Málo lásky (studentský film)

Too little love

(festivalový název)

Česko, 2016, 56 min

Šimon Holý

Jana Hojdová

Komentáře uživatelů k studentskému filmu (1)

• xxmartinxx

Tohle se stane, když se film odevzdá samoúčelné exhibici (odrazy v zrcadle, in your face rámování), aniž by bylo pořešeno to základní. Když pominu, že jsem po deseti minutách už jen čekal, až to skončí (a byl upřímně překvapený, že ne a ne), protože tu neexistuje nic jako struktura, gradace a tempo, tak mě do očí praštilo hlavně hrozné vedení herců, kdy hysterické postavy poslušně čekají vždy, až jedna z nich domluví, než začne mluvit další. Naprosto nežeru nějaký cynický odstup a umělost coby záměr - na to by musel ten film být pojatý úplně jinak (dobré poznámky měl Gedeon o nadužívání detailů vyvolávajících očekávání psychologie tam, kde žádná není). Chápu, že některé momenty měly ve své tragice a nepatřičnosti vzbudit cynický úsměv, ale problém je, že právě několik černohumorných momentů (bez jakékoliv hloubky) je jediné, co v tom filmu jakž takž funguje - a to je při tomhle rozsahu (dvakrát delší, než bylo zadání) a zjevných ambicích hodně málo. V porovnání se všemi ostatními letošními absolvenskými filmy dost slabé.(5.9.2017)