Maggie a Mike se potkávají na cestě někde v Itálii. Ona má namířené do Trevine, on do Neapole. Maggie je mladá herečka, které lékaři přednedávnem diagnostikovali smrtelnou chorobu. Zůstávají ji možná týdny, možná měsíce. Odmítá léčbu, protože lékařům nevěří. Věří však v zázračnou sílu plačící Madony v Trevinu. Mike je chudý a podle jeho profesora geniální americký klavírista, který se chystá zúčastnit prestižní soutěže klavíristů. Cestu mu ale zkříží Maggie a na společné cestě Itálií se oba do sebe zamilují. Jak asi skončí příběh smrtelně nemocné dívky, která tak velmi touží po živote? (oficiální text distributora)

triana

Pozor, môže obsahovať SPOILER./// "Mám rakovinu v pokročilom štádiu (či inú vraždiacu nemoc - už si presne nepamätám, no i tak je to fuk) a plačúca Madona (ktorá ani neplače) je moja posledná nádej. Za posledné peniaze, čo mám, si kúpim kraksňu (je možné, že tá kraksňa bola v inom filme) a vyberiem sa na - možno moju poslednú - cestu. Ak by to nevyšlo, aspoň si užijem s mladým a krásnym chlapcom (ako muž mi teda nepripadá), ktorého náhodou stretnem cestou." Takto nejako si predstavujem chod jej myšlienok. Čo to má byť??? To pobúrenie hormónov ona nazýva láskou? (A nielen ona, ale ako čítam, aj distribútor.) Houby! Nikde vo filme som nepostrehla jej ľútosť nad činom, ktorý spáchala, vlastne ani uvedomenie si, že urobila niečo zlé. Naozaj nič zlé neurobila? Z pohľadu kresťana. Povedala si snáď hriešnica, keď šla pokorne za Ježišom do Šimonovho domu: „Pôjdem odprosiť Ježiša, ale cestou sa ešte stavím u zákazníka.“? A aby som nezabudla: „Od Ježiša si to nasmerujem zase k tomu istému zákazníkovi. (A určite ho nebudem chcieť evanjelizovať.)“ Celé zle. Už ani neviem, za čo tá jedna hviezda. Za hudobnú vložku určite nie. O iných veciach sa rozpisovať nebudem, pretože nemám rada dlhé komentáre, tak cudzie ako aj svoje. Film som videla pred cca 11 rokmi, takže je možné, že detaily sa mi miešajú s iným filmom. Momentálne som ho narýchlo nevedela pre osvieženie pamäti nikde zohnať– a možno je to aj dobre. Priaznivejšie by určite nedopadol. ()