poster

Kdybych byla kluk

 • Francie

  Si j'étais un homme

Komedie

Francie, 2017, 95 min

Režie:

Audrey Dana
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  **

  Mám pocit, že námět by za normálních okolností nenatočili ani v pomocné škole za peníze ze státních fondů. Jenže ve Francii se rok co rok zrealizuje kdejaká sračka a výsledkem je třeba i tento film, ve kterém hlavní hrdince přes noc naroste čůro. Já to ale přes tu filmovou vtipnost málem nedal.(1.6.2018)

 • MUNRO
  odpad!

  Audrey Dana je zajímavá herečka.V lehkém thrilleru Kde se cesty kříží,dobrodružném akčňáku 600 kilo zlata,nebo v ryzím dramatu Welcome hrála skvěle a přirozeně.Bohužel ve chvíli kdy ucítí potřebu vytvořit si vlastní scénář,stoupnout za kameru a vyexhibovat si hlavní roli,to stojí za starou bačkoru.Druhý film,druhá zbytečnost.Co se týče filmového průmyslu,považuji se za Frankofyla a už jsem si za ta léta zvyknul,že Francouzská kinematografie je v mnoha ohledech obscénní,ulítlá a často těžko uchopitelná.Démonem právě takových perverzností je Francoise Ozon a právě jeden z jeho filmů Ricky bych k téhle fantasmagorii přirovnal nejspíš.Oba filmy jsou svým obsahem nepochopitelně hloupé.Rickymu po narození rostou kuřecí křídla,Jeanne zase po jedné nevinné průpovídce naroste ze dne na den penis.Zatímco Ozonovo dílo působí alespoň v první půlhodině jako slušné sociální drama(což je mimochodem jeho nejsilnější stránka),tady je od začátku všechno špatně.Kromě nesmyslnosti vzniku filmu jako takového považuji za velký propadák výkon hlavní hrdinky.Audrey Dana přehrává svou roli tak moc,až její neustále upejpavý výraz působí tragikomicky.Taky nevím co a o jakém objemu její představitelce narostlo přes noc mezi nohama,každopádně potom chodila jako by tam měla sršní hnízdo o velikosti basketbalového míče.Taky mě nemile zaskočila účast hereckého barda Christiana Claviera.V posledních pár letech točil samé parádní kousky a teď se propůjčí takovéhle slaboduché kravině.Snad se tahle okatá herečka režisérsky vzchopí a nebude točit podobné otřesnosti.(3.3.2019)

 • berg.12
  ***

  Celkem pohodová záměn-klišé-medie, která trochu připomíná filmy o Mohammedovi - hlavního hrdinu ani náznakem nespatříte.(8.6.2017)

 • EvilPhoEniX
  ***

  Hodně trhlá komedie o ženě, která se jednoho rána probudí s mužským přirozením a je z toho celá v rozpacích. Christian Clavier jako gynekolog vynikající, některé hlášky vtipné a párkrát jsem se nahlas zasmál, ale je škoda, že druhá polovina filmu se ubírá směrem, který mi moc nesednul a ubyl i humor, přesto pohodový lepší průměr, který vyloženě neurazí. Především pro French Fans. 60%(15.2.2019)

 • Aljak
  odpad!

  Ach jaj, kam tí filmári chodia na také priblblé scenáre? A to som si myslel, že Francúzi dokážu točiť super komédie, ale v poslednej dobe to ani zďaleka neplatí, o čom svedčí aj tento absolútne prihlúply film s trápnym námetom s ešte trápnejšou zápletkou. Zaujímalo by ma, seriózne, či sa na tomto niekto dokázal aj reálne zasmiať? Fakt, už ani nepamätám, kedy som naposledy videl takú nevydarenú komédiu. Čistá katastrofa!(8.2.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace