Sama v noci na břehu moře (festivalový název)

• Jižní Korea

Bameui haebyeoneso honja

• Jižní Korea

밤의 해변에서 혼자

On the Beach at Night Alone

Jižní Korea, 2017, 101 min

Sang-soo Hong

Sang-soo Hong

Z febiofestu: Pomalá věc zajímavá tím, jak ti Korejci vlastně žijí, co pijí a o čem sní.(30.3.2017)

Kim Minhee má vztah s o 20 let starším režisérem Hong Sangsooem, který je ženatý, takže je Kim konzervativní korejskou veřejností vnímána poměrně negativně jako rozvracečka manželství. Tohle je jejich druhý jejich společný film, který jsem viděl, a přišlo mi, že jak zde, tak v předchozím Right Now, Wrong Then se režisér vztahem s mladší herečkou inspiroval ve scénáři (v obou filmech se mladá umělkyně zaplete se starším ženatým režisérem) a obzvlášť tento snímek vypadá jako snaha vysvětlit a obhájit jejich románek korejskému publiku. Provedení je na korejce netradiční v pomalém tempu a s minimálním dějem, zato s dlouhými všedními dialogy o životě, zklamání, lásce. Taková uvolněná záležitost, u které není potřeba moc přemýšlet. Některé záběry trvají až 10 minut bez prostřihu a celou dobu se v nich konverzuje, takže mám pocit, že dialogy jsou z části improvizované. A přestože se toho ve filmu moc neodehraje, bavilo mě ho sledovat. Myslím, že v neděli před spaním to byla ideální volba. Pustím si i další dva jejich filmy, které v posledním roce vznikly, až k nim budou titulky.(25.9.2017)