poster

Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

 • Finsko

  Hymyilevä mies

 • Švédsko

  Den lyckligaste dagen i Olli Mäkis liv

 • Německo

  Der glücklichste Tag im Leben des Olli Mäki

 • Slovensko

  Olli Mäki

 • Velká Británie

  The Happiest Day in the Life of Olli Mäki

Životopisný / Drama / Romantický / Sportovní

Finsko / Švédsko / Německo, 2016, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Priaznivci boxu všetkých krajín spojte sa a choďte o kina. Olli Maki nie je žiaden filmový zázrak, nie je to žiaden art plný symbolov a metafor a nemá ani takého kontroverzného hrdinu, ako bol Tony La Motta. Nie je to ani sociálna dráma z Fínska 60. rokov, nedočkáte sa ani dramatických a emocionálnych scén. Na záporáka zabudnite a na napínavý boxerský zápas tiež. Napriek všetkému a vďaka všednosti mám ale z filmu veľmi dobrý pocit, asi je to aj tým, že mám športové filmy rád. Proste v zdravom tele zdravý duch, ukončím komentár podobne, ako som začal, budovateľským citátom.(18.5.2017)

 • Spike86
  ****

  Zajímavý film o místy extrémní přípravě boxera na mistrovský zápas, o jeho pocitech, enormním tlaku veřejnosti, médií, které mu znemožňovaly se soustředit na trénování, o zamilování, které trochu upozadilo jeho zájem o trénink a o jeho vnitřním boji, kdy si přemýšlí nad tím jestli to vůbec má smysl, že by chtěl být radši s přítelkyní. Film je černobílý, což dobře podtrhuje atmosféru. První půlka filmu je pomalejší, ve druhé půli už to má náboj, sparingy jsou natočeny zajímavě, stejně jako samotný zápas a třeba atmosféra obrovského atletického stadionu při příchodu na zápas je přímo elektrizující. Není to blockbuster, takže tempo je pomalejší, ale film zase působí mnohem opravdověji než třeba Rocky. 68%(18.3.2017)

 • venca163
  ***

  Nejprachobyčejnější den v životě Olliho Mäkiho. Iluze šedesátek je sice povedená, ale film je tak civilní a uvěřitelný a humor tak jemný, až to občas bolí. Fakt tyjo, chlap se má dostat do formy před životnim zápasem a místo toho aby se brodil ve sněhu s kládou na ramenou, tak tam pobíhá kolem Dagmar Veškrnový. Kámoš řikal, že kdyby se při závěrečnym vážení Olli nedostal pod váhovou hranici 57kg a jeho šance na titul by vyprchaly už v tom momentě, dal by jasnejch 5 hvězd. To by mi sice přišlo taky jako dost srandovní vyústění, ale zase nějakym pořádnym boxem bych nepohrdnul. Ten zápas o titul mohl klidně zůstat takovej jakej byl, ale mohlo se k tomu přihodit víc kvalitního mlácení do žeber, i kdyby z tréninku. (65%)(8.7.2016)

 • dhejbal
  ****

  Takový neobvyklý sportovní snímek, který spíš než akčními záběry a bojovnou atmosférou baví svým zajímavým zpracováním na černobílý film a „splašenou“ kamerou. Přestože hlavní hrdina není žádný grázl, rozhodně to není ani ctižádostivý příklad pro mladé sportovce. Ollimu je totiž jeho boj o boxerský titul tak nějak buřt a podobně to má nastavené i jeho partnerka. Nejedná se však ani o nějakou přeslazenou lovestory. Když pak Olli a Raija jdou spolu na konci filmu podél řeky, míjejí pár důchodců – skutečné manžele Mäkiovi. Trochu se divím, že Olli Mäki sám na filmu spolupracoval. Řekl bych, že ve skutečnosti nebyl takový břídil, jakým je ve filmu, kde jsem spíš hluboce soucítil s jeho manažerem. Zaujalo mě také, že představitelé manželů Mäkiových (Jarkko Lahti a Oona Airola) také pocházejí z Kokkoly, stejně jako praví manželé Mäkiovi nebo režisér Juho Kuosmanen. Že by se tam mluvilo tak specifickým nářečím finštiny, aby se pro role nejvíc hodili právě místní? Nicméně ve filmu několikrát zazní, že Kokkola je díra stranou civilizace. Pobaví také skutečnosti, že zatímco manažer Elis Ask byl o 11 let starší než Olli Mäki, představitel Olliho Jarkko Lahti je o dva roky starší než Eero Milonoff, který hraje Aska. Na plátně však Ask doopravdy působí jako ten zkušený mentor nesoustředěného mladého boxera.(19.4.2017)

 • kaylin
  ****

  Boxerské filmy prostě nejsou špatné, a tak ani tenhle, finský a navíc černobílý, není špatný, i když rozhodně není určen pro každého. Na jednu stranu moc umělecké, na druhou stranu to ale ukazuje box i trochu jinak, nikoli jako adrenalinový, drsný sport, ale i jako přetvářku, která je ke sportovcům mnohdy dost krutá.(31.8.2017)

 • - Olli Mäki, na motívy ktorého bol film natočený, sa nechal počuť, že ho videl so svojou ženou dovedna deväťkrát. (classic)

 • - Na konci filmu jdou Olli (Jarkko Lahti) a Raija (Oona Airola) do přístavu a potkají starý pár. Onen pár je v reálném životě Olli a Raija Mäki. (MessiM)

 • - Jarkko Lahti, představitel Olliho, se na roli boxera připravoval 4,5 roku. (Spike86)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace