VOD (1)

Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

Trailer 1

BoPo

Ako s obľubou bývalé pornoherečky hovoria, že porno je práca ako každá iná, tak tu sa nám Rocco snaží povedať, že porno je osud, zmyseľ života, terapia, umenie a neviem čo ešte všetko. Rocco tomu samozrejme neverí. On vie, že šuká, šuká, šuká a keď práve nešuká, tak mrdá, mrdá, a mrdá. Nič viac, nič menej. Jeho bratranec, v kruhoch kde sa bez ochraného návleku nesedá známy ako porno Spielberg, je neuznaný veľký umelec, ktorý na rozdiel od Rocca kecom o umení verí. Spoločne Vás zoznámia s pornoherečkami, ktoré sa definujú hláškou Rob si so mnou čo chceš. Na záver priklusá anál star, ktorá sa prezentuje ako feministka milujúca drsný gangbang. Dokument rozhodnie nie je zostrih výstrekov doplnený kecami. Je to svojim spôsobom vkusne natočená sebaprezentácia nevkusného taťku od rodiny. Nemá to alebo bohužiaľ žiadnu informatívnu hodnotu, pretože to čo sa dozviete je dopredu vykalkulované, zahrané tak, aby to vyznelo, že Rocco nie je len veľké multifukčné péro, ale duša hlbšia ako jeho najhlbší zásun. ()

Jizni Tlapa

Zklamání z tohohle Italského hřebce,a to ho mám opravdu rád. Dokument, ale není porno, a tak je nutné více přemýšlet, než jen bezprostředně klátit. Vadí mi, že spíš než sonda do života tohoto polo_boha, je to behind thé scene z různých pornofilmů. Vadí mi ošizená zpověď jeho kolegů z branže a nejvíc mi vadí minimum informací z roccových začátků... absurdně nejlepší postavou je pro mě nakonec bratranec Gabi ()

klukluka

Rocco stejně jako Vítězslav Nezval rád mrdá. Patrně ještě mnohem raději než Vítězslav Nezval- a to prý přitom byl nějakej mrdáč. Rocco je v tomhle směru naprosto mimořádnej a při sledování filmu mě napadlo, že kdyby v NASA dělali lidi se srovnatelným talentem pro kosmonautiku, jakej má Rocco pro ženský a pro mrdání, tak už jsme kolonizovali ne jinou planetu, ale jinou galaxii. Ten borec je v tomhle směru naprosto jedinečnej, o tom jsem přesvědčenej. Film byl poměrně plochej, stejně jako Roccův život: věčně maká, aby se nezbláznil ze svýho hladovýho péra. Já osobně mu jeho úděl nezávidím- dnes už určitě ne. Až do dneška bych ale nevěřil tomu, že lze jeho dary vnímat jako jeho prokletí. ()

Zeck

Nudná pokrytecká vata, při které totálně neupřímní a přetvařující se hlavní protagonisté zdánlivě spontánně mluví o svých démonech, perverzi a životě všeobecně, ale z každé jejich věty je cítit jen přetvářka před kamerou a slibovaná upřímnost nikde. Rocco se "mezi řečí" zeptá svých synů před perfektně připravenou kamerou dokumentaristů, jestli jim vadí, že dělá porno, pubertální synek vysype z kapsy dokonale naučenou frázi, že si nemohl přát lepšího otce a je hrdý, že je jeho synem. Manželka se zcela vážnou tváří vypráví, že svého muže oddaně miluje a vůbec ji nevadí, že denně píchá se třemi dvacítkami, je vlastně ráda, protože ví, že se jí nehoní za cizími sukněmi za jejími zády. Rocco asi po hodině u jiné příležitosti mezi řečí pronese, že jeho manželka to zase tak dobře nenese. Podobné neupřímné zpovědi jak vystřižené z cizí planety, na které neplatí typicky lidské vlastnosti pak prolínají celý film. Rocco se v něm neúspěšně přetvařuje, že je pouhým nedobrovolným zajatcem vlastního ptáka a porno je pro něj nechtěné břímě. Jeho diletantský bratranec, který natáčí porno scény se clonou přes polovinu záběru (a nevšimne si toho), si hraje na filozofického umělce, který je nedoceněn, ačkoliv umí něco tak vzácného jako zmáčknout REC a točit šukání z 10 cm. Zakomplexovaná píča Kelly Stafford, která v době své největší slávy vyhulila celou italskou pláž a nechala si lízat píču od mastných dědků z domova důchodců, kterým na oplátku vylízala zarostlé prdele, si zase hraje na emancipovanou feministku, které lízání kaštanů dodává sebeúctu a její pseudoexistenciální žvásty a do sebe zahleděná přetvářka o její nesmírné síle a výjimečnosti se po deseti vteřinách nedá poslouchat. Zdánlivě explicitní dokument, ve kterém člověk uvidí jen povadlé péro Rocca ve sprše na začátku, stojící péro Rocca po scéně u bazénu a to je úplně všechno. Dokument o pornu, kde porno není vidět ani na vteřinu a z žen člověk spatří jen kozy, což je v dnešní době norma už i na televizi. Celý tento neupřímný canc žádnou výpovědní hodnotu nemá a jeho jediná zajímavost mohla spočívat v pohledu do zákulisí produkce porna od známých značek. Ani to ale nebylo v dostatečné míře ukázáno, takže divákovi musely postačit sebelítostivé žvásty všech hlavních aktérů v čele s Roccem a zároveň jejich irelevantní skryté sebeobhajování, které žádného konzumenta porna nezajímá, protože nemůže odsuzovat něco, co sám sleduje a nad čím honí. A tento dokument si pustí pouze pravidelný konzument porna, takže jeho poselství a celá idea se úplně míjí s divákem, který si ho pustil s úplně odlišnými očekáváními. 60 % ()

Vančura

Když to běželo před 3 lety v kinech, nějak mě to nezaujalo. Teď s odstupem 3 let jsem dostal chuť to vidět - s tím, že hlavní motivací pro mě byl zájem nakouknout trochu do zákulisí natáčení porna. Siffredi jako takový mě v podstatě nezajímal a nikdy jsem žádný jeho "film" neviděl. No a bezprostředně po naběhnutí závěrečných titulků jsem si uvědomil, že o zákulisí pornoprůmyslu jsem se sice moc nedozvěděl, zato Rocco Siffredi si překvapivě získal moje sympatie, protože ten chlapík má prostě charismatu na rozdávání (myslím, že velký podíl na tom má ten kultivovaný zvuk mluvené italštiny) a jeho přístup k práci, ženám a prozkoumávání lidské sexuality je hodně zajímavý - Siffredi na mě místy působil téměř jako takový novodobý Don Juan / Giacomo Casanova, kterému by asi leckterý chlap měl i tendenci jeho život závidět, byť dokument ukazuje, že Siffredi za to zaplatil vysokou cenu. Celkově mi hodně sednul artový styl, jakým je to natočeno, a Siffrediho osobnost mi nově přijde veskrze fascinující - za sebe nemám problém napsat, že jsem k tomu cizímu muži pocítil netušený respekt. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)
  • Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)