Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

campix

Dokument o nekorunovaném králi porna, kterému už je přes 50 let a stále je špičkou v tom, co dělá. Dokument se snaží nahlédnout do Siffredova nitra a spíše pokládat důležité otázka, proč on a jemu podobní dělají věci, které dělají. Absolutně zde nejde o žádnou bilanci kariéry nebo tak. Jde především o to, co lidi v této branži pohání. Na druhou stranu, zas tolik hluboké to není a myšlenku mělní neustále hádky hlavního protagonisty s vlastním bratrancem. Zajímavý pohled, který je po technické stránce hodně povedený, ale o nic objevného tu opravdu nejde. ()

Disk

Určitě zajímavý dokument, na kterém mě zaujalo něco úplně jiného, konkrétně postava Roccovy spolupracovnice Kelly. Ta se identifikuje jako feministka a v dokumentu dobře upozornila, že i v porno branži je nerovnost mezi muži a ženami. Zatímco Rocco je za své výkony a zároveň vzorové otcovské chování chválen, žena by za stejný výkon byla hodnocena jako d__ka. Líbil se mi Kellyin výklad její manipulace s Roccem a její hádka s Roccovým bratrancem. Podobně zajímavá dialogová výměna proběhla mezi Roccem a jeho pubertálními syny, kteří se za svého tátu nijak nestydí, naopak jsou na něho hrdí. Do jaké míry by něco podobného bylo myslitelné na území bývalého Československa, to si netroufám odpovědět. Mimochodem ještě tam dobrý moment, kdy se Rocco ptá jedné adeptky, kdo jí řekl o tom, že je Rocco na place náročný. Její odpověď, že to jsou Češky, mě rozesmála. :) ()

Hwaelos

Oba režiséři zvládli natočit velmi dobrý dokument. Je z něho celkem zřejmé, že Siffredi se pokouší o sobě vytvořit celkem jednoznačný portrét - obraz člověka, který se pokouší bojovat se závislostí, ale který je ve své podstatě hodný, milující muž. Nakolik je tohle vidění sama sebe přesné, ví jen herec sám. Sympatické ale je, že filmaři mu v tom nejdou úplně na ruku - jeho slzavé monology o matce sice ve filmu ponechávají, zároveň ale citlivou prací s filmovými prostředky (střihem, kompozicí záběrů) tenhle obraz podvracejí, aby o něm mohl divák přemýšlet (viz např. záběr na mlčícího zamračeného syna, když se ho Rocco ptá, zda mu nevadí, co dělá). Zároveň jde o dobrou sondu do samotného pornoprůmyslu - místy hodně vtipnou (pohledy do zákulisí budování pornoscénáře, hloupoučké herečky, Roccův bratranec aka filmový packal), místy dost šokantní (Rocco dusící v dlouhém záběru mladou pornoherečku, která mu pak děkuje, protože je ráda za příležitost zviditelnit se v jeho produkci), ale především informačně celkem nabitou, ačkoli se tyto informace dostávají k divákovi celkem mimovolně. Režiséři si celkem dovedně poradili i s problémem, jak nebýt příliš vulgární v zobrazování, ale zároveň středobod tématu (porno) neponechat úplně mimo záběr (což by působilo krajně podivně). Skvělý je i závěr, kde se Rocco pokouší budovat své kariéře pomník svým posledním filmem, který naplní symbolikou, ale pár šikovných záběrů do zázemí jeho vzniku ukáže, že celé podobenství je vlastně jen simulakrem bez obsahu a myšlenky. ()

Ricky_CZ

Na své téma vcelku vkusný semi-dokument, kterým se podařilo i lidem ne zcela seznámeným s porno průmyslem vykreslit Rocca jako ikonu, kterou i mimo svůj obor beze sporu je. Temné stránky jeho povahy jsou jen naznačeny, což však stačí (On kdyžtak pomůže google). Jako memento konce jeho profesionální kariéry se snímek podařil, zpovědi jsou uvěřitelné, objevují se i vtipné momenty.. A taky pár hezkých hereček, nečekaně. Spokojenost na 80% ()

Jizni Tlapa

Zklamání z tohohle Italského hřebce,a to ho mám opravdu rád. Dokument, ale není porno, a tak je nutné více přemýšlet, než jen bezprostředně klátit. Vadí mi, že spíš než sonda do života tohoto polo_boha, je to behind thé scene z různých pornofilmů. Vadí mi ošizená zpověď jeho kolegů z branže a nejvíc mi vadí minimum informací z roccových začátků... absurdně nejlepší postavou je pro mě nakonec bratranec Gabi ()

• Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)
  • Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)

Časové pásmo bylo změněno