Reklama

Reklama

Le Royaume des fées

  • USA Fairyland: A Kingdom of Fairies (více)
všechny plakáty
Fantasy / Krátkometrážní
Francie, 1903, 16 min

Obsahy(1)

Princezna Azurina je zasnoubena s princem Bel-Azorem za přítomnosti laskavých sudiček. Otec Azuriny však na oslavu zásnub zapomněl pozvat i zlou čarodějnici. Ta nelení a již během zásnub Azurinu unese. To si však nemůže čerstvě zasnoubené princ Bel-Azor nechat líbit. Okamžitě se vydává na dobrodružnou cestu a s pomocí víly Aurory opět nalezne svoji milovanou. (Snorlax)

(více)

Recenze (17)

fragre 

všechny recenze uživatele

Jsem okouzlen! Kolik poetiky dokázal pan Méliès vyčarovat jen s pomocí lepenkových kulis a prostých filmových triků. Hravé dílko, jemuž na působivosti přidává kolorování, které jednotlivé scény připodobňuje starým pohlednicím. Obvzvláště kouzelné jsou podmořské scény. Pouťově bombastické a krásně naivní. ()

Kmotr76 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je snad to nejlepší, co jsem od Mélièse zatím viděl. Určitě na úrovni mnohem slavnější Cesty na Měsíc, snad jsou kulisy ještě dokonalejší a celkově je to ještě kouzelnější. Nemluvě o tricích a povedené koloraci. Když si uvědomím, že všeho docílil snad jen s kusy kartónu, nevěřím svým očím. Jednoznačně nejlepší je část odehrávající se v moři. Už jen scéna potápějící lodi je úžasná, o nejrůznějších podmořských tvorech (kteří často slouží jako dopravní prostředek pro víly) - skvělé byly chobotnice, nebo ta velryba - ani nemluvě. Iluze moře je ještě dokonalejší díky akváriu, které bylo postavené před kameru..............Jednoduše nemám slov! ()

Reklama

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Takúto rozmanitosť záberov vám zrejme neprinesú ani ospevované filmy Cesta na Mesiac, či Veľká vlaková lúpež. Film však trpí na chaotickosť, kde možno nielen terajší divák, ale aj vtedajší nevedel pochopiť, čo sa práve deje. Síce nadväznosť scén nie je zlá, no niekedy som nechápal prečo postavy robili práve to, čo robili, prečo sa tam zjavovali a mizli, aký zmysel mali vôbec niektoré postavy vo filme. Niekedy mám rád jednoduchosť a film, ktorému dávam najvyššie hodnotenie by mal byť pre mňa aj takým, že by som si ho neváhal pustiť znova. Veľa má veľkú historickú hodnotu, no originálnosť a a posolstvo, či nadčasovosť nie je doménou každého, často sa totiž experimentovalo, no výsledok je pri niečom lepší, pri inom nie. Pri takýchto starých dielach nevyžadujem prehnanú dĺžku, lebo podaktoré môžu miestami nudiť, aj tu trocha, no ten prínos okrem výrazného dobrodružného diela vo svojej dobe to podľa mňa nemalo. Méliès podľa mňa podal štandardný výkon, no vo väčšej minutáži. ()

santiamén 

všechny recenze uživatele

Poměrně zdlouhavé, nenarodila jsem se holt do doby, kdy by mě mohlo všechno zde vyobrazené nadchnout vůbec poprvé, a prostinká pohádka, zpracovaná po tisící prvé, mě začne nudit, ať jde o film starý 100 let nebo nejnovější produkci Hollywoodu. Nicméně musím ocenit, jak je film úžasně zpracovaný technicky a výtvarně. Opět jsem se přesvědčila o tom, že Edisonova hyperrealistická produkce se ani zdaleka té Méliesově magické nevyrovná, a koneckonců jsou mi fantastické snímky bližší než depresivní dramata dodnes. Video na youtube ()

PetraMishka 

všechny recenze uživatele

Při sledování Království víl je jednoduché si vzpomenout na Zemana, protože Meliés tady dovádí vrstvení scény do dokonalosti. Vizuální stránka je opravdu nádherná, připomíná ilustrace Verneovek a kolorování postav je jemné, nijak neruší a navíc je skvěle využito nejen na odlišení postav, ale i na změnu počasí, což jsem dosud neviděla. Jakmile se ukázaly ryby, tak už to bylo na plné hodnocení, protože něco takového ještě dlouho vidět nebude. ()

Zajímavosti (4)

  • Film Království víl je ručně kolorován. Aby ho diváci pochopili, bylo každé jeho promítání provázeno živým komentářem. (Snorlax)

Reklama

Reklama