• Francie

Dokumentární

Francie, 2016, 105 min

Rocco jako otec, legenda a otrok chtíče. Na můj vkus jsou Roccovi filmy trošku hard, rough tematice moc neholduji ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Výborně vykresluje Rocca v několika výše zmiňovaných rolích a ukazuje odvrácenou stranu tohoto businessu. Co vše mu to vzalo a jak za to zaplatil. Vizuálně a hudebně velmi působivé. Vzhledem k Roccově tvorbě mne mile překvapilo, že to bylo pojato hodně softově. [Bio Oko](1.4.2017)

Z prvně uvolněného traileru jsem se trochu obával, že půjde o vyumělkovanou záležitost. Však asi znáte případy dokumentů, které se tváří autenticky, ale ve finále jim nevěříte ani nos mezi očima. Přišlo mi, že zrovna Rocco není tímto modelem, i když v určitých momentech jsem se dojmu nemohl ubránit. Když už kamera běží, jde vám o zachycení divácky atraktivních záběrů a proto samotného člověka svádí v dělání "dramat" před objektivem. Ovšem Rocco je bezesporu na snímání aparátem natolik zvyklý, že jde zřejmě o autentičnosti málo pochybovat. Tedy skoro vždy. Samotný dokument má divácky přístupnou formu, ale o přehlídky animálních koitů nepřijdete, byť jsou lidskému oku nepřímo zobrazené. Tedy krom Roccova bimbase, který symbolicky otevírá celý film (pardon za spoiler). Samozřejmě, že dojde na různá svědectví, vyprávění o životě, dětství a jakou oběť bylo potřeba pro porno průmysl položit. Rocca vidíme tedy jako muže se vším všudy, a to v pozitivním i negativním slova smyslu. Muže, co něco dokázal a je osobností, ale který taky ke svému životu potřebuje podporu a porozumění od svého nejbližšího okolí. 105 minut uteče opravdu rychle, ale abych mohl přihodit ještě jednu hvězdu do plného počtu, chyběl mi zde o něco větší přesah. Nemohu upřít, že se místy snaží jít artovým směrem a má výpovědní hodnotu, ale pár myšlenek a témat mi přišlo nerozvedených nebo nezodpovězených. Což není nutné brát jako chybu, ale pocit jsem měl takový, že jsem si z příběhu a vyprávění neodnesl tolik, kolik bych chtěl.(12.4.2017)

Rocco plačúci, konverzujúci so svojimi synmi, i pracujúci. Dobre uchopený, vtipný i vážny dokument s prekvapivou pointou, že “Dirty Anal Kelly” to má v hlave usporiadané viacej než sám Majster (potažmo jeho bratranec Gabi). A že v San Franciscu nesídlí iba Lucasova ILM. Zaujímavá exkurzia do kancelárií, štúdií, áut, domovov a stajní niektorých osobností branže, vrátanie producentského matadora Johna Stagliana.(20.3.2017)

Zklamání z tohohle Italského hřebce,a to ho mám opravdu rád. Dokument, ale není porno, a tak je nutné více přemýšlet, než jen bezprostředně klátit. Vadí mi, že spíš než sonda do života tohoto polo_boha, je to behind thé scene z různých pornofilmů. Vadí mi ošizená zpověď jeho kolegů z branže a nejvíc mi vadí minimum informací z roccových začátků... absurdně nejlepší postavou je pro mě nakonec bratranec Gabi(6.10.2017)

Popravde, čakal som viac. Film nemá žiadnu schému a na začiatku vidíme Spieglera ako starého kamoša, avšak v druhej polovici sa s nim zoznamujú. Ďalej nám predstavuje Rocca ako ultraprasiaka, na druhej strane ako dobrého manžela a otca, zatiaľ čo manželku podvádzal aj mimo svojich filmov a synovia, pravdepodobne donútení vystupovať vo filme čítajú svoje výroky z vopred napísaných papierikov. Inak to má pár vtipných scén, Rocco je rodený šoumen a ľuďom, ktorí nikdy nevideli jeho "behind the scenes" možno dá nejaké zaujímavé informácie o pornobiznise.(28.10.2017)