Patti Cake$: Cesta za slávou

• Nový Zéland

• Austrálie

• Belgie

USA, 2017, 108 min

Jasně, tenhle snímek se srovnání s "8 mílí" asi těžko vyhne, ale sakra, na to, jak to vypadá místy skoro až amatérsky, nebo minimálně hodně nezávisle, se mi to sakra líbilo. Hudba se zde docela dobře vyvíjí a to finále má svoje grády. Ani jedna z postav mi nevadila, naopak bylo celkem jednoduché se s nimi sžít.(29.1.2018)

Film o mladej slečne s problematickým sociálnym (ale aj osobným životným) pozadím, snívajúca o tom, že raz sa stane slávnou a úspešnou rapperkou. Aj keď rap nie je môj žáner, tak som tomu dal šancu. Samotný film a jej príbeh neobsahuje také motívy, čo by sme neznali a nevideli v tomto žánru. V prvej polovici filmu kvôli jeho plochosti som uvažoval spíš o podpriemernom hodnoteniu, ale druhá polovica (hlavne zaujímavá fúzia rocku a rapu) s vydareným záverečným vystúpením kapely dokázali túto „hrozbu“ odvrátiť (aspoň po prvom videní). Celkom šikovne zvládnutý záver. Osobné hodnotenie: 70% (***) (29.8.2018)

• Johnny.ARN

Vypapaný Eminem v sukni ide z dola nahor. Ale je to podané tak kostrbato, s päť korunovými rýmami shitnou výpravou, že strach. Posledná štvrtina a to správne finále tento film udržalo nad hladinou. A teraz si rýchlo kuknúť 8 míľu aby si videl, ako má film o bielych raperoch z predmestia vyzerať. 2 z 5(9.1.2018)

• Enšpígl

Hodně bizardní sestava, černoch co mu vypadne na hřbitově oko s nějakým tím bordelem na ksichtě, nevýraznej ind co prodává v lékárně, ale vždycky když je potřeba se objeví po boku hlavní hrdinky, rapuje a pak zase zmizí. Máma zkrachovalá existence a hlavní hrdinka co se ve filmu ani jednou nenají i když vypadá jako kdyby sežrala celou krávu. Nebylo to příliš výrazný a v ničem přínosný.(23.10.2018)

• Malarkey

Líbily se mi scény, kde Patti Cake$ se svými kumpány vytvářela muziku. Působilo to fakt dobře. Ona, Negr Antikrist (kterému se nemá říkat negr, ale Antikrist může) a bláznivej Ind, kterej do toho tvrdýho rapu přidával kus Bollywoodu, tu ze začátku působili jak největší amatéři toho nejtěžšího ražení. Postupem času se z nich ale stali docela profíci, což bylo na filmu taky dost hezký. Horší je to ale s tím, že nemám pochopení pro podobnou muziku. Nepůsobilo to ani jako kdyby s tím chtěli oslňovat několikanásobné vrahy na Rádiu Doživotní věznice, ani aby je zahrála klasická popová rádia. Byla to taková jednohubka, která má v rámci skládání muziky pár dobrých myšlenek. Člověk, který ví, oč běží, alespoň tu myšlenku ve filmu může ocenit. Jinak pokud muziku nemá rád, stejně to odsoudí.(24.10.2018)