• Francie

Dokumentární

Francie, 2016, 105 min

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana.(20.3.2017)

• verbal

Až komicky působící tupopíárko nejohoblovanější evropské klády, která vždy, když si nevypíchá uspokojivé množství peněz, ohlásí konec kariéry a úplně poslední film, zkasíruje, a pak vesele przní dál. Takže uvidíte polomongoloidní filozofování nemocného makarónského vyrachtance, který původně bytostně toužil dělat kopáče pro Metrostav, avšak pak zjistil, že má IQ stejné jako délku čuráka a je diagnostikovaný erotoman, načež se s takovou yntelechtuální výbavou promrdal až na vrchol hardkóru. Doktorát z astrofyziky o pouhých 140 kvocientních bodů těsně unikl také jeho nejen mentálně impotentnímu příživnickému bratranci/kameramanovi Gabriele, jenž má dle vlastních slov IQ snad ještě delší, nicméně gumové, a proto je jeho životním posláním snímat Rokův intelekt, což se za dvacet let ještě pořádně nenaučil. Proti brilantním müslitelům, bratrancům Syflredyjovým, tu stojí armáda erudovaných nukleárních vědkyň, veřejně proklamujících, že si nejvíce libují hlavně v tom, když jim někdo bezskrupulózně rejdí nenagelovanou chlamydickou lešeňovou trubkou v prdeli, zcela důstojně jim chčije do huby, fluše na kundu a šlape při šukání na hlavu, stimuluje jim dávivý reflex rvaním celé ruky do krku, nebo když si od nich armáda pokérovaných animálních hovad nejprve nechá mačisticky vylízat prdele, pak jim bolestivě naprudko ucpe enormními kládami všechny myslitelné otvory, načež jim hromadně zcáká xichty. Ty nejzářivější, zejména peklotyčně odporná a ultimativně vylízaná Kelly STD Oslizkundová, v tom ovšem spatřují vrchol feminismu, neboť se prý mohou jako silné ženy emancipovaně rozhodnout, jestli v natáčecí den vykouří koně, nechají si posrat kozy nebo zmáknou obojí. Prostě taková citlivá sonda do standardně prudérní lidské sexuality, nad kterou si zjevně eskadra krutohustě zkušených internetových milovníků lačně pulíruje grünwaldy, a pak, když se jim čirou náhodou podaří někde ožrat nějakou netknutou škaredou vyžranou krávu, děsně se diví, že s nimi nechce vyvádět takové zcela běžné romantické praktiky. A mimo jiné je to samozřejmě i o rodinné harmonii! Nesmírně šťastně vdaná maďarská tupka paní Syflredyjová má z mládí v pornu rovněž totálně sjetý dezén, takže teď už jenom žehlí, dělá jógu, mele pičoviny a díky fantastickým genetickým predispozicím obou rodičů porodila Rokovi dva mozkově brilantní syny - Lopatta a Solvinna, kteří se dmou blahoslaveným štěstím, že mají tak slavného tatínka, a jsou na něj patřičně hrdi. Paní Syflredyjová je také moc ráda, že má táta tak príma zaměstnání, a moc dobře ví, že u pásu mrdá zcela bez citu a pouze s ní s láskou! To je totiž velký, velký rozdíl!!! Při těchto debilních žvástech si vždycky představím, s jakou radostí a chutí si musí frajer, byť kompulzivní slévač, po dvanáctce na huti ještě utavit pár ingotů doma. Jednoduše až trapně hloupá reklama na deformovanou lidskou spodinu a její vymaštěné regresivní plky, jíž vévodí obří kokot, naplňující toto označeni fyzicky i mentálně.(14.6.2017)

• BoPo

Ako s obľubou bývalé pornoherečky hovoria, že porno je práca ako každá iná, tak tu sa nám Rocco snaží povedať, že porno je osud, zmyseľ života, terapia, umenie a neviem čo ešte všetko. Rocco tomu samozrejme neverí. On vie, že šuká, šuká, šuká a keď práve nešuká, tak mrdá, mrdá, a mrdá. Nič viac, nič menej. Jeho bratranec, v kruhoch kde sa bez ochraného návleku nesedá známy ako porno Spielberg, je neuznaný veľký umelec, ktorý na rozdiel od Rocca kecom o umení verí. Spoločne Vás zoznámia s pornoherečkami, ktoré sa definujú hláškou Rob si so mnou čo chceš. Na záver priklusá anál star, ktorá sa prezentuje ako feministka milujúca drsný gangbang. Dokument rozhodnie nie je zostrih výstrekov doplnený kecami. Je to svojim spôsobom vkusne natočená sebaprezentácia nevkusného taťku od rodiny. Nemá to alebo bohužiaľ žiadnu informatívnu hodnotu, pretože to čo sa dozviete je dopredu vykalkulované, zahrané tak, aby to vyznelo, že Rocco nie je len veľké multifukčné péro, ale duša hlbšia ako jeho najhlbší zásun.(22.10.2017)

Dokument? Vážně? Osmnáctiletej kluk jen tak z hlavy vybalí emotivní řeč o tom, jak moc je pyšnej na svého otce - pornoherce? Mno...Roccova ženuška je taky číslo, nevadí ji, že v práci (muhehe) souloží s cizíma holkama ve věku jejich dětí, protože ví, kde její manže je. Pikantní na této zpovědi je fakt, že to Rocco o půl hodiny později popře prohlášením, že ví, že jeho práce je pro jeho ženu nepříjemná. Další člen rodiny, bratranec Gabriel, je taky něco, pan nedoceněný umělec, který zapomene sundat clonu z kamery a tak jsou záběry nepoužitelné. A ta britská MILFKa? Božínku, to je její filozofování o feminismu a análním sexu s 50 chlapi (tak to má paní moc ráda), je snad horší než to, co udělal Rocco po pohřbu své milované maminky :D Spíš než dokument je to komedie.(19.7.2017)

Z prvně uvolněného traileru jsem se trochu obával, že půjde o vyumělkovanou záležitost. Však asi znáte případy dokumentů, které se tváří autenticky, ale ve finále jim nevěříte ani nos mezi očima. Přišlo mi, že zrovna Rocco není tímto modelem, i když v určitých momentech jsem se dojmu nemohl ubránit. Když už kamera běží, jde vám o zachycení divácky atraktivních záběrů a proto samotného člověka svádí v dělání "dramat" před objektivem. Ovšem Rocco je bezesporu na snímání aparátem natolik zvyklý, že jde zřejmě o autentičnosti málo pochybovat. Tedy skoro vždy. Samotný dokument má divácky přístupnou formu, ale o přehlídky animálních koitů nepřijdete, byť jsou lidskému oku nepřímo zobrazené. Tedy krom Roccova bimbase, který symbolicky otevírá celý film (pardon za spoiler). Samozřejmě, že dojde na různá svědectví, vyprávění o životě, dětství a jakou oběť bylo potřeba pro porno průmysl položit. Rocca vidíme tedy jako muže se vším všudy, a to v pozitivním i negativním slova smyslu. Muže, co něco dokázal a je osobností, ale který taky ke svému životu potřebuje podporu a porozumění od svého nejbližšího okolí. 105 minut uteče opravdu rychle, ale abych mohl přihodit ještě jednu hvězdu do plného počtu, chyběl mi zde o něco větší přesah. Nemohu upřít, že se místy snaží jít artovým směrem a má výpovědní hodnotu, ale pár myšlenek a témat mi přišlo nerozvedených nebo nezodpovězených. Což není nutné brát jako chybu, ale pocit jsem měl takový, že jsem si z příběhu a vyprávění neodnesl tolik, kolik bych chtěl.(12.4.2017)