Meet the Feebles

Peter Jackson

Peter Jackson

Jamie Selkirk
  • Eraserhead

Jacksona mám rád a Braindead je super, ale takovou protekci jako v případě Meet the Feebles si nezaslouží. Kdyby to netočil on, tak už vidim ty komentáře o nesoudržnosti příběhu, náhodně za sebou řazených scénách, absenci hlavní postavy, odnikud nikam se vyvýjejícím příběhu, atd... to všechno tam totiž je a subjektivního času to má snad 3 hodiny. Až budu mít příště chuť na nekorektní, brutální, sprostý a hlavně vtipný animák, dám si raději znovu třeba South Park.(28.1.2012)

Z notoricky ujeté Trojice pana Jacksona to u mě získalo druhé místo (hned po Braindead). Je to originální? Bezpochyby. Je to ujeté? Rozhodně! Králíček Mrdzuritek, drogy, zvratky, humus, sex, snuff film, romantika a finální masakr přesně dle gusta pana Jacksona. A pánové... velký vemena už nefrčej. :D(26.1.2012)

Bad Taste a Braindead som videl ešte ako malý školák v prvej polovici temných 90-tych rokov plných šmejďáckej tanečnej hudby ( ic maj lajf a pod.), ale na medzičlánok Meet The Feebles došlo až teraz, v strašlivo vzdialenej, digitálne perverznej budúcnosti roku pána 2013. Po prvom pozretí som to videl na štyri, ale po druhom dám aj piatu. Začína to zvoľna a postupne šliape na plyn až do masakrálneho finále kde krvavé handry lietajú vzduchom a nábojnice cinkajú o dosky ktoré znamenajú svet. Mozaika príbehov kde plyšový maňasovia odhaľujú to najhoršie čo v nich je a vyvrátia svoje vypchávky naruby. Feťácky žabiak s Vietnamskou traumou, zajačik kurevník ktorý svoju oslnivú kariéru zakončí grandióznim zeleným zvracaním na pódiu, mucha ktorá okrem písania špiny do bulváru žerie hovná lyžicou, alebo potkan gangster natáčajúci sado-maso porno. Pekná eskadra humusáckych bábkových šupákov. To boli časy keď Peter Jackson ešte nebol seriózny pán homoprsteňov ani kráľ nadržaných digitálnych opíc, ale Vládca Brutálneho Humoru ktorý nechá prejsť limuzínu skrz útroby veľryby a nemá problém kohokoľvek rozpustiť vysokožieravým herákom v rámci srandy. No a potom strčí pološialenej hrošici do rúk guľomet a nechá ju nech si poriadne vyventiluje vražedný záchvat z nešťastnej lásky, je to lepšie než sa len od žiaľu prežierať zákuskami.(30.6.2013)

Pozoruhodný multižánrový muzikál a personifikovaná satira na spoločenské pomery a médiá so zvrátenými Muppetmi v hlavných úlohách. Zo všetkých žánrov, ktoré Jackson mixuje, si berie len tie najzažitejšie žánrové klišé a archetypy a graduje ich do neuveriteľných polôh, ako napríklad v prípade hlavnej hrdinky Heidi. Popri tom je to ohromne vulgárne, násilné a promiskuitné, pričom kadencia nechutností občas prekračuje hranicu „potrebného“. Dobre som sa pobavil, ale určite nie natoľko, ako sa Jackson musel baviť pri natáčaní. (7/10)(20.9.2011)

Ze začátku jsem si myslel, že je to pohádka pro děti. Když byla dospívána první píseň a padlo první sprosté slovo, bylo jasné, že to je určeno pro dospělé. A když následovala scéna, kde kočka šoustá s mrožem, tak jsem usoudil, že to není ani pro normální dospělé. Film je opravdu velmi dobrý a zábavný, ale pokud jste přecitlivělí, raději se na to nedívejte. Peter Jackson se nebál do tohoto filmu dát cokoliv, takže obsahuje spoustu krve, maňáskového porna, vulgarismů a pěkně nechutných věcí. Toto dílo je však natolik zvláštní, že stojí za to se na něj podívat.(9.4.2009)

• - V obecenstvu můžete zahlédnout diváka v kostýmu mimozemšťana z předchozího Jacksonova filmu Bad Taste - Vesmírní kanibalové. (HellFire)

• - Pokud se pozorně zadíváte na obecenstvo, uvidíte že většina diváků má na hlavě kartonové krabice, jen několik z nich jsou loutky. (HellFire)

• - Následující loutky hráli lidé: Heidi, Bletch, Cederic, Sid, Daisy a Barry. (HellFire)