Amanda Knox

Dokumentární

USA / Dánsko, 2016, 92 min

Rod Blackhurst

Rod Blackhurst

Anderson Cooper (a.z.), Donald J. Trump (a.z.), Lester Holt (a.z.)
  • Havaj8

Nikdy dřív jsem o Amandě Knox neslyšel, natož aby to byl opravdovej případ, o kterým by se mluvilo po celým světě. Ke mě se to teda nedostalo. Jako dokument se mi to nelíbilo, původní italskej jsem už vůbec neviděl, a to by bylo aby Amíci neudělali vlastní verzi. Kdybych ten případ znal, asi bych se tolik nedivil, ale vytáčelo mě hlavně to, že někoho obvinili a věznili, aniž by měli pádný důkazy a fakta. Z toho osobního hlediska, kdy jsem schopnej se vcítit do těch obviněnejch, to je něco strašnýho. Takže jsem zas o něco chytřejší díky tomuhle dokumentu, ale to jak to bylo poskládaný do sebe, já moc neocením.(2.1.2018)

Někdy není třeba prezentovat vlastní stanovisko. Někdy prostě stačí nechat člověka mluvit, podat mu ten metaforický provaz a on už se na něm oběsí sám (Mignini a Pisa dafuq?!). Katolíci, vole, ach ti katolíci a jejich komplex Madonna-děvka. Jinými slovy do Itálie odteď už jen v převlečení za abatyši a doufat, že maloměstská mordka a forenzní tentokrát nedodají lidské zdroje, které by u nás v Dolním Sráčkově nesměly pro svou profesní etiku a odbornost ani vyšetřovat, čí sperma má hospodská Máňa přischlé na pyscích tenhle tejden.(19.4.2017)

"Amanda Knox" by sa bez najmenších problémov uživila ako herečka. Neuveriteľné, ako si v určitých momentoch, napriek tomu, že sa rozhodovalo o jej vine, užívala prítomnosť kamier. Každopádne, toto je jeden z najobjektívnejších dokumentov, ktorý prezentuje pohľad oboch strán. Taktiež nemôžem opomenúť jeden originálny "odjeb" talianského (tuším) sudcu, ktorý dokonale "upratal" postoj amerických vládnych predstaviteľov, ktorí sa ako obvykle, zas miešali do vecí, do ktorých ich nebolo ani hovno. Fakt som sa schuti zasmial ...(6.5.2017)

Komplexní pohled na případ Amandy Knox, který sice rozhodně nedává jasné odpovědi, ale poutavým a emotivním způsobem ukazuje, jak se celý případ během let vyvíjel. Prostor dostávají všechny zainteresované strany rsp. Amanda Knox a její tehdejší přítel, žalobce i představitel tisku, který celé vyšetřování výrazně ovlivnil, což si novinář odmítl alibisticky připustit. nad některými věcmi, především nad humpoláckým počínáním policie, zůstával rozum stát. Na druhou stranu ačkoliv měly Amandiny promluvy na kameru svojí hloubku, nedokázal jsem jí tak úplně uvěřit. Jak říkal na konci dokumentu žalobce, konečné slovo bude mít Bůh. 90%(4.3.2017)

O případu vím delší dobu, jelikož je ne úplně dobře zfilmovaný asi dvakrát, ale dokument konečně splnil moje očekávání. Mám rád tenhle druh, který není jen faktografický, ale opravdu do něj režisér dokáže dostat i emoce a Amandina zpověď na kameru, hlavně úvodní část, mě vyloženě dostávala. Opravdu zdařile zpracované.(15.10.2016)