Amanda Knox

Trailer

VOD (1)

Jméno Amandy Knox patří na seznam lidí, u nichž by se dalo do nekonečna polemizovat o jejich vině či nevině. V roce 2007 byla totiž v jejich společném bytě v italské Perugii zabita její spolubydlící a kamarádka Meredith Kercher, která stejně jako ona v Itálii studovala. Za vše mluvící důkazy, změny výpovědí i prapodivné chování udělalo z Amandy velmi jednoduše hlavní podezřelou, s každým dalším odtajněním však případ působí složitěji a složitěji. A i dnes po 9 letech se jedná o jeden z nejtajemnějších případů, ať už smýšlíte o Amandě jako o chladnokrevné vraždící psychopatce nebo oběti justičního omylu. (hansel97)

Trailer

BoPo

Zaujímavý dokument, ktorý Vás najprv prevedie policajným uhlom pohľadu. Vražda, prvotné dôkazy, obvinenia. Potom druhá, tretia vlna dôkazov vďaka ktorým je všetkým jasné, že Amanda v tom prsty určite má. Následne nepolicajný pohľad na stopy, ktorý ukazuje, že sa vyšetrovanie zrejme priveľmi zameralo len jedným smerom. Čo však robí prípad a dokument zaujímavým je samotná Amanda Knox, ktorá sa chová v každej fázy podivno, podozrivo, neprimerano, a prináša tak neustále pochybnosti. Amanda má podla mňa určite vyšší stupeň bezcitnosti než je bežné a vo vražde nejakým spôsobom zapojená bola. ()

emma53

Je neuvěřitelné jak představitelka Amandy tuhle nevděčnou roli zahrála. Naprosto profesionální výkon. Já jí až na pár momentů nevěřila ani slovo. Její postoj při soudních jednání nebo spíš před prvními výslechy bylo zcela v rozporu s tím, co se právě stalo. Rozhodně doporučuji a výsledek toho martýria si pak najděte na wiki. Red to dal za pět a ta dívka také. Sama nevím jaký postoj bych zaujala já, ale všechno uvnitř mého já, je spíš negace vůči ní. Nechtěla bych být soudcem. ()

Havaj8

Nikdy dřív jsem o Amandě Knox neslyšel, natož aby to byl opravdovej případ, o kterým by se mluvilo po celým světě. Ke mě se to teda nedostalo. Jako dokument se mi to nelíbilo, původní italskej jsem už vůbec neviděl, a to by bylo aby Amíci neudělali vlastní verzi. Kdybych ten případ znal, asi bych se tolik nedivil, ale vytáčelo mě hlavně to, že někoho obvinili a věznili, aniž by měli pádný důkazy a fakta. Z toho osobního hlediska, kdy jsem schopnej se vcítit do těch obviněnejch, to je něco strašnýho. Takže jsem zas o něco chytřejší díky tomuhle dokumentu, ale to jak to bylo poskládaný do sebe, já moc neocením. ()

Cappuccino

Zaujímavý prípad, ku ktorému som sa snažil pristupovať objektívne, nefandiť žiadnej strane, neprizerať na ich (ne)herecké výkony, ale riadiť sa tak ako súd len dôkazmi. Tvorcovia dali dostatočne vyvážený priestor obidvom stranám a azda jediné, čo ma pomerne iritovalo, boli narcistické prejavy britského novinára, ktorý si mohol niektoré vyjadrenia odpustiť. ()

kiddo

Někdy není třeba prezentovat vlastní stanovisko. Někdy prostě stačí nechat člověka mluvit, podat mu ten metaforický provaz a on už se na něm oběsí sám (Mignini a Pisa dafuq?!). Katolíci, vole, ach ti katolíci a jejich komplex Madonna-děvka. Jinými slovy do Itálie odteď už jen v převlečení za abatyši a doufat, že maloměstská mordka a forenzní tentokrát nedodají lidské zdroje, které by u nás v Dolním Sráčkově nesměly pro svou profesní etiku a odbornost ani vyšetřovat, čí sperma má hospodská Máňa přischlé na pyscích tenhle tejden. ()

• Rodina Meredith Kercher sa vyjadrila, že si tento film nikdy nepozrie. (dwdb)
  • Curt Knox, otec obžalovanej Amandy Knox, povedal, že dúfa, že sa povesť a celý prípad obráti v prospech jeho dcéry obráti aj vďaka tomuto dokumentu. (Arsenal83)