Ruchoth Raoth

Krátkometrážní / Mysteriózní / Thriller / Horor
Česko, 2017, 20 min

Ruchoth Raoth označuje v démonologii duše zemřelých zlých lidí – tím je přesně hlavní hrdina Jakub, co se do nedávné doby staral o svou nemocnou matku. Po svém zrůdném činu se však nyní ocitá v kruhu nekonečného utrpení, v němž se mu neustále vrací, co spáchal. Aby se z něj vymanil, a navrátil své duši pokoj, musí se svým démonům postavit čelem... Krátkometrážní snímek režiséra Emila Křižka slavil úspěch na festivalech v Minsku, New Yorku, Winchesteru, Los Angeles nebo Las Vegas. Zde také představitel titulní role Štěpán Kozub získal cenu za nejlepšího herce. (Česká televize)

KofiAnnan

Mně se to líbilo moc!! Jsem úchyl na dusnou a hnusnou atmosféru, kterou mám u hororů nejraději a tady se to povedlo. Herecké výkony Štepi a paní Sasínové jako vždy perfektní a na červený diplom. Celé se to tak hezky spojilo a těším se na celovečerák. Rejža se snažil a na to, že jde o jeho první počin, tak si troufnu tvrdit, že je to zdařilé P.S. Roztrojení Štěpána mě úplně odrovnalo a fakt to bylo děsivé (čti perfektně zahrané). Až bych se ho ráda zeptala, jak to sakra dělá. ()

jigsaw44

Plusy: Dobre použitý color grading pridáva tomuto krátkemu filmu umelecký nádych a pochmúrnu atmosféru. Štepán Kozub sa do tej role velmi hodí. Mínusy: dej, ten pripomína skor zlátaninu, než prepracovanú štruktúru, preto to zrejme trvá len 20 minut. ()

v.indruchova

Pro mě bych doplnila k tomu to 20min. dílku horror. Já se fakt bála. Jsem ráda že vidím konečně v českém podání i uvěřitelné hraní. Dává mi naději do budoucna o našich filmech. Konečně se vymanit z dob minulých. Když tě sežerou vlastní démoni za živa, muže přijít vysvobození? pak dostáváš druhou šanci znova se narodit? Nechť další zrození je přívětivější k pochopení vlastních selhání a napravení minulosti v přesahu do budocnosti. ()

meda2016

Na MírPlay jsem si spustil hned po úvodu VyPlašení (NePotřební). RR - Fakt zíráte, atmosféra, výrazy, čas před a po. Co člověk myslí, nechce, chce. Tíha v situaci, ne ve strachu. Etida podle každého víry. ... Jak pravil honajz2 ()

SaxGuy

Ruchoth Raoth  Krátkometrážní snímek režiséra Emila Křižky. Tenhle kraťas jsem si pustil hlavně kvůli Štěpánu Kozubovi v hlavní roli, a musím říct, že mě tenhle psychologický horor hodně dostal, v pozitivním slova smyslu. Kozub hraje Jakuba, který se v malém domě stará o svou nemocnou a už dost taky vyšinutou babičku, který by však spíš uvítala, kdyby ji nechal v klidu zemřít. Sám Jakub to ale taky nemá v hlavě úplně v pořádku a kromě své babičky se musí vypořádat i s vlastními démony. Film stojí především na perfektní chemii mezi oběma herci (starší ženu ztvrárnila skvěle Alena Sasínová-Polarczyk). Samotný Kozub je zde pak ještě výraznější a v mnoha hereckých polohách předvádí opravdový koncert, ze kterého člověku běhá mráz po zádech - to samé by se však dalo říci i o celkové atmosféře. Pochválit si zaslouží i skvělá práce s kamerou a po tomhle kraťasu se těším na cokoli co nám tento talentovaný český tvůrce nadělí. 9/10 ()

zeleznak

Je jedno, zda má film(ík) 20 min. či 200, ale buď je dobrý nebo špatný. A tohle nebyla ani jedna varianta - bylo to nijaké. Ad ŠK - vzhledem k jeho typickému hereckému projevu se obávám, že bude jako kometa - vylétl, zazářil a zhasne. ()

davidh76

Taky milujete filmy, kdy absolutne nevite o co jde a po jeho skonceni existuje asi 10 vykladu kazde sceny? Ja tohle totiz nesnasim. Mira tajemna by mela byt umerna inteligenci mire inteligence divaka. Tady ocekavali fanouska Davida Lynche s IQ 130. Protoze i Lynch nakonec obvykle sdeli o co slo. Tady se clovek musi smirit s tim, ze jde o pocit syna, ktery zije v divnem dome a na zaver vyhraje, i kdyz vubec nevite jak, proc, a jak toho dosahl... ()