Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je to pět let, co byli Dianin otec a snoubenec zavražděni uprchlým vězněm. Její očité svědectví dostalo pachatele za mříže. Ten však teď utekl a nemyslí na nic jiného než na pomstu. Dianu čeká střetnutí s nebezpečným psychopatem... Policie v noci v lese honí uprchlého vězně, ten ale ukradne auto a ujede. Diana je v baru se svým bratrem Chrisem a švagrovou Trudy. Nemá náladu, ale Chris ji nutí do tancování. Dianě se udělá špatně. Chris ji utěšuje, že toho jen moc vypila, ale ji trápí něco jiného. Tento den je totiž výročí smrti jejich otce Maxe a Dianina snoubence Briana, kteří byli zavražděni. Další den Chris projednává s rodinným přítelem Martinem, který spolupracoval s jeho otcem, své finance. Je na tom špatně a Martin mu radí, aby prodal dům, ve kterém Diana žije a který je součástí dědictví. Chris souhlasí, ale Diana se domu nechce vzdát. Chris proto požádá Martina, aby s ní promluvil. Ze zpráv se potom všichni dozvědí, že vrah jejich nejbližších, Louis, kterého do vězení poslalo Dianino očité svědectví, je na svobodě. Chris proto chce, aby u něj jeho sestra bydlela, než vraha dopadnou. Ona však odmítne a v domě zůstane sama. Když si potom večer prohlíží stará videa, uslyší bouchnutí dveří. Jde se podívat, co zvuk způsobilo, když ji Louis přepadne. Přiváže ji k židli, ale nechce jí ublížit. Chce si s ní jen promluvit. Tvrdí, že vraždu nespáchal. Pouze uslyšel výstřely, a tak se běžel podívat, co se děje. Našel pak v garáži mrtvého Briana a postřeleného Maxe, který mu zemřel v náručí. Ostatní důkazy – zbraň a rukavice – mu prý někdo podstrčil do auta. Pracoval totiž pro rodinu jako správce objektu, a tak měl auto poblíž domu. Diana mu to nevěří a snaží se uprchnout, to se jí však nepovede. Louis se ptá dál. Ptá se na alibi Martina a tvrdí, že to byl on, kdo zavraždil její rodinu. Motivem prý byly peníze, které po smrti společníka získal. Louis tvrdí, že neměl žádný motiv pro vraždu a že byl s Dianiným otcem domluven na půjčce. Měl totiž projekt, který chtěl zrealizovat, a vydělat peníze pro svou dceru, kterou sám vychovával. Diana mu však stále nevěří, i když přizná, že o Martinových penězích nevěděla.
Louis si prohlédne záznamy z bezpečnostní kamery, která je v garáži, kde k vraždě došlo. Na nich pachatel sice není vidět, ale je vidět Brian, který vejde na místo činu po postřelení Maxe. Podivné je to, že nezvedne ruce nad hlavu, jakoby vraha důvěrně znal. Diana pomalu začíná věřit, že Louis opravdu není vrahem. Ten jí řekne, aby zavolala Martina. Chce ho totiž donutit k přiznání. Diana tak provede a také se podívá na záznam, kde zjistí, že Brian měl u sebe při vstupu do garáže mobil, ale když ležel na podlaze, mobil už neměl. Oba se proto vydají do garáže, kde zjistí, že zapadl do odtokového kanálku. Je však vybitý. Mezitím dorazí Martin. Louis ho uhodí do hlavy, a on ztratí vědomí. Probere se přivázaný k židli. Louis na něj křičí, aby se přiznal, ale Martin tvrdí, že nic neprovedl. Do toho do domu přijde Chris s Trudy a Louise napadnou. Začne rvačka. Dianě se mezitím podaří mobil nabít a podívá se na video, které Brian natočil pár minut před svou smrtí. Je na něm s kyticí růží, když je slyšet výstřel. Brian se jde podívat do garáže, kde stojí Chris s pistolí. Vrahem tedy nebyl ani Louis, ani Martin, ale Dianin bratr. Mezitím je Martin při rvačce postřelen. Když Diana zjistí, kdo je skutečným viníkem, uteče s Louisem do lesa. Chris ji však postřelí. Mezitím přijede policie, kterou předtím nic netušící Chris zavolal. Diana se s Louisem snaží před Chrisem utéct, ten je však dožene a Louise postřelí. Dianě se podaří video někomu odeslat, než ji Chris najde. Řekne jí, že otce zabil, protože chtěl dát peníze zahradníkovi místo zadluženému synovi. Brian byl jen ve špatnou dobu na špatném místě. Potom ji chce zabít, ale Louis mu v tom z posledních sil zabrání. Nakonec dorazí policie, která už díky videu zná celou pravdu, a Chrise s Trudy zatkne. Louis je zproštěn obvinění a odškodněn dvěma miliony, které prý hodlá využít pro znovunavázání vztahu se svojí dcerou. Diana prodá dům a vrátí se vést podnik, který po sobě zanechal její otec. (TV Prima)

(více)

Recenze (5)

Mamlas odpad!

všechny recenze uživatele

Takový typický TV výblujek, laciný, hloupý, který nezaujme ničím. Není to thriller, ale vypelíchaná užvatlaná nuda. (4%) ()

mdf 

všechny recenze uživatele

Hodně obyčejný příběh, který se skoro celý odehrává v domě,který byl asi nejdražší položkou za pronájem. ()

Reklama

solisoli 

všechny recenze uživatele

Priehľadná a naivná noblesná mizéria. Tak nazvať obohraný príbeh s podpriemerným scenárom, priemerným hereckým prejavom účinkujúcich. Tu sa dá len konštatovať, za málo peňazí, aj málo muziky. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pomerne často sa mi stáva, že pri prepínaní televíznych programov natrafím na titul, ktorý mi absolútne nič nehovorí, o ktorom som v živote nepočul, o ktorom nemám žiadne informácie a predsa si ho nechám pustený a pozriem si ho až do konca. Presne tak to bolo aj s americkým thrillerom "Očitá svedkyňa" (Eyewitness). Niekedy som príjemne prekvapený parádnym filmovým zážitkom, inokedy je to len strata času. V prípade toho filmu to bola tá druhá eventualita. Strata času. Nudné v každom smere. Scenár, herecké výkony, réžia úplne o ničom. Mal som čo robiť, aby som to nevypol. Vydžal som však. Dopozeral som to. Takže tomu dám aspoň jednu malú hviezdičku. * ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama