Ta, která odešla

Ang Babaeng Humayo

Tá, ktorá odišla

Filipíny, 2016, 226 min

Předloha:

Lev Nikolajevič Tolstoj (povídka)

Scénografie:

Popo Diaz
  • chelseaman22

Generálně nevyhledávám filmy uměleckého rázu, ale když už se na nějaký takový film dívám, tak doopravdy netoužím po tom, aby záběr, který má standardně pět vteřin v tomto případě trval vteřin dvacet. Toho jsem si již dost užil u Turínského koně. odpad! Celosvětový příjem k 1. 1. 2019: $3,974(1.1.2019)

Opravdu hooodně dlouhé. Ale taky hodně silné a ze života.(2.4.2018)

Dokonalé černobílé obrazy orámované třiceti lety, jíž té, která odešla, už nikdo nevrátí a které zbyla už jen vratká touha po pomstě a nalezení. Diaz sice má svůj vlastní čas, takže v kině pravděpodobně vystřídáte několik desítek pozic sedu, ale jeho zpracování odcizeného světa i cit pro niternost, spolu se silnými postavami (Hollanda diktuje) a nahlédnutím do filipínských dějin neumí nudit. Respekt těm, kdo připraví jeho kompletní retrospektivu.(3.8.2017)

I když má snímek skoro čtyři hodiny, vyplatí se na něj podívat minimálně jen proto, jak skvěle dokáže pracovat s černobílou kamerou, a to i v dnešní době. Jasně, že je to hodně pomalé, tohle není akční příběh o pomstě, ale je to filipínské zamyšlení nad životem ve společnosti, která rozhodně není dokonalá, ale je taková, jaká je.(4.4.2018)

• kolemjdouc

zbytečně zdlouhavé záběry těch 226 minut je až moc při tom kolik toho příběh sdělil.Černobílé záběry jsou proč?Není to jedno v jaké barvě se vše odehrává?Pointa vyjde nastejno.Dosti mi dělalo problém s postupem času rozlišit kdo je kdo obličeje postav byly až moc podobné.A je jedno jestli muži nebo ženy.(14.1.2019)

• - Celosvětová premiéra proběhla 9. září 2016 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Stoka)