Princezna Fantaghiró 5

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 5 (více)

Pokračovanie rozprávky o princeznej Fantaghiro. Princeznú Fantaghiro na prechádzke s jej verným koníkom prepadnú a na príkaz zlej Čiernej strigy unesú. U nej sa stretne so záhadným neznámym, ktorý sníva o krajine, kde by neexistovalo zlo. Spolu s princeznou sa napokon naozaj aj ocitnú na istý čas v neznámej krajine, kde na nich čaká úplne iný svet, plný záhad a prekvapení... (oficiální text distributora)

Allien.9

Zbytečný a špatný díl, který naprosto zničil atmosféru celé ságy. Nejenom, že má s předchozími díly pramálo společného, ale ještě ke všemu KONČÍ NAPROSTO ŠÍLENĚ. Koho proboha napadlo, aby Fantaghiro v posledním díle zapomněla jak na své království, rodinu a prátele, tak na svého milovaného Romualda a zůstala v cizím svétě s cizími lidmi a s cizím frajerem? To s odpuštěním vážně po**ali... ()

salahadin

Už to vypadalo, že tvůrci z toho udělají nekonečný seriál á la Tak jde čas, naštěstí velmi malý ohlas další natáčení zabrzdil a Fantaghiro skončila ve filmařském blátě. První 4 díly mám rád, ale tenhle pátý...budu dělat, že o něm nevím, nikdy jsem ho neviděl a nikdy už neuvidím. Všude samé protivné děti, směšní záporáci, směšní klaďasové, hloupé kostýmy, pedofilní jídelníček, žádný Romualdo, z Fantaghiro se stává Angelika (lehké to děvče), achjo...takhle musela dopadnout princezna Fantaghiró?? ()

kaylin

Docela hrozný díl, ale popravdě si myslím, že ten čtvrtý je pořád o dost horší. Už zde nejsou v podstatě žádné známé postavy, kromě Fantaghiró a černé čarodějky, ale její místo je skutečně jen takové epizodní. Ten příběh už by se tady mohl vyvinout jakkoli, což mi prostě vadí. Je to jen další roztahaná epizodka. ()

Astrebleue

Po zpětném připomenutí musím smutně konstatovat, že tenhle díl kazí vcelku dobrou pověst této pohádkové série. Je škoda, že museli tenhle díl natočit co nejdřív po čtvrtém, protože kdyby dali scénáristovi volno, možná by se vzpamatoval a vymyslel něco lepšího, než neustálé omílání děje okolo jezení a fňukání dětí. Za co dávám tu druhou hvězdičku je ovšem skvělé masožravé ovoce. Ty jabka mě jako malou strašili docela dobře:) ()

bloodcountes

Závěrečný příběh je už celkem dost nehezký. Docela horor. Hnusná jakási čarobába, hnusný jakýsi bezcharakterní týpek, zlouši, které by mi jako dítěti asi na dlouho znechutili veškerou ovozel. Dost násilí, svazování, věšení - a dokonce pojídání malých dětí. Konec hlavního badase byl opravdu děsivý a strašidelný. Mluvící červi a podraz malé holčičky v samém závěru. Bez happyendu. Docela šok. Na druhou stranu mě napadlo, že by asi Fantaghiro bylo pro původní svět opravdu škoda, když má tak fantastickou vlastnost, že se do ní každý muž zamiluje a hned se celý promění v jedno krásné Dobro. Takový talent se nemůže zaseknout u jednoho chlapa, na světě (každém) je mnoho takových chlapů, týpků a mužů, kteří potřebují polepšit:)) Jdi, Fantaghiro, jdi a čiň muže lepšími! ()

• Natáčení probíhalo kromě české republiky také v Itálii a v Thajsku. (Lynette)
  • Po sklamaní, ktoré priniesol posledný film, sa fanúšikovia dlho dožadovali pokračovania. Po spísaní fanúšikovskej petície napísal Gianni Romoli v roku 2007 scenár na film Fantaghiró: Il ritorno, Lamberto Bava potvrdil účasť ako režisér a súčasťou projektu mali byť Alessandra Martines, Brigitte Nielsen a Nicholas Rogers. Televízia Mediaset sa však na poslednú chvíľu rozhodla projekt nezafinancovať. (matthew.17)