Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

• Finsko Hymyilevä mies (více)

Léto 1962. Olli Mäki je velkou nadějí finského boxu a právě se chystá na životní zápas o titul mistra světa. Z poklidného venkova se dostává do víru velkoměsta, kde je vystaven tlaku médií, trenérů a sponzorů. Skromný Olli má na dosah všechnu slávu a bohatství a snaží se dělat to, co se od něj očekává. Je v tom ale jeden háček – Olli se totiž zamiloval do Raiji, dívky ze své rodné vesnice. (Aerofilms)

Spike86

Zajímavý film o místy extrémní přípravě boxera na mistrovský zápas, o jeho pocitech, enormním tlaku veřejnosti, médií, které mu znemožňovaly se soustředit na trénování, o zamilování, které trochu upozadilo jeho zájem o trénink a o jeho vnitřním boji, kdy si přemýšlí nad tím jestli to vůbec má smysl, že by chtěl být radši s přítelkyní. Film je černobílý, což dobře podtrhuje atmosféru. První půlka filmu je pomalejší, ve druhé půli už to má náboj, sparingy jsou natočeny zajímavě, stejně jako samotný zápas a třeba atmosféra obrovského atletického stadionu při příchodu na zápas je přímo elektrizující. Není to blockbuster, takže tempo je pomalejší, ale film zase působí mnohem opravdověji než třeba Rocky. 68% ()

surprise

Nemohu říci, že by to byl můj nejšťastnější den v kině, Formanovy příběhy z 60-tých jsou mnohem zábavnější a v kritice společnosti jasnější, tady jsem nevěděl co se chce vlastně říci, asi jen jak skromný, ale nadějný boxer nikdy nebude slavným, protože je skromný. ()

Paradax

Celkem o ničem, akorát se u něj dobře usíná a spí (testováno mnoha diváky v Karlových Varech). Jsou daleko lepší filmy o boxu. Jedna hvězdička za náhled do zákulisí profesionálního boxu a sportu obecně. ()

69. ročník MFF Cannes

69. ročník MFF Cannes