Bůh to vidí, pane Allisone

• Česko To ví jen Bůh, pane Allisone (více)

Námořník a řádová sestra uvízli na opuštěném ostrově během 2. světové války. Jejich počáteční neshody se časem změní v hluboký cit a jeptiška se musí rozhodnout, zda zvolí lásku nebo slib Bohu... (oficiální text distributora)

drankeryth

Nieco na sposob ako je film Peklo v Pacifiku. Je to prakticky to iste, len japonca vymenili za mnisku. Velmi krasna priroda na opustenom ostrove, len skraslilo dobry pocit z filmu, ako mi pomalicky ubiehali minuty az do konca. Necakajte ziadnu akciu aj ked sa tam vylodili japonski vojaci, aby si tam zriadili svoj tabor. Vacsinou sa to motalo okolo toho americkeho vojaka a tej osamelej mnisky na tom ostrove. Pre mna to bola klasicka drama zakotvena v priemere, ktora neni zla a je celkom aj dobra. Velke plus davam obalu na DVD, ktore je fakt vydarene:) ()

Kragujevac

Originalita ? = African Queen, The .... Humor téměř žádný, dialogy dost nudné a spád to taky vlastně moc nemá. Mě to nechytlo. 2* za herce a za přírodu. ()

šokin

Dobré k pobavení. K ponaučení nevhodné. Za to však může již autor předlohy, který takové téma pojal romanticky naivně. Ostatně nic jiného se od románu neočekává... režie a herci jsou bezva. Ale vyloženě hloupý je popis v oficiálním textu distributora....."jeptiška se musí rozhodnout, zda zvolí lásku nebo slib Bohu"....... hlavně, aby to znělo dost atraktivně... :-(:-( ()

rivah

Staromódní drama s jednou řádovou sestrou a jedním ztroskotaným americkým námořníkem na jinak pustém ostrově. Dialogy slabé i hra obou. ()

Kenneth

Film pomalý, příběh plytký. Film se trochu snaží vyvracet obecný povrchní pohled na řeholní povolání, být trochu dobrodružný a napínavý. Není tam prostor pro větší tempo a dialogy trochu zaostávají za očekáváním. Hrdinský čin v závěru filmu jsem vůbec nepochopil. Buď se filmařům nechtělo jít do akce, která by hraničila s groteskou a nebo to měla být ironie. ()

pafka

Robert Mitchum je pilir tohodle filmu a cele to na nem naprosto dokonale vzkveta. Kdo by si pomyslel, ze hodina a pul muze byt tak kratka a pritom na platne jsou pouze dva lide. Obdivuju scenar, herce a cely tvurci tym. Tenhle film ma dusi. V pulce filmu uz vite, ze je to bomba. Sedesat let stary film a nynejsi filmari muzou blednout zavisti, protoze takhle to umi hrstka. ()

Marieta18

Stretnutie rádovej sestry a námorníka, ktorí sa ocitnú počas vojny na ostrove, kde bola misia sestier. Krásne prostredie, až neskutočné správanie námorníka (Robert Mitchum) k žene, ktorá je zasvätená Bohu. Nenásilne podaný príbeh, ktorý je veľmi milý a príjemný svojou atmosférou. Veľmi oceňujem hlavne záver, keď i napriek sympatiám a rodiacej sa láske, sestra ostane verná svojmu sľubu. V dnešnej dobe by to na plátne skončilo úplne inak. Skutočné džentlmenstvo hl. hrdinu, ktorý dokáže nezištne ochrániť ženu a neohrozí jej cnosť. Silná výpoveď, dnes takmer nevídané rozuzlenie... ()