Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí opustit porno byznys nadobro. Rocco Siffredi znamená pro pornografii to, co Mike Tyson pro box nebo Mick Jagger pro rock´n´roll: je žijící legendou. Siffrediho přezdívka „italský hřebec" jej dokonale vystihuje – ve své přes 30 let dlouhé kariéře natočil přes 1 500 filmů. Jeho matka chtěla, aby se stal knězem, on však svůj život zasvětil jinému bohu: chtíči. Siffredi se ve velmi otevřeném dokumentu doslova obnažuje a mluví o všem, i když to někdy znamená zboření vlastního mýtu. Ve snímku odkrývá svůj příběh, začátky, kariéru, manželku, děti... a konečně i něco, co navždy změní divákům pohled na jednoho z nejslavnějších porno herců všech dob... (Bohemia MP)

dr.horrible

Skvelý dokument. Trochu som sa na začiatku bál, aby to neskĺzlo do  pokryteckých bullshitov (jak keď napr. Lana Rhodes, alebo Mia Khalifa zarobili pornom mnohomiliónové majetky, aby si po rokoch dodatočne uvedomili, jak ich z toho celého vlastne bolelo srdiečko. Peniaze ale vrátiť nechcú. :D). Nie, v Roccovi je podobná iba úvodná scéna. Priznám sa, že som na Sifferdiho tvrďárny nikdy moc nebol, ale sledovať zákulisie je zaujímavé. Vďaka komickej postave je to aj vtipné a úplne najviac ma bavili dialógy/monológy s tou feministickou hardcore herečkou v poslednej tretine filmu. 85% ()

GigaPudding

Není to dokument, ale reklama na Rocca, která mimo jiné příhodně vynechává, že je nechvalně proslulý svým úplným nedostatkem sebekontroly a špatným zacházením s holkama, co s ním pracujou. A taky je to celý nahraný jak hrom. "Drama" na parkovišti bylo falešnější, než prsa Lisy Ann. Není to film o Roccovi, ale film o tom, co si Rocco myslí o Roccovi s pečlivě vybranou partou přikyvovačů. A k tomu všemu se to navíc bere smrtelně vážně v některých bizarních "hlubokomyslných" scénkách. Neříkám, že Rocco je nějakej superpadouch, ale tohle není ani poctivý a upřímný ani informačně přínosný dokument o Roccovi. ()

campix

Dokument o nekorunovaném králi porna, kterému už je přes 50 let a stále je špičkou v tom, co dělá. Dokument se snaží nahlédnout do Siffredova nitra a spíše pokládat důležité otázka, proč on a jemu podobní dělají věci, které dělají. Absolutně zde nejde o žádnou bilanci kariéry nebo tak. Jde především o to, co lidi v této branži pohání. Na druhou stranu, zas tolik hluboké to není a myšlenku mělní neustále hádky hlavního protagonisty s vlastním bratrancem. Zajímavý pohled, který je po technické stránce hodně povedený, ale o nic objevného tu opravdu nejde. ()

KoRner

Popravde, čakal som viac. Film nemá žiadnu schému a na začiatku vidíme Spieglera ako starého kamoša, avšak v druhej polovici sa s nim zoznamujú. Ďalej nám predstavuje Rocca ako ultraprasiaka, na druhej strane ako dobrého manžela a otca, zatiaľ čo manželku podvádzal aj mimo svojich filmov a synovia, pravdepodobne donútení vystupovať vo filme čítajú svoje výroky z vopred napísaných papierikov. Inak to má pár vtipných scén, Rocco je rodený šoumen a ľuďom, ktorí nikdy nevideli jeho "behind the scenes" možno dá nejaké zaujímavé informácie o pornobiznise. ()

F.W.Colqhoun

Nevěřím. Rocco Siffredi je jedním z mála prolétů, jemuž píchačky v práci nevadily. Ale to už (prý) neplatí. Demagogové vědí, že lež je nejúčinnější jako přísada pravdy. Mám silný pocit, že si toho byli dobře vědomi i dokumentaristé Thierry Demaizière a Alban Teurlai. Z jejich portrétu charismatického plešatícího péráka pravda vysvítá ve vzácných okamžicích vhledů do porno-provozu (objevení fotografií, na níž jsou se Siffrediho titulkou vyfotografováni afghánští Talibánci), nebo když kamera vypadne z rytmu a snímá neslušně trochu déle: Chci být dobrá herečka. Už jsem stará. 25 let. Když se Rocco zpovídá na kameru; pláče; prezentuje svou křehkost chlíváka nebo intelektuální nadhled; vypráví o oklácení hlavy matčiny kamarádky (v předvečer jejího pohřbu); když porno-dělníci hrají tvůrčí neshody - je to slabší, ale stejně dost zábavné. Vlastně ve srovnání s tzv. áčkovými herci neservíruje Siffredi vůbec špatně, což překvapí ale jen ty, kteří nevnímají pornografický rozměr produkce velkých studií. Vnucuje se srovnání s JCVD (titul i film) s nímž Rocco (Siffredi) sdílí nejen podobné rysy, ale i čitelný záměr nějak umělecky posvětit celoživotní produkci audiovizuální břečky. Vlastně záleží jen na tom, jestli je máte rádi. ()

• Natáčelo se v USA, Itálii a Maďarsku. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 5. září 2016 na Benátském filmovém festivalu. (BMW12)