Corbin Nash

Akční / Horor / Thriller

USA / Velká Británie, 2018, 94 min

• Marceloo

Odhodlaný detektív Corbin Nash (Dean S. Jagger) je rozhodnutý vyriešiť desiatky zmiznutí, ktoré sa v jeho meste v poslednom období odohrali. Netuší však, že jeho nerozvážnosť ho dostane až do najtemnejších zákutí mesta, kde číhajú najnebezpečnejšie stvorenia na tejto zemi. - Po dlhej dobe som pozeral horor bez úplne najmenšieho tušenia, o čom bude, ale tentokrát ma nič neprekvapilo. A to som si pri tých neónových vizuáloch a zobrazení drsných ulíc myslel, že mi to bude vyhovovať. Už z názvu je jasné, že kreativita tvorcom chýba, pretože pomenovať svoj film podla hlavnej postavy dokáže aj najväčší amatér. Dej je nezáživný a tentokrát nepotešil ani pán Malcolm McDowell, ktorý ma väčšinou vždy zaujme aj v slabších hororoch. Možno sa to nejakému fanúšikovi tohto hororového subžánru bude páčiť, ale ja tento subžáner velmi nemusím. Keby som tento horor pustil niekomu, kto horory nepozerá, tak by som sa popravde za tento počin aj trošku hanbil. + Malcolm McDowell + herec z The Lords of Salem, The Exorcist a Insidious: The Last Key + herečka z Smiley + herec z Halloween a The Funhouse Massacre + herec z Bone Tomahawk(20.4.2018)

Zrovna když jsem si říkal, že jsem od Daybreakers neviděl žádnou schopnou upířinu, přiřítil se Corbin Nash. Občas je na tom znát menší rozpočet a příběh není nic originálního, ale má to skvělou narativní strukturu, bizarní postavy (Corey Feldman si to hodně dává!) a dost stylu, krve a neonů, aby to uspokojilo každého, kdo si horor představuje jinak než jako dějově prázdný strašidelný dům. A kdo má rád, když jde film trochu doleva. Nebo hodně doleva. Prostě rokenrol. Splnilo všechna očekávání.(28.4.2018)

Taková klasika. Policajt se dozví, že jeho rodiče byli lovci upírů a teď je řada na něm, aby převzal štafetu. Zpočátku to samozřejmě odmítá, ale postupem času zjišťuje, že je to všechno pravda a tak se vydává do boje s temnotou. Místy to bylo blbé až běda, film se nevyhne řadě hluchých pasáží a Jaggerův projev je roztomile tupý, ale docela mi sedělo neony nasvícené špinavé prostředí, našla se i nějaká ta krev a akce, byť jí je málo a jsou během ní zbytečně nadužívané slow motion záběry, nijak zvlášť neuráží. Nevadil mi ani bladeovský nádech a bavila mě dvojice upír-transka a upír-bukvice. Jedním podíváním nic nezkazíte. 50%(28.4.2018)

• oveckaoa

Tady si chtěl někdo zahrát na Bladea, ale těžce to nedal. Je to aj škoda, protože jak závěr tak ty bitky v tom ringu měly potencionál. Bohužel to kazí dvojice upírů, kteří jsou o ničem a navíc ten transko sexuální těžce přehrává (navíc vypadá jak Vladko Dobrovodský přítel té tanečnice mě zase připomněl Jirku Pomejeho) . 40 procent nicméně pokud by byl případný druhý díl klidně bych do toho i šel znova. Jinak Malcolm musí být na tom už hodně špatně, když přijme roli v něčem takovém.(12.5.2018)

Tak pro mě je tohle zatím letošní největší překvapení a zároveň jeden z mála hororů, kde nesdílím podobný názor s mými hororovými kolegy. Upíři obecně nepatří k mým hororovým favoritům, hlavně kvůli nedostatku kvalitně natočených filmů s nimi, ale Corbin Nash je konečně po dlouhé době světlá vyjímka. Má to téměř všechny atributy, které chci vidět v ,,B'' hororech, aby u mě měli úspěch. Tak především odvahu tvůrců, že se nebáli ,,sexuality a hrubé mluvy.'' Žijeme v době, kdy je podle mě naprosto směšné cokoliv ve filmech cenzurovat, obzvlášť v tak skvělém žánru jakým horor je, ale američané mají na tohle většinou opačný názor, bohužel. Další faktor, který v mém hodnocení hraje vždy důležitou roli, je vizuální stránka. Bude to nejspíš tím neonovým lookem, ale na mě to působí moc krásně. Dál tu máme postavy, hlavní hrdina je jedním slovem drsňák, má to i správně ujeté záporáky, takže co víc v tomhle ohledu chtít. No a v neposlední řadě musí mít správný horor spoustu krve, pravda, v tomhle směru byl vidět nedostatečný rozpočet, protože ta krev neměla, jak se říká, správnou hustotu. Tenhle nedostatek ale odpouštím, protože se s ní rozhodně nešetřilo a to já moc rád. Ve finále si tedy nemám na co ztěžovat, když sečtu všechny faktory, tak můžu prohlásit, že má Corbin Nash všechno, co má béčková upířina mít.(9.5.2018)