Catfight

Scénografie:

Estee Braverman

Kostýmy:

Charlie LaRose

Brutální satira na americkou společnost, která si rozhodně nebere servítky a právě kvůli tomu diváka baví. Postavy jsou přehnané a tlačené do svých limitů, ale díky tomu Catfight velmi dobře funguje a veze se na takové dadaistické vlně. Smělý počin, kterému ale chybí řádný konec.(19.3.2017)

Drsná satira soudobé tváře Ameriky a extrémní panoptikum lidské marnivost, bez obalu a bez servítek útočící na diváka. Sandra Oh a Anne Heche jsou přímo skvostné, uječená Alicia Silverstone s upištěnou Ariel Kavoussi jim skvěle sekundují. Catfight je prostě malým velkým filmem. [farting sound](1.5.2017)

• silentname

"Catfight" je v jadre celkom podarenou satirou o potlačovanej agresii a istým spôsobom aj ukážka, ako sa rôzni ľudia dokážu rôznym spôsobom priživovať na negatívnych udalostiach a získať si tým popularitu, bohatstvo a úspech. Najprv sa pozrime na dobré stránky filmu. Myslím si, že aj Sandra Oh aj Anne Heche majú istú dávku charizmy a ich agresivné scénky majú dynamiku. Miestami sú síce trošku okato zostrihané, ale inokedy by som povedal, že si skutočne riadne skočili do vlasov. Osobne však musím povedať, že ak by som mal vybrať postavu, ktorej mi bolo viac ľúto tak je to Veronica. Bolo vidno, že vo svojom živote nebola šťastná, uvedomila si svoje chyby a akosi chcela niečo aj zmeniť. Najmä po tom, čo sa po dvoch rokoch zobudí z kómy. A je bolestivé vidieť, že nič čo mala už neexistuje. A nemyslím len peniaze. To je popravde to najmenej. Čo sa týka Ashley, tak idú podobnou cestou, no bola mi tak neskutočne nesympatická, že mi to bolo absolútne jedno. Plus čo je super je fakt, že v bitkách, a vôbec v celom filme, hrá klasická hudba. Dáva to tomu absolútne neuveriteľné grády a skvelú komédiu. Čo však raz fungovalo a druhýkrát bolo stále super, tak do tretice si to mohli odpustiť. Možno mohli viac nechať vyznieť ten tichý moment, ktorý tu nastal, no čo môžeme čakať od filmu, ktorý sa volá "Catfight". Plus je tu ešte jeden skvelý fór s menami stromov, ktorý spoilovať nebudem. Negatívne stránky sú pre mňa fakt, že film opakuje svoje momentky a urobí dvakrát to isté, čo už nie je nejako zaujímavé. Plus ako som naznačil, Ashley mi sympatická vôbec nebola. A jej monológy mi často viac liezli na nervy. Obzvlášť jej rozčuľovanie sa nad modrým lístočkom. A záver filmu by som si asi prial iný. Myslím si, že film môže ľudí aj pobaviť, má dobré momentky, no ja som čakal trošku viac. Zvážte si sami. Neľutujem, že som ho videl raz. Hodnotenie: C-(28.7.2018)

Parádně absurdní film, kde se setkají dvě spolužačky, které se nikdy neměly moc v lásce. Jejich negativní emoce dostoupí vrcholu, což vede k tomu, že se pořádně servou na schodišti. Jedna to odnese pořádnou ránou do hlavy, kdy se probouzí až za dva roky. Všechno je jinak. Ale to je jen začátek. Toho absurdního je zde dost, ale ke konci už to není ono.(7.3.2017)