Reklama

Reklama

Icarus

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Bryan Fogel se vydává na cestu za odhalením pravdy na pozadí dopingu ve světě profesionální cyklistiky, ale setkání s ruským vědcem rázem promění jeho osobní příběh na geopolitický thriller. (HellFire)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (40)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Který dokumentarista by nechtěl zastupovat a mít bezprecedentní přístup ke sportovnímu "Snowdenovi naruby", že? A Fogelovi jeden takový spadl do klína, což mu poněkud narušilo původní směřování dokumentu. A právě zamýšlený koncept "kterak se za rok profi vedeného dopingového programu (ne)zlepšit a přitom ochcat veškeré top antidopingové testy" bych viděl raději. On tu sice je, a ne málo, ovšem vyšumí do ztracena. Není to však Fogelova chyba, musel by být blázen, aby nastalou situaci nevyužil. Dojíždí však na nemlich to samé, co dokument o Snowdenovi. Zachycuje a přináší totiž informace, které v době uvedení již nemají co nového nabídnout. Veškeré závěrečné reporty vyšetřovací komise, investigativní reportáže NY Times, Guardianu apod. už to pokryly tak dobře, že zde nic nového nezazní. A Fogel si to měl uvědomit a spíše se zkusit dostat Rodčenkovi pod kůži, k tomu nikdo druhý nebude mít takovou příležitost jako právě on. Což se ovšem nestane a ani jednou na něj nenahlíží jinou optikou než sympaticky svébytného svéráze. Dále zarazí, že pokud je pravdou, že mu byl Rodčenko dohozen dávno před oním výbušným dokumentem od ARD, tak proč vůbec nejde po tom, jak a proč se to o něm ví (vezmeme-li navíc v potaz, kdo a za jakým účelem mu ho dohodil). On vůbec Fogel postrádá investigativní tah jít po čemkoli nad rámec očividného, zabrousit pod povrch. To je ostatně i důvod, proč by mu již zmíněný původní koncept "dopingového Supersize Me", kde by středobodem zájmu byl právě on, seděl o poznání více. ()

Franc1s 

všechny recenze uživatele

Na dokumenty moc nekoukám, ale na tento jsem se musel podívat. Chlápek/režísér chtěl zkusit co vše obsahuje dopingový program a jak jde obelstít dopingové kontroly. To z části také okusil a zároveň byl ve správnou chvíli na správném místě a s pomocí jednoho ruského vědce odkrývají Ruský vládní dopingová program. A vlastně ukázání toho, že dopingové kontroly jsou trošku fraška... Putin vše popírá, setne se pár hlav a "sportuje se", jako by se nechumelilo... Holt politika a prachy vládnou.. Doporučuji 8/10 ()

Reklama

nascendi

všechny recenze uživatele

Nástup mal tento dokument veľmi dobrý. Postupne sa to začalo motať okolo politicko-právnych problémov a príťažlivosť dokumentu klesala. Je zaujímavé, v koľkých prípadoch sa nájdu jedinci, ktorí napriek ohrozeniu svojej rodiny i seba samých idú za tým, čo považujú za správne a pravdivé. Takmer v 100 % prípadov sú zomletí mlynčekom systému, pretože ten disponuje obrovskými prostriedkami a najmä si uvedomuje nebezpečenstvo týchto osamelých bojovníkov. Pamätám si na škandál, ktorý odhaľoval pozadie úspechov športovcov NDR. Prehrmel a nič sa neudialo, prehrmel i Armstrongov škandál a prehrmí aj štátom podporovaný doping v Rusku. Pokiaľ sa bude ľuďom vtĺkať do hlavy, že úspechy športovcov sú vlastne úspechmi zriadenia, potiaľ bude existovať štátny záujem iba na tom, aby sa na to neprišlo a nie na tom, aby sa tak nekonalo. ()

P1tr 

všechny recenze uživatele

Takhle se útočí na Oscara za nejlepší dokument! Icarus je výtečný a strhující dokument, jehož příběh a téma se postupem času vyvýji nečekaným směrem a ve výsledku jde o něco jiného, než na začátku, což tvoří jedinečný zážitek, který je v mnoha chvílích napínavější, než klasická dramata a nabízí bezprecedentní náhled do zákulisí vrcholového sportu. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument o tom, jak to vlastně bylo na pozadí odhalení dopingové aféry. Někdo je prostě pro vítězství ochoten udělat mnohem víc než ostatní. A popravdě se docela divím, že za to Rusové nepykali ještě víc. Ale oni nemohou, protože i když je sport hlavně o sportu, pořád je to také hodně politika. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Ruští sportovci startovali na Zimních olympijských hrách 2018 pod olympijskou vlajkou a označením „Olympijští sportovci z Ruska“, protože Rusko bylo kvůli dopingovému skandálu na hrách v Soči z her v Pchjongčchangu vyloučeno. (klukluka)
  • Dokument se setkal s nebývale pozitivním ohlasem při uvedení na prestižním filmovém festivalu Sundance. Dokonce se vyrojily spekulace, že důvodem napadení festivalu hackery bylo zastavit jeho promítání, protože si ruská vláda nepřála, aby se svět dozvěděl o dopingovém skandálu. (HellFire)

Reklama

Reklama