Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

Disk

Určitě zajímavý dokument, na kterém mě zaujalo něco úplně jiného, konkrétně postava Roccovy spolupracovnice Kelly. Ta se identifikuje jako feministka a v dokumentu dobře upozornila, že i v porno branži je nerovnost mezi muži a ženami. Zatímco Rocco je za své výkony a zároveň vzorové otcovské chování chválen, žena by za stejný výkon byla hodnocena jako d__ka. Líbil se mi Kellyin výklad její manipulace s Roccem a její hádka s Roccovým bratrancem. Podobně zajímavá dialogová výměna proběhla mezi Roccem a jeho pubertálními syny, kteří se za svého tátu nijak nestydí, naopak jsou na něho hrdí. Do jaké míry by něco podobného bylo myslitelné na území bývalého Československa, to si netroufám odpovědět. Mimochodem ještě tam dobrý moment, kdy se Rocco ptá jedné adeptky, kdo jí řekl o tom, že je Rocco na place náročný. Její odpověď, že to jsou Češky, mě rozesmála. :) ()

OG_Swifty

Chaoticky dokument bohaty na nahotu a sex (jsou videt penisy a vaginy, ale samotny sex je skryty ala soft porna z devadesatek) a chudy na cokoliv jiheho smysluplneho. Chvili jsou tam jeho filozoficky povidky o tom, ze se upsal dablovi a dabel je jeho penis, pak nejaky to mrdani, aby mluvil zase o svy mame atd. Vatu vyplnujou prazdny zabery na nejaky pornoherecky a na to, jak je pripravuje na filmy nebo jak je mrda (cameo tam maji i naky cesky). Uvidime Mekku pornoprumyslu (Budapest), nekolik velkych jmen americkyho prumyslu a skonci to dlouhou scenou o tom, jak toci posledni film (coz je lez, toci normalne dal) se starou "nezkrotnou" Kelly Stafford, ktera tam dela pedikuru naky nechutny bachyni. Film ma hodinu 40 minut, ale pocitove 2 hodiny 40 minut - za me vetsi nuda, nez dokumenty After Porn Ends. ()

Drnqonovic

Zajímavě laděný dokument, kde se dozvíme, jak to vypadá v rozervané duši pravého Italského hřebce a k tomu i něco málo, jak to chodí za kamerou v pornu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak Rocco je takový, protože měl nezdravou fixaci na svou matku, která se po smrti jeho bratra emočně odstřihla a on už od ní nikdy nezažil něhu? Nebo jak? Každopádně na točení porna jeden musí být tak trochu magor, to jsem předpokládal, ale třeba takový harmonogram Abelly Danger mě donutil zvednout obočí. Holt pornoherec tvrdej chleba má. Nechápu, jak Rocco dokázal vydržet natáčet tak dlouho s tím idiotem Gabrielem. To zakomplexovaný hovado bych ubodal po několika minutách a bezvýznamné plus pro Kelly, jak ho dokázala krásně vyprovokovat. ()

Devadesát Dva

Dlouho jsem se na tohle chtěl podívat, ale nikdy tak nějak nebyla nálada a moment. Retrospektivní Rocco, co vnímá svoji práci jako požehnání i prokletí. Zajímavý portrét toho, jak se dívá na ženy, studuje je, chová se v jejich přítomnosti a k nim... dualita života slavné pornohvězdy. Italská přitaženost a melodramatičnost a vážnost celého dokumentu se dala tak nějak očekávat. Je to až překvapivě depresivní. "Im happy not only because I have a big cock, but because I have Rosza." ()

Snorlax

Pokud chcete vědět, jak se píše scénář k pornu, tady se to dozvíte. Já bych se ještě ráda dozvěděla, proč byli diváci pravidelně informováni, kde se která mluvící hlava nachází. Asi abychom věděli, že Roccovy partnerky jsou roztroušeny po půlce světa. Místy je to nechtěně dosti komický dokument, ale za ten návod na scénář musím nadhodnotit. ()

• Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)