Krtek a Panda (TV seriál)

• Čína

Xiong mao he xiao yan shu

• Čína

Česko / Čína, 2016, 52x12 min

Xiaoyu Wu

Lei Zhang
  • štísko

Koukl jsem se ze zvědavosti na výsledek údajné vlastizrady, která vznikla prodejem autorských práv. Výsledek mě také neomráčil. Krtka ale nepohřbila tolik "spolupráce" s pandou, jako stupidní příběhy a fakt, že krtečka nechali promluvit. Animace samotná se mi líbila. . Z mého hlediska ztracený čas, ale na odpad to není.(1.9.2017)

Butthurt národniari sa vyrojili a zobrali si na mušku túto rozprávku a ja si pripadám ako na zraze SPD. Chcete reálne zhodnotenie? Tak ignorujte všetky komentáre, kde sa spomína "národné dedičstvo", "moje detstvo", "kultúrny poklad", "zapredanci" a pod. Ja som na Krtkovi tiež vyrastal a nikdy som nechápal, či trpí postihnutím, keď nič nerozpráva, alebo je z alternatívneho vesmíru, keď je iba 2D. Áno, nekreslia to národní, zaslúžilí umelci (tm), ktorí by tomu dali správnu dávku umenia a deti by tak od útleho veku mohli uvažovať, či tým autor nastavuje zrkadlo konečnosti ľudského bytia, alebo iba chcel povedať, že ak tú rybu naozaj nehodia do vody, tak zomrie. Dokonca si dovolili ignorovať tradičné, domáce zvery (tm) a objavujú sa tam exotické zvieratá, ako... Panda. Napriek tomu sa to deťom páči, je to milé, má to často hlbšiu myšlienku (dostatočne jednoducho podanú). A to je pre mňa podstatnejšie, než to, či na to dohliadal Laureát Národnej ceny za najabstraktnejšie stvárnenie detskej rozprávkovej postavy (tm).(6.8.2019)

Na začátek, moje hvězdičkové hodnocení je v ironii, takže to úplně ignorujte, když totiž vidím správný odpad tak je to prostě nej! Ale teď už z pohledu člověka, který na Krtečkovi vyrůstal, protože jak se tak na to koukám, tak z originálně kreslených dílů Krtečka, kde byla TÉMĚŘ vždy moc hezká zápletka a s Krtkem jsem si vždy užil spousty zábavy (s vyjímkou Krtek a maminka xddd), se najednou stala podivná 3D animace, Krtek MLUVÍ a zápletky jsou jednoduché a až hloupé, takže se z velmi originálního seriálu stává klišózní animovaný seriál na styl Prasátko Pepa...(5.3.2020)

• nudlis

Naprosto odporné! Jestli se tohle dědicům práv na Krtka po panu Milerovi líbí, měli by se odstěhovat do Číny a už nikdy neříkat, že byli Češi. Protože tenhle humus nemá s českým Krtkem nic společného. A je naprosto příznačné, že tenhle seriál vysílá žumpa českého TV vysírání - všehoschopná nevkusná sračka TV Barrandov.(20.3.2017)

Asi jsem nebyl jediný, kdo se při pohledu na pandu vedle krtka musel tlemit od ucha k uchu (druhou skupinku diváků zase musela jímat hrůza). Ten seriál se asi každému musí jevit přinejmenším velice svérázně, na druhou stranu, mám tady k dispozici hodnocení z nejobjektivnějších. Pro půlročního syna je to první seriál, který ho v televizi zaujal a moc se mu líbí, přestože asi ještě nerozumí ani slovu. A je nadšený z úvodní i závěrečné písničky. A já těm docela vtipným (byť poněkud dementním) příběhům s důrazem na přátelství a vzájemnou pomoc (což si nese z původního Krtka) také přišel na chuť.(24.7.2017)

• - V epizodě Šťastné kolo spadne mezi zvířátka pneumatika s diskem. Ve chvíli, kdy ji chce použít sova pro své hnízdo, však vidíme pneumatiku bez disku. V dalším ději je opět disk přítomen, ale na samém konci příběhu, kdy je nakonec pneumatika použita jako houpačka, opět ne. (topi80)

• - Milena Fischerová, správkyně autorských práv po Zdeňku Milerovi, na jaře 2019 po šesti letech vyhrála spor s autorovou vnučkou Karolínou. Odvolací soud potvrdil, že vnučka nemá platně uzavřenou smlouvu, a tedy nikdy neměla ke krtkovi licenci. Vytvoření a distribuce seriálu je tak protiprávní a pokud krtka užívají dále bez licence, mají podle autorského zákona vydat bezdůvodné obohacení, což je dvojnásobek běžné licenční odměny. Krtek a Panda však není jediný případ neplatné licence, až šedesát subjektů by mělo dědicům odvádět finanční prostředky, ale nic neodvádí. (Maulincio)

• - Seriál obdržel velmi negativní hodnocení v České republice. (petr.koca)