• Francie

Dokumentární

Francie, 2016, 105 min

Dokument stejný jako dnešní porno. Nijaký, falešný, předstíraný a natahovaný. Vezme nás trochu do zákulisí, ale ne tak moc, jak bysme chtěli. Trochu jinak než obvykle poodhalí Roccovo zvrácené nitro. Scény s rodinou jsou naučené fráze, které nejdou uvěřit ani jednomu z aktérů, jeden ze synů odchází se zlatou malinou. Zajímavé je zjištění, že hééérečky všechny ty anály, škrcení, plivání a ponižování prý fakt baví. Jediná nová informace, co jsem se dozvěděl byla vlastně, kam se poděla Bonnie Rotten... Ale Rocco je stejně borec.(8.11.2017)

• bart_

Aneb co vás nenapadne, když konáte menší chlastací událost, máte v sobě hektolitry alkoholu, a po divoké půlnoci nevíte, co máte dělat. Ano, přesně tak, já a moji debilní kámoši jsme se jen tak ze srandy podívali na tento unikát o pornoherecké legendě, která ale s postupem věku zjišťuje, že mu pomalu začíná viset péro. Díky bohu, po tomto skvostu jsme si ještě na odlehčení (a hlavně na uklidnění testosteronu) pustili kultovní komedii Shaun of the Dead, jenže obrazy z tohoto dokumentu, se mi jak říkajíc zařezaly do hlavy, takže nad nimi budu po nějakou tu dobu přemýšlet. Jedná se totiž o velmi jednotvárný a naivní dokument, který je ale pro nadržené mladíčky absolutně ideálním odlehčením. Kdo by řekl, že se z tak dramatického dokumentu stane taková humorná zábava (pokud ji samozřejmě sledujete v kolektivu přátel)...(4.3.2018)

Netroufám si odhadovat, do jaké míry jde o součást PR. Rozhovory příliš často působí promyšleně a narativní struktura je na dokument příliš celistvá. Exkurze do Roccovi "rozervané a temné duše" ale i tak - snad nechtěně, snad díky šikovnosti režie - nabízí překvapivě zajímavý vhled do umělé velkoleposti, kýče a porouchané logiky pornoprůmyslu, který je pošetilé jen tak odsoudit. Má velkýho ptáka a má touhu o něm furt mluvit a konstruovat okolo toho kolotoče velkolepý příběh, plný mudrujících obličejů a Freuda. Pro nemnohé prázdné pohledy mimo hlavní zaběr a pro náhled na cílenou konstrukci dění za oponou to ale stálo.(27.5.2017)

Velcí ptáci, škaredé kozy a neustálé hádky mezi Roccem a jeho bratrancem, který si hraje na nedoceněného umělce. To byla ale kariéra. Roky nezastavíš a tak dvojice dokumentaristů připravila látku, která vypadá atraktivně a zároveň kontroverzně. Životopisný dokument stojí vždy na ústřední postavě, která je z logiky věci zajímavá. Nejslavnější pornoherec všech dob ovšem mele o vnitřním ďáblovi, závislosti na sexu, o tom, jak souložil s našimi prababičkami, vše je navrch zabalené do melodramatického povídání. A to je problém. Občas si popláče, občas se tváří velmi soustředěně jakoby tvořil revoluční sci-fi, občas dáví pornoherečku rukou a ta jakoby žadoní, že chce víc. Z pornobranže jsem se toho zase tolik nedozvěděl (asi všichni tušíme, že je v ní potřeba velké péro a žádné zábrany na obou stranách), na zamyšlení to opravdu není, místy to bylo až moc předpřipravené (třeba synek si nemohl přát lepšího otce), až moc sebelítostivé a místy až komické (emancipované ženy se rozhodují, kam si co nechají strčit). Příště prosím zase o někom zajímavém.(2.7.2017)

Zajímavý průnik do porno průmyslu přes asi největší současnou ikonu této branže Rocca Siffrediho. Trochu art, příběhy z Roccova mládí zajímavé, natáčení očekávání jeho partnerek také. Nicméně se nemohu zbavit dojmu, že to nebylo zcela od srdce. Některé scény mi přišli dost narafičené, přehnané a to i včetně Roccova záměru odejít do penze či jeho domácí situace.(11.6.2017)

• - Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)