Šibenice

• Austrálie

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2017, 99 min

• honajz

Nehrát v tom Al Pacino, tak jdu s hodnocením níž. Ono se to celé snaží o atmosféru á la Seven, ale žel jen snaží. Protože celá ta story není domyšlená, spousta kamínků v té skládačce je vachrlatě zasazena, a stačilo by fouknout, aby spadla. Nehledě na to, že tvůrcům je zcela jedno, že auto ve vodě je objeveno ve dne, že se odtud hned jelo do domu podezřelého a hnedle tam našli nápovědu v podobě vláčku - den neden, k inkriminované trati přijedou prostě večer v jedenáct. Co jim kurnik tak dlouho trvalo? To se šli mezitím převléknout, nebo co? Nebo sice oba policisté bystře po asi páté vraždě přijdou na to, že to má nějakou souvislost s nimi a nechají si vyjet podezřelé, kteří šli na rok do lochu, ale opět se soustředí hned na prvního podezřelého a ani je nenapadne prozkoumat ty zbývající, alespoň zevrubně. Pak zde máme tu motivaci novinářky, proč dělá reportáž, to je tak patetické jak ze Žhavých výstřelů. Ale abych jen nehaněl, jistou míru napětí to sem tam má (jen sem tam, neb některé scény jsou ukecané víc, než je zdrávo), pouze celé to rozluštění mi přišlo takové narychlo spíchnuté a odfláknuté. Když člověk odmyslí ony nelogičnosti, dá se říci, že jde o průměrnou detektivku o masovém vrahovi, kde některé motivace jsou jen naznačeny a divák si je musí domyslet, protože dořečeny do detailu by zněly, nu už skutečně jako parodie (třeba šéfka policie na vozíku, to si o parodii přímo koleduje). Ale kdoví, podle konce hrozí, že vznikne další díl...(4.1.2018)

Zábavnej thriller, kterej nepřináší naprosto nic novýho. Scénáři by nicméně něškodilo, kdyby ubral na klišé a přidal víc dějových zvratů. Nejzásadnější věcí, která ale Hangmanovi chybí, je napětí. Na filmu je vidět, že Johnny Martin je jako bývalý koordinátor kaskadérů jistější v akčních scénách, než v těch napínavých. Kouká se na to nicméně dobře a ani na chvíli to nenudí.(30.11.2017)

No zase takova brutalni sracka to neni..ale neni to nic extra..proste takova variace na 7 - je to horsi nez vrazdy podle jidase, ale dalo by se rict, ze je to na podobne urovni..karl byl v klidu..pacino taky..ta reporterka zbytecna a nikoho nezajimala..klasicky zkurvenej konec - to nikdo uz neumi napsat poradnou krimi kurva! sracka ne, prumer klasickej lepsi film do televize..(8.1.2018)

Doba je zlá a degenerativní. A tak plátna kin začínají ovládat slizští toporní metrobukvičáci bez špetky talentu, klenoty a legendy charakterního herectví pomalu stárnou, už nejsou schopni rozčvachtávat náctileté kravky, a na cokoliv jiného v nové povrchní degeneraci sere pes, tudíž se pomalu ubírají směrem k prdeli. Jako třeba tuhle děda Pačíno. O „kloudnou“ áčkovou roli už neštrajchnul dobrých deset let, patrně proto, že by v homoelastickém overalu vypadal dost atrofovaně a omalovánky o Supergranddedovi na svůj mongoloidní bům asi teprve čekají, a tak se pomalu šourá od sračky k ještě větší sračce až k hereckému hrobu. Nicméně až tak tragické, jak to popisují někteří škaredí maďarští panicové pode mnou, co nemají nic jiného na práci, než čumět na šest až sedm sebepičovnějších filmů denně, a to v jakémkoliv jazyce, kterému ani moc nerozumí, jen proto, aby tomu tady mohli odpanit profil, protože jim je pak z toho teplo u šulínka, to rozhodně není. Prostě taková průměrná, klišovitá a dramaticky nezvládnutá televizní detektivka se vcelku solidně vyšinutým masounem, která ale úplně nenudí, a stále charismatický, kapku dobarvovavaný Alfréd ji ke třem puchýřům bez problému dostrkal.(27.11.2017)

Mistr Al Pacino zanechal nemalé herecké otisky napříč kinematografií, tudíž má plné právo projevit ne úplně plnou zainteresovanost v thrilleru tak trochu bezejmenného režiséra, co pojednává o honu na sériového vraha, který upgradoval dětskou hru šibenice na verzi pro starší a pokročilé, v níž je dostatek explicitní brutality a ve které se utvoří prima parta v počtu tří lidí, dva zkušení detektivové a jedna mladší novinářka, co je ochotna plnit režisérova přání. Potlačení ega herecké legendy dalo vyniknout právě hereckému umění služebně mladšího kolegy Karla Urbana, který tedy utlumené hlavní hvězdě filmu vydatně vypomáhal ve všech fyzických úkonech a nahlas předčítal rapid účinky všech dostupných kloubních preparátů, které objednával na vlastní náklady z internetové lékárny, aby jeho herecký vzor předčasně neukončil natáčení. Se scénářem se režisér tasil, jen když měl Al Pacino zdánlivě dobrou náladu z toho, že se ráno v karavanu probudil živ a zdráv, v retro kině promítali Zjizvenou tvář a Adam Sandler mu neposílal žertovné esemesky s návrhem na pokračování komedie Jack a Jill. Pro mě bylo důležité, že film měl tempo, mělo to záhadný i zamotaný průběh, vražd bylo slušné a neutuchající množství. Občasný nájezd do celkové klišé rutiny, např. starý detektiv se vrací z penze, aby vypomohl rozlousknout složitý případ, se odbourával ztemnělými exteriéry i interiéry a neotřelými nápady a nepolevující dynamikou režiséra Johnnyho Martina. Investigativní trio Pacino, Urban a Brittany Snow bylo poměrně funkční a nikdo se netvářil, že vzniklo převratné dílo svého žánru, které má oscarové ambice. Jejich naháněná se sice neobešla bez určitých nesmyslů i náhod a podivného, ne úplně srozumitelného závěru, ovšem večer v zábavném a napínavém krimi duchu byl spolehlivě zajištěn. 8/10(22.5.2019)

• - Celý snímek se natáčel v Atlantě ve státě Georgia (USA). (Yardak)