Amanda Knox

Dokumentární

USA / Dánsko, 2016, 92 min

Rod Blackhurst

Rod Blackhurst

Komplexní pohled na případ Amandy Knox, který sice rozhodně nedává jasné odpovědi, ale poutavým a emotivním způsobem ukazuje, jak se celý případ během let vyvíjel. Prostor dostávají všechny zainteresované strany rsp. Amanda Knox a její tehdejší přítel, žalobce i představitel tisku, který celé vyšetřování výrazně ovlivnil, což si novinář odmítl alibisticky připustit. nad některými věcmi, především nad humpoláckým počínáním policie, zůstával rozum stát. Na druhou stranu ačkoliv měly Amandiny promluvy na kameru svojí hloubku, nedokázal jsem jí tak úplně uvěřit. Jak říkal na konci dokumentu žalobce, konečné slovo bude mít Bůh. 90%(4.3.2017)

• Havaj8

Nikdy dřív jsem o Amandě Knox neslyšel, natož aby to byl opravdovej případ, o kterým by se mluvilo po celým světě. Ke mě se to teda nedostalo. Jako dokument se mi to nelíbilo, původní italskej jsem už vůbec neviděl, a to by bylo aby Amíci neudělali vlastní verzi. Kdybych ten případ znal, asi bych se tolik nedivil, ale vytáčelo mě hlavně to, že někoho obvinili a věznili, aniž by měli pádný důkazy a fakta. Z toho osobního hlediska, kdy jsem schopnej se vcítit do těch obviněnejch, to je něco strašnýho. Takže jsem zas o něco chytřejší díky tomuhle dokumentu, ale to jak to bylo poskládaný do sebe, já moc neocením.(2.1.2018)

Film sleduje vysetrovani vrazdy studentky v italskem mestecku. Osobne jsem o pripadu nevedel vubec nic (doporucuju nehledat informace predem) a tak na me dokument Amanda Knox fungoval naprosto ve vsech ohledech. Jedna se o neskutecne gradujici zalezitost, ktera svoji atmosferou hrave strci do kapsy lecktere filmy. Ve filmu lze najit vice rovin- vina/nevina obzalovanych, zakulisi novinariny, nabozensky rozmer.. a vsechny fungujou tak jak maji. A ze se filmu dari byt celou dobu nezaujatym je samozrejmosti.. Jinak podobne jako se v dokumentu *Lucie objevi Cameo Vaclava Klause, zde nechybi Donald Trump! POSLEDNI SLOVO: Dechberouci zalezitost, NETFLIX umi! 100% 5/5*(8.5.2017)

Pýtam sa a zároveň som šokovaná ako je vlastne možné odsúdiť človeka bez akýhkoľvek presvedčivých a hmatateľných dôkazov,až sa mi rozum pozastavuje ako v tomto prípade ,,úbohej" študentky,asi takýmto spôsobom a síce,,vašu piču som taky nevidel a verím že ji máte..".V Amerike by takéto niečo určite neprešlo,no nachádzame sa v prudérnom Taliansku,kde porezanie nožom nazývajú kvázy brutálnym činom.A nie ja hlavnú podozrivú nehájim,skôr naopak,verím v jej vinu,ved nakoniec tal.súdy jej naložili čo sa do nej vošlo psychopatke jednej(i ked si myslím,že konali skôr intuitívne a nie v rámci dôkazov....).Mám rada snímky s mystery atmosférou + skutočný príbeh pohol so mnou,zaujal ma hned od začiatku a nepustil ma spať až do konca i herečka v hlavnej úlohe to zahrala bravúrne,preto si zaslúži plnú paľbu.(26.7.2017)

Někdy není třeba prezentovat vlastní stanovisko. Někdy prostě stačí nechat člověka mluvit, podat mu ten metaforický provaz a on už se na něm oběsí sám (Mignini a Pisa dafuq?!). Katolíci, vole, ach ti katolíci a jejich komplex Madonna-děvka. Jinými slovy do Itálie odteď už jen v převlečení za abatyši a doufat, že maloměstská mordka a forenzní tentokrát nedodají lidské zdroje, které by u nás v Dolním Sráčkově nesměly pro svou profesní etiku a odbornost ani vyšetřovat, čí sperma má hospodská Máňa přischlé na pyscích tenhle tejden.(19.4.2017)