Tiger Zinda Hai

• Kanada

Tiger Zinda Hai

Akční / Thriller / Dobrodružný

Indie, 2017, 161 min

Málokedy je sequel lepší ako prvý film série, ale myslím, že Tiger II. bol teda o triedu lepší ako bola "jednotka" Ek Tha Tiger. Po námetovej a scenáristickej stránke absolútne skvelé, no čo sa týka spracovania a najmä až prílišnej hyperboly scén, tam sa akčný charakter film žiaľ nezaprel. Radšej by som uvítal, keby to bol čisto thriller s minimom akčných vsuviek v podobe prehnaných bitiek a vizuálnych efektov. Ale čo sa týka zápletky a námetu o teroristickej skupine (až podozrivo podobajúcej sa na ISIS), tak to bolo naozaj na úrovni - a v podstate to do veľkej miery aj reflektovalo realitu toho zmýšľania teroristických organizácií, ktoré sa za náboženstvo väčšinou len skrývajú a ich ciele sú úplne inde ako propagácia nejakej náboženskej idei. Takže celkovo som viacmenej spokojný (určite viac ako pri Ek Tha Tiger). A samozrejme aj Katrina a Salman boli výborní!(23.3.2018)

Tiger, tiger, tiger... Tak ako sa mi jednotka veľmi páčila, tak som vo veľkej miere sklamaná dvojkou. S tým humbukom, ktorý tento film sprevádzal som čakala nejakú bombu. Už len úvodná scéna s vlkmi je poriadne pritiahnuť a za vlasy a technicky nedotiahnutá a totálne zbytočná. Pár scén sa mi páčilo ako ta s Katrinou v obchode, vtipná a napaditá. Inak je to skôr výnimka a film sa nesie v duchu vystrielajme čo najviac munície a zabime co najviac ľudí. Celý film mi splýva do jednej veľkej prestrelky medzi Tigerom a teroristami... Niekedy menej je viac. Dvojka postráda ľahkosť a eleganciu jednotky, zameriava sa na strieľačky a akciu, ale čoho je veľa, toho je veľa....(3.2.2018)

Moje hodnocení teda není moc objektivní, ale já jsem se prostě hrozně dlouho v kině takhle nepobavil. Na tenhle film ale doporučuju koukat minimálně se dvěma promilema v krvi, jinak to může bejt docela nuda. Každopádně je sranda sledovat, jak se nějaká východní kultura snaží interpretovat americký filmy a působí to jako parodie. Chtěně nebo nechtěně? To jediný jsem neodhalil. 90%(12.10.2018)

Išlo sa v duchu "keď pokračovanie, musí tam byť všetkého x 100", čo má svoju logiku a tak aj bolo. Ale nemôžem si pomôcť, chýbal mi tu pôvodný hravý nadhľad jednotky. Ale každopádne nie je to vôbec zlý film, to prrr. Do akcie napumpovaných citeľne viac peňazí, je tam humor, napätie, pátos, Salman s Katrinou, hudobné témy hneď 2 absolútne zapasované a pri pohľade ako vedľa seba vanú indická a pakistanánska vlajka mi skoro aj slzička vybehla.(27.2.2018)

Rozpočet $20,47miliónaTržby USA $5,560,921Tržby Celosvetovo $87,320,000▐ Indické Komando moc nevyšlo, pokračovanie Tigra zlyháva vo viacerých faktoroch, najhoršie je že aj akčná stránka dosť pokulháva a nemá čo zvláštne ponúknuť. Na to že to bol na domácej pôde dosť veľký hit by som očakával ďaleko viac ale dostáva sa nám len pomalý dej, suché hlody a nenápaditá akcia, či že čistá rutina, sklamanie. /40%/(19.2.2018)