Krtek a Panda (TV seriál)

• Čína

Xiong mao he xiao yan shu

• Čína

Česko / Čína, 2016, 52x12 min

Xiaoyu Wu

Lei Zhang
  • Crocuta

Tak dementní až je to vtipné :-D. To je ovšem případ většiny současné animované tvorby pro nejmenší, z níž "Krtek a Panda" nijak zvlášť nevyčnívá. U závěrečného kvílení, doprovázejícího titulky jsem si zavzpomínal na Reiko Kitamoriovou a jejího čtyřnohého společníka - tam zněl pseudoasijský jekot (v českém dabingu v podání Jitky Molavcové) hodně podobně!(29.4.2017)

• Mr_Fear

Zde nejde dát nic jiného než odpad. Už jenom to, že byla zaprodána práva na jednu z nejikoničtějších českých pohádek je na jednu velkou přes čuňu. To, že se to libí malým dětem sice je hezký, ale to se mohou dívat i na jiné pohádky, respektive blivajz podobného ražení. Tohle bych vážně svým dětem nepouštěl. Klasický krteček byl o tom, že krom citoslovců nemluvil, děj měl nějaké poslání a celkové zpracování bylo super. Na místo toho zde dnes můžeme koukat na 3D odpad dopněný stupidními dialogy zahrnujicí a všudypřítomná veškerá kliše, co snad existují.(23.4.2019)

Na začátek, moje hvězdičkové hodnocení je v ironii, takže to úplně ignorujte, když totiž vidím správný odpad tak je to prostě nej! Ale teď už z pohledu člověka, který na Krtečkovi vyrůstal, protože jak se tak na to koukám, tak z originálně kreslených dílů Krtečka, kde byla TÉMĚŘ vždy moc hezká zápletka a s Krtkem jsem si vždy užil spousty zábavy (s vyjímkou Krtek a maminka xddd), se najednou stala podivná 3D animace, Krtek MLUVÍ a zápletky jsou jednoduché a až hloupé, takže se z velmi originálního seriálu stává klišózní animovaný seriál na styl Prasátko Pepa...(5.3.2020)

• kritkMd

Pan Zděněk Miler se obrací v hrobě. Jako malý jsem krtka zbožňoval; měl jsem jeho plyšáky, dvdčka, trička.. Teď když se podívám na toto chce se mi zvracet. Takové zneuctění. Vypovídá to jenom o zaprodanosti číně a rusku našeho prezidenta. Seriál i přesto že je z roku 2016 vypadá hůře jak původní lepší seriál z 60. let. Cápci v číně 3d animaci úplně dojebali, a aby to bylo i pro čínské publikum, přidali tam pandu. Toto, narozdíl od původního krtečka, bych nikomu ani dětem nepustil. Starý krtek většinou v sobě nesl nějaké zkryté zprávy pro děti například; chovejte se hezky ke zvířátkům a přírodě, města se rozrůstají na úkor lesů, atd.. Třešničkou, která vypovídá jak špatný tento pořad je vypovídá i to, že ho dávájí na barrandově. I soukupovi se z toho dělá na blití.(13.11.2018)

• Gemini

Nikdy jsem nezastíral, že proti některým dílům "starého Krtečka" mám značné výhrady, ať už z hlediska logiky nebo výchovného (a někdy rovnou ideologického) vyznění. Ale to, čeho se vnučka pana Milera dopustila "pro pár jüanů navíc", to je o několik světelných let dále - tím špatným směrem. Není jistě náhoda, že se český divák může s tímto produktem česko-čínského "přátelství" seznámit právě na TV Barrandov, proslulé geniálními pořady jako Vlivní S Alex Mynářovou. Krtek A Panda "mají vše" - světové špičce na hony vzdálenou CGI animaci, která se vytrvale prezentuje jako světová špička. Prapodivné postavy jako ledního medvěda, který si stěžuje na horko, a proto chodí v černé motorkářské/péřové bundě (rukávy jsou vycpané jako péřovka, jakkoliv je to podivné). Podivně volené zápletky s místy popírajícími jakoukoliv logiku, jako když si lišák koupí v horku megalednici, kterou vyhodí proud v celé oblasti, takže logicky nikdo neřeší ten proud, ale děj se točí kolem toho jak panda a krtek chtějí ochladit ledního medvěda, takže nejdřív vyrobí sójovou zmrzlinu a li-či džus, a pak si je chtějí schovat k lišákovi (kterému lednice nejde tak jako všem kolem všechno), který je pošle na horu pro sníh, aby se někde během cesty stal "čínský hospodářský zázrak" a z jedné misky a jedné lahve najednou je plná lednice (nevím proč, ale připomíná mi to "jistotu desetinásobku"). A samozřejmě cestou z hory dolů se lišák pokusí celý obsah lednice sníst a vypít, což se mu skoro povede, takže zbude jen troška v poslední misce a poslední lahvi, a vedle toho do kostky ledu zamražený lišák, který se do lednice zabouchl. A aby mělo vše happy end, tak si lední medvěd dá z těch zbytků ledovou tříšť, o kterou se podělí s lišákem, a všichni se zasmějí. Netuším vůbec proč, ale tak nějak mi to evokuje čínské pojetí spravedlnosti:) V každém případě se doufám shodneme, že dětem by se svět neměl ukazovat v takovéhle zhovadilé a jakýchkoliv hodnot prosté podobě, a už vůbec by se při tom neměly zneužívat nevinné postavičky, mající tradici skoro tak dlouhou jako sám velký soudruh Mao. Stratégové čínského kulturního exportu to samozřejmě vidí jinak (že, Jardo?;)), ale já nejsem a nebudu jejich ovce, ani ovčák, ani ovčáček. 20%, protože tohle je čiré lidovědemokraticko-kapitalistické ZLO.(10.8.2017)

• - Prezident Miloš Zeman kdysi vezl s velkou slávou figurku Krtečka do Číny, dokonce tam s ním vystupoval v televizi. Mělo to symbolicky podpořit sbližování s tamní komunistickou vládou. Počítalo se ovšem i s recipročním pobytem pandy coby čínského symbolu v Česku. Jedno z nejvzácnějších zvířat se mělo přestěhovat do pražské zoo, která pro pandu plánovala postavit nový pavilon za 200 milionů korun. Panda nakonec stejně nepřijela a Krtek už zůstal v Číně (stejně jako v prvním díle seriálu). (Maulincio)

• - Milena Fischerová, správkyně autorských práv po Zdeňku Milerovi, na jaře 2019 po šesti letech vyhrála spor s autorovou vnučkou Karolínou. Odvolací soud potvrdil, že vnučka nemá platně uzavřenou smlouvu, a tedy nikdy neměla ke krtkovi licenci. Vytvoření a distribuce seriálu je tak protiprávní a pokud krtka užívají dále bez licence, mají podle autorského zákona vydat bezdůvodné obohacení, což je dvojnásobek běžné licenční odměny. Krtek a Panda však není jediný případ neplatné licence, až šedesát subjektů by mělo dědicům odvádět finanční prostředky, ale nic neodvádí. (Maulincio)

• - V epizodě Zajímavá past se zvířátka dostanou z propasti díky krtkově schopnosti prokopat se půdou zpátky nahoru. Na samém konci záchranných prací však narazí na kámen. Přestože při rychlosti krtkova prokopávání by kámen mohli snadno obejít, místo toho jsou uvězněni, přemýšlejí, jak se dostat na povrch, a zachrání je až to, když lišák vrazí do kamene hlavou a ten se rozbije. (topi80)