Hell House LLC

Horor / Thriller

USA, 2015, 93 min

Stephen Cognetti

Je pravda že dům hrůzy se proměnil v peklo a strach, protože místy jsem měl nepřijemný pocit, a s kamerou se slušně odvedla práce. Bubáci byly přesvědčivý, ale přeci jen to mohlo být mnohem děsivější, přesto to úspěch ale mělo, celkem se povedlo. Příběh rozhodně uměl zapůsobit.(8.1.2019)

Originální found-footage bez lekaček? Já snad sním. Nejblíž to má k The Houses October Built, ale to vlastně jen tématem strašidelných domů. Prezentované je to formou dokumentu, obsahujícího záběry z mobilů a kamer zúčastněných. A funguje to. Finále je sice trochu chaotické, ale buildup je super, má to sympatické postavy, záhadu a hlavně je to legitimně děsivé. Dlouho jsem to odkládal, ale nebylo proč pochybovat. Moc povedený malý horor.(22.4.2018)

5 za tempo , keď sa to rozbehlo nebolo možné to zastaviť. Celkovo to nebolo nič revolučné ale všetko do seba pekne zapadlo.(13.11.2018)

• *CARNIFEX*

Menší filmový štáb bádajúci po záhadách, vstupuje po uplynutí piatich rokov do strašidelného domu, ktorý v minulosti počas Halloweenskej noci slúžil ako hororová atrakcia, aby preskúmal podivnú tragédiu, počas ktorej prišlo o život 15 ľudí. V útrobách zdanlivo zdevastovaného "Hell House" však neustále sídli zlo, ktoré čaká na nových "návštevníkov". Found Footage shockumentary s duchárskou tématikou, ktorá sa predovšetkým opiera o silu atmosféry. Keby sa objavili nejaké tie lakačky, zrejme by tunajšie percentuálne vyjadrenie mnohých príjemne prekvapilo. No nakoľko ostalo len pri využití jednej formy vzbudzovania strachu, nemôže ani moje hodnotenie prekročiť tieň slabšieho priemeru. Škoda, snaha tvorcov by tu bola - 45%(25.11.2016)

První cca hodinka je docela dobrá a má to pár hodně slušnejch strašidelnejch momentů kde je plně využito found footage formátu, obzvlášt podpeřinová scéna neni moc pěkná. Bohužel to jak nakonec situace vygradovala mi přišlo jako mírný zklamání a rejžovi se to trochu rozsypalo pod rukama, finální twist byl regulérní píčovina a dost srážel to jak hezky pomalu film gradoval. Škoda.(26.5.2018)

• - Trik s okem, který dělá ve filmu Joey (Phil Hess), dělá se svým opravdovým okem a všechny varoval, aby to nikdo nezkoušel. (Polgedney)

• - Po jedné scéně Paul (Gore Abrams) vychází z blikající místnosti a pozvrací se, což nebylo plánované, herec se opravdu pozvracel. (Polgedney)