Patti Cake$: Cesta za slávou

• Nový Zéland

• Austrálie

USA, 2017, 108 min

• Malarkey

Líbily se mi scény, kde Patti Cake$ se svými kumpány vytvářela muziku. Působilo to fakt dobře. Ona, Negr Antikrist (kterému se nemá říkat negr, ale Antikrist může) a bláznivej Ind, kterej do toho tvrdýho rapu přidával kus Bollywoodu, tu ze začátku působili jak největší amatéři toho nejtěžšího ražení. Postupem času se z nich ale stali docela profíci, což bylo na filmu taky dost hezký. Horší je to ale s tím, že nemám pochopení pro podobnou muziku. Nepůsobilo to ani jako kdyby s tím chtěli oslňovat několikanásobné vrahy na Rádiu Doživotní věznice, ani aby je zahrála klasická popová rádia. Byla to taková jednohubka, která má v rámci skládání muziky pár dobrých myšlenek. Člověk, který ví, oč běží, alespoň tu myšlenku ve filmu může ocenit. Jinak pokud muziku nemá rád, stejně to odsoudí.(24.10.2018)

Patti Cakes je v mnoha smerech duchovni segra 8 Mile. Usmudlany zivot a rap jako vychodisko z nej, jen misto vyhubleho bileho typka z Detroitu sledujeme tlustou bilou holku z Jersey. Trochu je mi lito, ze misto toho, aby se tvurci rozhodli, jestli natoci indie drama, nebo klasickou zero to hero story, radsi slepili oboje dohromady, ale pokud vam nevadi pomalejsi film, ve kterem jde o rap a lasku k hudbe vsemu navzdory, dejte tehle telnate srdcarce sanci.(11.11.2017)

Jasně, tenhle snímek se srovnání s "8 mílí" asi těžko vyhne, ale sakra, na to, jak to vypadá místy skoro až amatérsky, nebo minimálně hodně nezávisle, se mi to sakra líbilo. Hudba se zde docela dobře vyvíjí a to finále má svoje grády. Ani jedna z postav mi nevadila, naopak bylo celkem jednoduché se s nimi sžít.(29.1.2018)

• Johnny.ARN

Vypapaný Eminem v sukni ide z dola nahor. Ale je to podané tak kostrbato, s päť korunovými rýmami shitnou výpravou, že strach. Posledná štvrtina a to správne finále tento film udržalo nad hladinou. A teraz si rýchlo kuknúť 8 míľu aby si videl, ako má film o bielych raperoch z predmestia vyzerať. 2 z 5(9.1.2018)

• Enšpígl

Hodně bizardní sestava, černoch co mu vypadne na hřbitově oko s nějakým tím bordelem na ksichtě, nevýraznej ind co prodává v lékárně, ale vždycky když je potřeba se objeví po boku hlavní hrdinky, rapuje a pak zase zmizí. Máma zkrachovalá existence a hlavní hrdinka co se ve filmu ani jednou nenají i když vypadá jako kdyby sežrala celou krávu. Nebylo to příliš výrazný a v ničem přínosný.(23.10.2018)