• Francie

Dokumentární

Francie, 2016, 105 min

Rocco jako otec, legenda a otrok chtíče. Na můj vkus jsou Roccovi filmy trošku hard, rough tematice moc neholduji ale tento snímek jsem si nemohl nechat ujít. Výborně vykresluje Rocca v několika výše zmiňovaných rolích a ukazuje odvrácenou stranu tohoto businessu. Co vše mu to vzalo a jak za to zaplatil. Vizuálně a hudebně velmi působivé. Vzhledem k Roccově tvorbě mne mile překvapilo, že to bylo pojato hodně softově. [Bio Oko](1.4.2017)

Překvapivě zdařilý a upřímný portrét legendy pornoprůmyslu, který ale vyžaduje tolerantního diváka, protože je tu hodně záběrů "behind the scenes", takže tu jsou prsa, prsa, zase prsa, někdy i vagíny, celá ruka se strká do krku, souloží se až do krve atd. Každopádně oba režiséři podmalovali dokument hodně minimalistickou a trošku temnější hudbou, která mu dodává ponurejší atmosféru a rozhodně tím pádem není film nějakým odlehčeným protrétem, ba naopak. Ať je to, jak chce, Siffredi je zajímavý člověk, který neměl lehké dětství, nicméně dokázal de facto to, co chtěl - stát se slavným. Jeho zpověď je hodně intimní a ocenit se musí i to, že se tu párkrát objeví ve své civilní podobě, na níž už je věk dost poznat. Fascinující je také jeho až otcovský vztah k ženám, na něž je milý a laskavý, aby jim pak při natáčení prováděl drsné věci. Ve druhém plánu je jakousi úvahou o pornoprůmyslu vůbec a krátká zpověď vracející se Kelly Stafford je asi tím nejlepším na celém filmu a úplně převrací pohled na porno jakožto ponižování žen. Nejkomičtější postavou pak je bratranec Gabi, který by tak rád dodal pornu trochu umění, ale nemá na to ani schopnosti, ani autoritu. Výsledku tak zoufale chybí opozice, která by nabídla jiný pohled na Rocca a přinesla rovnováhu a trochu ho zlidštila, protože takhle film působí jako naprostá adorace. Musím souhlasit s tím, že někdy působí snímek inscenovaně (zpovědi synů a manželky) a zmínka o manželství, v němž manželce nevadí, co dělá, působí lehce směšně a pateticky. Jakožto portrét jedné legendy filmů pro dospělé ale vychází víc než dobře, což je hlavně zárukou obou režisérů, kteří evidentně měli zájem na tom, aby nebyl jen povrchní. 70 %(31.3.2018)

Zklamání z tohohle Italského hřebce,a to ho mám opravdu rád. Dokument, ale není porno, a tak je nutné více přemýšlet, než jen bezprostředně klátit. Vadí mi, že spíš než sonda do života tohoto polo_boha, je to behind thé scene z různých pornofilmů. Vadí mi ošizená zpověď jeho kolegů z branže a nejvíc mi vadí minimum informací z roccových začátků... absurdně nejlepší postavou je pro mě nakonec bratranec Gabi(6.10.2017)

Nudná pokrytecká vata, při které totálně neupřímní a přetvařující se hlavní protagonisté zdánlivě spontánně mluví o svých démonech, perverzi a životě všeobecně, ale z každé jejich věty je cítit jen přetvářka před kamerou a slibovaná upřímnost nikde. Rocco se "mezi řečí" zeptá svých synů před perfektně připravenou kamerou dokumentaristů, jestli jim vadí, že dělá porno, pubertální synek vysype z kapsy dokonale naučenou frázi, že si nemohl přát lepšího otce a je hrdý, že je jeho synem. Manželka se zcela vážnou tváří vypráví, že svého muže oddaně miluje a vůbec ji nevadí, že denně píchá se třemi dvacítkami, je vlastně ráda, protože ví, že se jí nehoní za cizími sukněmi za jejími zády. Rocco asi po hodině u jiné příležitosti mezi řečí pronese, že jeho manželka to zase tak dobře nenese. Podobné neupřímné zpovědi jak vystřižené z cizí planety, na které neplatí typicky lidské vlastnosti pak prolínají celý film. Rocco se v něm neúspěšně přetvařuje, že je pouhým nedobrovolným zajatcem vlastního ptáka a porno je pro něj nechtěné břímě. Jeho diletantský bratranec, který natáčí porno scény se clonou přes polovinu záběru (a nevšimne si toho), si hraje na filozofického umělce, který je nedoceněn, ačkoliv umí něco tak vzácného jako zmáčknout REC a točit šukání z 10 cm. Zakomplexovaná píča Kelly Stafford, která v době své největší slávy vyhulila celou italskou pláž a nechala si lízat píču od mastných dědků z domova důchodců, kterým na oplátku vylízala zarostlé prdele, si zase hraje na emancipovanou feministku, které lízání kaštanů dodává sebeúctu a její pseudoexistenciální žvásty a do sebe zahleděná přetvářka o její nesmírné síle a výjimečnosti se po deseti vteřinách nedá poslouchat. Zdánlivě explicitní dokument, ve kterém člověk uvidí jen povadlé péro Rocca ve sprše na začátku, stojící péro Rocca po scéně u bazénu a to je úplně všechno. Dokument o pornu, kde porno není vidět ani na vteřinu a z žen člověk spatří jen kozy, což je v dnešní době norma už i na televizi. Celý tento neupřímný canc žádnou výpovědní hodnotu nemá a jeho jediná zajímavost mohla spočívat v pohledu do zákulisí produkce porna od známých značek. Ani to ale nebylo v dostatečné míře ukázáno, takže divákovi musely postačit sebelítostivé žvásty všech hlavních aktérů v čele s Roccem a zároveň jejich irelevantní skryté sebeobhajování, které žádného konzumenta porna nezajímá, protože nemůže odsuzovat něco, co sám sleduje a nad čím honí. A tento dokument si pustí pouze pravidelný konzument porna, takže jeho poselství a celá idea se úplně míjí s divákem, který si ho pustil s úplně odlišnými očekáváními. 60 %(9.6.2017)

Ani nie tak čistý dokument ako silno štylizovaný a zromantizovaný portrét. Rocco v ňom oduševnene vysvetľuje ako ním zmieta "démon", nosí v peňaženke fotku svojej matky odobrujúcej mu jeho prácu a zároveň si v skratke vypočujeme názory jeho manželky, detí, chaotického bratranca a kolegov/kolegýň. Nahliadnutie do zákulisia porna je zaujímavé, keďže kontroverznejšie odvetvie showbiznisu asi ani neexistuje, ale nedzovieme sa nič o drogách, zdravotných problémoch, zneužívaní, atď. Tienisté stránky skrátka zostávajú na kompletku ignorované a vidíme len partičku svojských bonvivánov s netradičnou prácou. Škoda, ale zase chápem, že hlavný aktér si nechcel rozbíjať ten hallmarkovský feeling celej veci. Rocco inak pôsobí ako pomerne rozumný chlapík, čo ma napriek jeho brandži vlastne ani neprekvapuje (morálka bokom).(17.7.2017)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)

• - Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)