Krtek a Panda (TV seriál)

• Čína

Xiong mao he xiao yan shu

• Čína

熊猫和小鼹鼠

• angličtina

The Little Mole and Panda

Animovaný

Česko / Čína, 2016, 52x12 min

• kritkMd

Pan Zděněk Miler se obrací v hrobě. Jako malý jsem krtka zbožňoval; měl jsem jeho plyšáky, dvdčka, trička.. Teď když se podívám na toto chce se mi zvracet. Takové zneuctění. Vypovídá to jenom o zaprodanosti číně a rusku našeho prezidenta. Seriál i přesto že je z roku 2016 vypadá hůře jak původní lepší seriál z 60. let. Cápci v číně 3d animaci úplně dojebali, a aby to bylo i pro čínské publikum, přidali tam pandu. Toto, narozdíl od původního krtečka, bych nikomu ani dětem nepustil. Starý krtek většinou v sobě nesl nějaké zkryté zprávy pro děti například; chovejte se hezky ke zvířátkům a přírodě, města se rozrůstají na úkor lesů, atd.. Třešničkou, která vypovídá jak špatný tento pořad je vypovídá i to, že ho dávájí na barrandově. I soukupovi se z toho dělá na blití.(13.11.2018)

• L_O_U_S

Omlouvám se, budu vulgární, ale věřím, že mě za to POMO neodstřihne. Ačkoliv poslední díly českého Krtečka nezastihly tuhle legendu naší kreslené tvorby v nejlepší formě, to, co s ním ale provedla čínská produkce, je prostě kopanec do koulí českého diváka. Jako animák to neobstojí – animace je sama osobě dost slabá a ač na dětské filmy nechodím a nesleduju je, troufám si podle trailerů tvrdit, že ji kdejaká provinční produkce strčí do kapsy. Tvůrci měli pocit, že musí seriál okořenit neduhy současné tvorby, jako je létání vzduchem a rádobycool hláškování stupidních postav. Samotný Krtek dostal co do vzhledu řádně na prdel, jeho převedení do 3D se prostě nepovedlo, o tom, že po téměř šedesáti letech znovu regulérně mluví, ani nemluvě. Co se týče Pandy, musím říct, že mi tohle čínské hájemství nikdy žíly netrhalo. Považuju pandy za naprosto nezajímavá, nudná zvířata, kterým samozřejmě nepřeju vyhynutí, zároveň ale nechápu, co na nich kdo vidí. Číňané mají ovšem evidentně pocit, že se z jejich pand celý svět posere. Jedná se o nesmírně vlezlé zvíře, které má svou roli ve spoustě produktů pro děti, soudě podle toho, na co se na YouTube kouká můj tříletý syn. I když je to právě on, kdo si občas vyžádá sledování Krtka a Pandy, doufám, že jednou dospěje k tomu, že kvalitní tvorba je někde jinde. Mám obecně takové přání, aby se čínští kapitalisti, kterým v žilách proudí rudá krev, sebrali, přestali se v demokratických zemích chovat, jako by jim patřily, vzali si s sebou ta svá Xiaomi a Huaweje a šli do řiti. A při té příležitosti s sebou můžou vzít i Kellnera, Mynáře, Nejedlého, Ovčáčka, další podobné řiťolezy a především Zemana, který se s plyšovým Krtkem u soudruhů producíroval. (1 286.)(10.1.2020)

• Hornet.CZ

0% / Na starém krtkovi jsem vyrůstal a dodnes ho mám velmi rád ale, když jsem se o tomhle dozvěděl málem mě jeblo neuplyne ani 5 let od mistrovi smrti a jeho namyšlená vnučka ho za pomocí zemana pošle znásilnit rychlíkem do číny. Stačilo mi vidět pár záběrů a už jsem věděl, že tohle moje děti smí spatřit až těsně před smrtí. Je mi jasné, že se to malým dětem líbí , když ještě nemají tak vyvinutý mozek aby poznali sračku. Tomuto seriálu chybí hlavně roztomilost, jednoduchost, Zdeněk Miller a také nemluvnost, která v krtečkovi mluvila za vše.(9.8.2017)

• nahrabal

Znesvěcení krásné české pohádky pro děti. A promiňtě mi tento výraz, ale je potřeba zkurvení ktečka, kterého si všichni starší ročníky pamatují. Byl krásně namalován a byly to jednoduché dětské příběhy. Ale toto je opravdu k zblítí alá pokémon no fuj styďtese. Aťi žije čína!!! Máme činské hadry, čínské hračky pro děti se ftaláty a búhví ještě s čím, které škodí zdraví. Vybuchovací alektrické spotřebiče. A teď hnusné čínské pohádky. Huráááá.(18.3.2017)

Mírně nadprůměrný animák pro děti. Ctitelé Krtka pochopitelelně páchají hromadné sebevraždy, protože podobnost s původním pojetím je čistě náhodná. Animace nicméně není na tento typ seriálu zlá, není to debilní a dětem se to líbí. Po celodenním blbnutí na koupáku s klidem doporučuju jako ideální uspávačku.(19.6.2017)

• - V epizodě Šťastné kolo spadne mezi zvířátka pneumatika s diskem. Ve chvíli, kdy ji chce použít sova pro své hnízdo, však vidíme pneumatiku bez disku. V dalším ději je opět disk přítomen, ale na samém konci příběhu, kdy je nakonec pneumatika použita jako houpačka, opět ne. (topi80)

• - V epizodě Zajímavá past se zvířátka dostanou z propasti díky krtkově schopnosti prokopat se půdou zpátky nahoru. Na samém konci záchranných prací však narazí na kámen. Přestože při rychlosti krtkova prokopávání by kámen mohli snadno obejít, místo toho jsou uvězněni, přemýšlejí, jak se dostat na povrch, a zachrání je až to, když lišák vrazí do kamene hlavou a ten se rozbije. (topi80)

• - Milena Fischerová, správkyně autorských práv po Zdeňku Milerovi, na jaře 2019 po šesti letech vyhrála spor s autorovou vnučkou Karolínou. Odvolací soud potvrdil, že vnučka nemá platně uzavřenou smlouvu, a tedy nikdy neměla ke krtkovi licenci. Vytvoření a distribuce seriálu je tak protiprávní a pokud krtka užívají dále bez licence, mají podle autorského zákona vydat bezdůvodné obohacení, což je dvojnásobek běžné licenční odměny. Krtek a Panda však není jediný případ neplatné licence, až šedesát subjektů by mělo dědicům odvádět finanční prostředky, ale nic neodvádí. (Maulincio)