Reklama

Reklama

Krtek a Panda

(seriál)
  • Čína Xiong mao he xiao yan shu (více)
Animovaný
Česko / Čína, 2016, 52x12 min

Scénář:

Xiaoyu Wu

Hrají:

Lei Zhang, Chao Wei

VOD (1)

Obsahy(1)

Zažij nová dobrodružství s malým Krtečkem!
1. série 1. Přítel z dálky, 2. Uvítací večírek, 3. Krtkův nový dům, 4. Zajímavá past, 5. Ještěrčí ocásek, 6. Jak vyléčit draka, 7. Den objímání v lese, 8. Kdo dostane meloun
2. série 1. Co se to blýská, 2. Čí je to vajíčko, 3. Velký meloun, 4. Lesní olympiáda, 5. Pravý nebo falešný medvěd, 6. Šťastné kolo
3. série 1. Velké horko, 2. Záchrana před deštěm, 3. Nezvaní hosté, 4. Sezení na vejci, 5. Strom a knedlíčky, 6. Květinová soutěž
4. série
1. Tři kouzelné barvy, 2. Rybka v nesnázích, 3. Černobílá party, 4. Duhová zahrada, 5. Červený lampion, 6. Dědečkovy brýle (Magic Box)

(více)

Recenze (76)

zette 

všechny recenze uživatele

Je jednoduche dat tomuto vecernicku odpad s tim, ze nam Cinani zneuctili Krtecka. Na prvni pohled nedustojne, prodat postavicku do Ciny, na druhy pohled ani nevim, proc o nej meli takovy zajem... Rodice, prarodice tuto spojitost asi nepoberou, na druhou stranu si myslim, ze detem se to bude libit jak v Cine, tak u nas doma. A pak, Panda a ostatni zviratka se ke Krteckovi chovaji pekne, asijske deti mozna budou mit o nas nejakou predstavu, ze alespon existujeme... Uplne bych tuto blaznivou koprodukci nezatracoval.-). ()

L_O_U_S 

všechny recenze uživatele

Omlouvám se, budu vulgární, ale věřím, že mě za to POMO neodstřihne. Ačkoliv poslední díly českého Krtečka nezastihly tuhle legendu naší kreslené tvorby v nejlepší formě, to, co s ním ale provedla čínská produkce, je prostě kopanec do koulí českého diváka. Jako animák to neobstojí – animace je sama osobě dost slabá a ač na dětské filmy nechodím a nesleduju je, troufám si podle trailerů tvrdit, že ji kdejaká provinční produkce strčí do kapsy. Tvůrci měli pocit, že musí seriál okořenit neduhy současné tvorby, jako je létání vzduchem a rádobycool hláškování stupidních postav. Samotný Krtek dostal co do vzhledu řádně na prdel, jeho převedení do 3D se prostě nepovedlo, o tom, že po téměř šedesáti letech znovu regulérně mluví, ani nemluvě. Co se týče Pandy, musím říct, že mi tohle čínské hájemství nikdy žíly netrhalo. Považuju pandy za naprosto nezajímavá, nudná zvířata, kterým samozřejmě nepřeju vyhynutí, zároveň ale nechápu, co na nich kdo vidí. Číňané mají ovšem evidentně pocit, že se z jejich pand celý svět posere. Jedná se o nesmírně vlezlé zvíře, které má svou roli ve spoustě produktů pro děti, soudě podle toho, na co se na YouTube kouká můj tříletý syn. I když je to právě on, kdo si občas vyžádá sledování Krtka a Pandy, doufám, že jednou dospěje k tomu, že kvalitní tvorba je někde jinde. Mám obecně takové přání, aby se čínští kapitalisti, kterým v žilách proudí rudá krev, sebrali, přestali se v demokratických zemích chovat, jako by jim patřily, vzali si s sebou ta svá Xiaomi a Huaweje a šli do řiti. A při té příležitosti s sebou můžou vzít i Kellnera, Mynáře, Nejedlého, Ovčáčka, další podobné řiťolezy a především Zemana, který se s plyšovým Krtkem u soudruhů producíroval. (1 286.) ()

Reklama

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Tak dementní až je to vtipné :-D. To je ovšem případ většiny současné animované tvorby pro nejmenší, z níž "Krtek a Panda" nijak zvlášť nevyčnívá. U závěrečného kvílení, doprovázejícího titulky jsem si zavzpomínal na Reiko Kitamoriovou a jejího čtyřnohého společníka - tam zněl pseudoasijský jekot (v českém dabingu v podání Jitky Molavcové) hodně podobně! ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Nikdy jsem nezastíral, že proti některým dílům "starého Krtečka" mám značné výhrady, ať už z hlediska logiky nebo výchovného (a někdy rovnou ideologického) vyznění. Ale to, čeho se vnučka pana Milera dopustila "pro pár jüanů navíc", to je o několik světelných let dále - tím špatným směrem. Není jistě náhoda, že se český divák může s tímto produktem česko-čínského "přátelství" seznámit právě na TV Barrandov, proslulé geniálními pořady jako Vlivní S Alex Mynářovou. Krtek A Panda "mají vše" - světové špičce na hony vzdálenou CGI animaci, která se vytrvale prezentuje jako světová špička. Prapodivné postavy jako ledního medvěda, který si stěžuje na horko, a proto chodí v černé motorkářské/péřové bundě (rukávy jsou vycpané jako péřovka, jakkoliv je to podivné). Podivně volené zápletky s místy popírajícími jakoukoliv logiku, jako když si lišák koupí v horku megalednici, kterou vyhodí proud v celé oblasti, takže logicky nikdo neřeší ten proud, ale děj se točí kolem toho jak panda a krtek chtějí ochladit ledního medvěda, takže nejdřív vyrobí sójovou zmrzlinu a li-či džus, a pak si je chtějí schovat k lišákovi (kterému lednice nejde tak jako všem kolem všechno), který je pošle na horu pro sníh, aby se někde během cesty stal "čínský hospodářský zázrak" a z jedné misky a jedné lahve najednou je plná lednice (nevím proč, ale připomíná mi to "jistotu desetinásobku"). A samozřejmě cestou z hory dolů se lišák pokusí celý obsah lednice sníst a vypít, což se mu skoro povede, takže zbude jen troška v poslední misce a poslední lahvi, a vedle toho do kostky ledu zamražený lišák, který se do lednice zabouchl. A aby mělo vše happy end, tak si lední medvěd dá z těch zbytků ledovou tříšť, o kterou se podělí s lišákem, a všichni se zasmějí. Netuším vůbec proč, ale tak nějak mi to evokuje čínské pojetí spravedlnosti:) V každém případě se doufám shodneme, že dětem by se svět neměl ukazovat v takovéhle zhovadilé a jakýchkoliv hodnot prosté podobě, a už vůbec by se při tom neměly zneužívat nevinné postavičky, mající tradici skoro tak dlouhou jako sám velký soudruh Mao. Stratégové čínského kulturního exportu to samozřejmě vidí jinak (že, Jardo?;)), ale já nejsem a nebudu jejich ovce, ani ovčák, ani ovčáček. 20%, protože tohle je čiré lidovědemokraticko-kapitalistické ZLO. ()

triatlet odpad!

všechny recenze uživatele

Hnus. Viděl jsem náhodou na odpadkoidní barrandovské televizi díl o pneumatice. Postrádá všechno, co Zdeněk Miler Krtečkovi vdechnul. Především jednoduchost. Milerova vnučka by měla dostat trest za vlastizradu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (7)

  • V epizodě Šťastné kolo spadne mezi zvířátka pneumatika s diskem. Ve chvíli, kdy ji chce použít sova pro své hnízdo, však vidíme pneumatiku bez disku. V dalším ději je opět disk přítomen, ale na samém konci příběhu, kdy je nakonec pneumatika použita jako houpačka, opět ne. (topi80)
  • V epizodě Rybka na souši přemýšlejí hrdinové seriálu nad tím, jak dostat vyplavenou rybku zpátky do vody. Přestože to k vodě není daleko a hrdinové příběhu několikrát dojdou od rybky, kterou mezitím odloží do louže, až na břeh, absolvují místo prostého přenesení rybky dlouhou proceduru spočívající v prokopání kanálu. (topi80)
  • Prezident Miloš Zeman kdysi vezl s velkou slávou figurku Krtečka do Číny, dokonce tam s ním vystupoval v televizi. Mělo to symbolicky podpořit sbližování s tamní komunistickou vládou. Počítalo se ovšem i s recipročním pobytem pandy coby čínského symbolu v Česku. Jedno z nejvzácnějších zvířat se mělo přestěhovat do pražské zoo, která pro pandu plánovala postavit nový pavilon za 200 milionů korun. Panda nakonec stejně nepřijela a Krtek už zůstal v Číně (stejně jako v prvním díle seriálu). (Maulincio)

Reklama

Reklama