druhy genocidních praktik se odehrávali v historii a probíhají i dnes a stále si lidé kladou stejné otázky a stejným způsobem marní příležitosti proti takovým věcem včas a účinně zakročit. Všiml jsem si, že na toto téma - záhadných zdrojů čínského transplantačního průmyslu, vzniká stále více dokumentů, zejména ve spojitosti s násilnými represemi věřících v Číně. Je neuvěřitelné slyšet obvinění, že komunistická strana Číny vezme křesťana, Ujgura, Tibeťana nebo následovníka Falun Gongu, nechá ho zatknout a ve vězení mu odeberou orgány a tělo spálí. Potom orgány zpeněží a rozdělí si odměnu. Jak neuvěřitelná zrůdnost. Ale je fakt, že podobné věci se děli třeba v Kosově, Albánii, nedávno v rámci aktivit ISIS a jinde. Není to něco nového pod sluncem, ale každopádně je to pro mě vždycky šokující... Pěkný snímek. Dokázal se opřít do závažného tématu. Dávám plný počet.(20.10.2016)

Čína je krajina neobmedzených možností, kde dokážu zohnať akýkoľvek orgán na transplantáciu do siedmich dní. Za akú cenu (iba predpokladaných) dobre ukrytých vyhladzovacích táborov to je, môžeme len vypočítať sedliackym rozumom, a asi aj bývalý nacistický režim by zložil klobúk nad efektívnosťou a organizáciou. Porovnaním počtu oficiálnych trestov smrti a počtu transplantácií sa dokument začína, pričom získanie priamych dôkazov je zhola nemožné. Skutočný stav veci pozná asi len čínska vláda a lekári a iný zdravotnícky personál asi nemajú na výber. –––– Nakonec přišli s vysvětlením, že to jsou popraveni vězni odsouzení na smrt. Kolik jich ale je?(19.11.2018)