Meet the Feebles

všechny plakáty

Poznejte nejdivočejší a nejbizarnější show v režii Petera Jacksona! V loutkové, velice nemilosrdné satiře na centrum zábavního průmyslu a la Hollywood uvidíte vedle pozlátka i bahno neřesti, drog, tvrdého porna a nejšpinavější korupce. Jako třešnička na dortu pak čeká zamilovaný příběh zhrzené hrošice Heidi. (HOODY)

belldandy

Tento film bude možná největším Jacksonovým úletem. A to je už co říct. Roztomilé loutky (jako z dětských filmů) zpívají, souloží, fetují a nakonec se i vraždí. Tu a tam pronesou také nějakou tu nezapomenutelnou hlášku. Ježkovi už budu navždycky říkat jahelníku. (Nemůžu tu nezmínit, vzhledem k tomu, že jsem viděla film na Letní filmové škole, výborný výkon překladatele. Bylo znát, že si dal s překladem práci a našel například i české ekvivalenty pro zřejmě na Novém Zélandě užívané léky. Proti zvyklostem běžným na festivalech své role odehrál a ne jen odříkal a jako bonus dokonce i zpíval.) ()

VerteX

Nevím, jestli mám dát odpad nebo pět hvězdiček. Meet the Feebles je film, který kromě Jacksona není nikdo schopný natočit a nyní už ani sám Jackson. Nemyslel jsem si, že může být něco ještě mnohem mnohem absurdnějšího než Braindead, ale tohle... Zvířátka, porno, Vietnam a drogy. Moucha jako reprortérka blesku, králík s AIDS, hroch s kulometem. Nicméně na prvním místě u mě zůstávají Braindead. ()

KevSpa

Romance, porno, thriller, gangsterka, muzikál, horor a válečný film - to vše v naprosto neskutečném loutkovém snímku Petera Jacksona. Totální masakr, ve kterém cituje desítky filmů (včetně Lovce jelenů i se slavnou scénou "ruské rulety") vás prostě odrovná. Pokud vůbec netušíte, co jsou to Braindead nebo Bad Taste, tak vám můžu snad jen popřát: "dobrou chuť". ()

Webb

Podobná hovadina jako Braindead. Nevtipná a pouze úchylná záležitost u které jsem se opět nudil a jediné co mi dala, je ten návykový song "Meet the Feebles" který tu tak často hrál, že se mi zažral do mozku a nechce se mu z něho ven. Co jiného od Petera Jacksona čekat, že? Tipuju že Bad Taste bude něco podobného, na to ale ještě budu muset načerpat sílu. ()

H34D

Chystal jsem se tento snímek nazvat satirou, jenže si pořád nejsem jist, co tou perverzní a zvrácenou loutkohrou chtěl vlastně básník říci. Dějová linka není přesvědčivě ukočírovaná, jinotaj vyjýdřený loutkami namísto herců vyšuměl do ztracena, člověk se po zhlédnutí nemůže ubránit pocitu, že i když to byl zajímavý sled originálních scének, jako celek to diváka příliš neobohatí. Myslím, že jistá rozpačitost byla úmyslná, Meet the Feebles se rozhodně nedají označit za nezajímavý film, neboť Jacksonovy jednotlivé ingredience z průměru dalece vyčnívají, jenže u mě zrovna tohle jaksi neklaplo. 5/10 ()

• Režisér Peter Jackson nesehnal slepé náboje do M-60, tím pádem se střílelo ostrýma. (HellFire)
  • Následující loutky hráli lidé: Heidi, Bletch, Cederic, Sid, Daisy a Barry. (HellFire)
  • Pokud se pozorně zadíváte na obecenstvo, uvidíte že většina diváků má na hlavě kartonové krabice, jen několik z nich jsou loutky. (HellFire)

Cage a hladový králík

Cage a hladový králík

27.11.2009

S králíky nejsou žerty. Víme to už od dob Meet the Feebles či Monty Python a Svatý Grál. Film Rogera Donaldsona sice nese téměř disneyovský název The Hungry Rabbit Jumps, ale ve skutečnosti půjde o… (více)