Autumn Lights

Haustljós

Drama / Mysteriózní

USA / Island / Francie, 2016, 98 min

• Aljak

V podstate nič také, čo by sme tu ešte nemali. Milostný trojuholník tvorený z oddaného manželíka, melancholického fotografa z cudziny, a ženy, ktorá sa zrejme vyžíva v motaní hláv (a tiež sŕdc) okolitých mužov. Akosi som myslel, že tamtá mŕtvolka napokon bude kľúčom k celej pointe príbehu, ale akosi to celé išlo do stratena a pointa napokon nikde. Hm, celkovo ma to akosi ničím nezaujalo, a o týždeň už si na nejaký Haustljós už nebudem ani pamätať. Nezaujímavé, nezáživné.(13.12.2016)

Žádná přehnaná sláva, žádný velký propadák. Chvílemi docela nudné scény, chvílemi docela dobré.(1.8.2017)

• barteca

Psychodrama v melancholické krajině Islandu, mysteriózního tam není nic, nevěrnická klasika a rozervanost rozmazlených nihilistů. Čekání na konec bylo nekonečné.(10.1.2018)

Zbytočná veda o tom, ako ženská pomotala chlapíkovi hlavu, div sa nerozplakal. Update: Napísal som túto vetu a udelil dve hviezdičky. Avšak pri písaní obsahu mi to všetko zrazu trklo, až som sa zarazil... Ihned' som šiel s hodnotením nahor!(27.11.2016)

Zvláštní film, místy nudnější pasáže, ale nedívalo se mi na to špatně. Příběh není ničím originální, jedna lamačka srdcí, která je ztracená a neví co se sebou a tak manipuluje s muži (a všichni to vědí), její oddaný manžel, který jí i přesto všechno nesmírně miluje a obdivuje a potom náš pan fotograf. Líbilo se mi prostředí, ve kterém se příběh odehrával, bylo tak depresivní a osamělé. Nevidím tady ale nic mysteriozního a vůbec jsem nepochopila význam postavy sebevražedkyně. Průměr.(27.11.2016)