Otrasení z nečakanej smrti sa Noro s Maxom a kolegami pustia do vyšetrovania vraždy, no ďaleko sa nepohnú. Svedkovia nič nevideli, stopy nič neprinášajú. Pocit bezmocnosti umocní nový šéf inšpekcie, ktorý im prípad berie. Aby toho nebolo málo, vážne komplikácie sprevádzajú aj vyšetrovanie vraždy, ktorá otriasla celou krajinou. Maxo sa tajne stretáva so Zorou. Tá ho prosí, aby sa nevzdávali a bojovali za spravodlivosť. Maxo je odhodlaný vytrvať, no cena za pravdu bude pre všetkých poriadne vysoká. (TV JOJ)

Autogram

Udalosti sa dostávajú do takého víru, až sa z toho točí hlava. V hlavnej úlohe spočiatku vyšetrovatelia, neskôr Voznerovci. –––– To ma vždy upokojí, keď mi niekto povie, že mu môžem veriť. –––– Všetci muži, ktori majú nejaké postavenie, nosia hodinky. –––– Asi každá generácia musí mať svojho Remiáša. –––– Aj zametanie stôp zanecháva stopy. –––– To prehrmí, uvidíš. Veď to bol iba novinár. ()

mira007

Jako čistě filmový divák bych dal pět hvězd - svižné, napínavé, sled osob a dějů a afér slovenské byznyspolitiky z novinových článků namixované do velmi dobré podívané... jenže, jako člověk mám zatraceně problém s prakticky filmovou rekonstrukcí vraždy novináře Jána Kuciaka !!! Pachatelé skutečné vraždy ještě nebyli odsouzeni a scénáristé už si tady vymýšlejí jak to bylo v seriálu komerční televize ( čili zábava s reklamou uprostřed, aby se vydělali eura tzn. z toho cítím spíš parazitování na dané tragédii ) Co když se nepodaří skutečné pachatele odsoudit? To se jako rodina zavražděných pak má uklidňovat sledováním tohoto seriálu s reklamou na prací prášek uprostřed? Možná se pletu a třeba i taková připomínka stavu společnosti udržuje v permanentní aktivaci obyvatele místo rezignace, ale nevím. Jinak je super vidět, že Slováci se s tím nemažou, pod vlivem společenských změn po vraždě a demonstracích a odstoupení Fica se v Za sklom jede na 100% a na všechny osoby a aféry se ukazuje absolutně doslovně, což by před pár lety asi spustilo spoustu žalob na ochranu osobnosti, ale dneska jak jsou mocní v defenzivě si to nikdo nedovolí. PS: dokonce nastoupil jako kriminalista Adrian Jastraban jako další postava, ale zdá se mi, že po těch letech v Ulici má nějak tvrdou českou slovenštinu. PS2 (!!) po konzultaci s kolegy Autogramem a Nathanielem 29 ( respektive jsem dostal pojeb , jak můžu dát odpad ) měním své hodnocení z odpadu na tři hvězdy, protože jako účastníci slovenské reality mne přesvědčili na 75%, že mé výše zmíněné obavy jsou spíše liché a pokud tento seriál reflektuje živé kauzy, aby je udržel v zorném poli společnosti, tak je to jen dobře. Budu tomu věřit a doufat ve spravedlivý konec v TV i ve skutečnosti. Jinak čistě filmově je S03E02 za mne jeden z nejlepších dílů seriálu. ()

fugyx

Autori neopisujú skutočnosť, ale vychádzajú zo skutočných udalostí. Ide naďalej o fikciu. Tieto udalosti otriasli spoločnosťou natoľko, že ich spracovanie (akékoľvek) si zaslúžilo väčšiu hĺbku.Tuná vyšetrovatelia si ledva obzreli miesto činu, nič nevedia a súčasne premiér oznamuje nové skutočnosti. Dôveryhodne to teda nepôsobí aj preto, že (hoci seriál nie je skutočnosť) spomínaná tlačovka sa odohrala o dosť neskôr. Samozrejme nemožno neoceniť tvorcov, že sa do toho pustili so správnym hnevom. (Nepriamo spomenuli i prezidentku - ktovie, či v čase nakrúcania bola už v úrade.) a veľké plus pre Vlada Černého! ()