poster

Doktoři (TV seriál)

Dokumentární / Reality-TV

Česko, 2017, 6 h (Minutáž: 45 min)

Režie:

Bára Kopecká

Scénář:

Bára Kopecká
(další profese)
 • majo25
  ***

  Nejedná sa o nič svetoborné, iba jednoduchý popis práce chirurgov v predoperačnom a operačnom čase doplnený o postrehy samotných chirurgov. Niekedy sa bohužiaľ nevyhnú aj chválenkárčeniu. Dosť dobre nechápem niektoré zbytočné komentáre rozprávača, kde napríklad na videu vidíme, že sa chirurg oblieka a ženský komentár do toho vraví "doktor sa oblieka" alebo "matka vyronila slzu". Asi sú diváci slepí.(29.3.2017)

 • pOne
  *****

  Když obsah totálně drtí všechno ostatní, tak nemám potřebu hledat maličkosti jako např. že hudba je fádní, vyznívá jako ve Výměně manželek a podobných show. Tady prostě člověku padne čelist a řeší/vnímá jenom obsah. BTW: Brutální kontrast, jak je pojat a jakým způsobem je zpracován tento dokument a jak by to taky mohlo vypadat jinak, je, když do natáčení v jedné fázi vpadne štáb tv nova a moderátorka se snaží být zajímavá doslova dementníma otázkama na pacienta, který jako první podstupuje vyšetření nebo zákrok na novém unikátním přístroji.(2.4.2017)

 • DaViD´82
  *****

  Hlavní vysílací časy (zdaleka nejen) na našich stanicích již tradičně okupují seriály z lékařského prostředí. A tak se do tohoto pelotonu přidala i ČT Dvojka s „dokureality TV“ formátem (ne nepodobným Nemocnici Motol), který dramatem, vhledem, osudy a emocemi nemá konkurenci a všem ujel o několik parníků. Neuvěřitelné, jak se tvůrcům daří držet linii a nepropadnout lacině ždímaným emocím (nečekejte kameru "nacpanou" pod ruce a do ksichtu chirurga během zákroku), byť je to nesporně vystavěno tak, aby to emoce/obdiv/údiv vzbuzovalo, to zase ne že ne. Navíc se nejede na jedné vlně "pacient za pacientem", ale každá epizoda má své zastřešující téma. Od počátku se tak (ne)přímo vzdává hold těm nejpovolanějším (a že to trio vybraných fachmanů a jejich týmů je neskonale vděčným objektem zájmu); a to prostě a jednoduše skrze jejich denní rutinu. Což bohatě stačí k jednomu z nejsilnějších programů, se kterými ČT v poslední dekádě vyrukovala. Zvlášť když se to od druhé epizody nezalekne ani kontroverzních, problematických či morálně ambivalentních témat a úhlů pohledu. Chyby to samozřejmě má, především poněkud chaotickou roli „dokumentaristů za kamerou“. Není to tak, že by vždy byli aktivní co se zvídavosti týče, ale zase se nedá ani říci, že by byli za všech okolností neviditelní a do dění nevstupovali. Jako kdyby každý ze tří štábů měl v tomto zcela jiný přístup. Každopádně potenciál pro případné další řady je nezměrný, jelikož s tímto formátem rozhodně lze zajít ještě dále.(21.3.2017)

 • anitae
  *****

  Zavzpomínala jsem na mládí a pravidelný pokec s doktory s mnoha tituly a hlavně ohromným smyslem pro humor. Doktoři jsou prostě frajeři! Vyprávění a historky lékařů byly moc fajn. Asi nejšílenejší byla těhotná žena, která se bodla nožem do břicha a poranila dítě na hlavě. A hlas a hlavně dotazy paní redaktorky? snad nepatří do tohoto docela inteligentního pořadu :((7.4.2017)

 • sbinda
  *****

  Tohle je skutečná realita o doktorech o jejich pacientech a v konečném důsledku o nás. Žádné produkční tanečky s krví, koukáním doktorům přes rameno za každou cenu, aby to přitáhlo diváky. A přesto to každého musí k obrazovce přišpendlit. Možná je to tím, že všichni tři jsou velmi zajímaví lidé, kteří mají o životě co říci. Jejich um a nasazení je enormní, až je divím, že na to vždycky jako společnost s lehkostí zapomínáme a řešíme jiné hovadiny. Včera mi po 3.dilu spadla brada, to bylo hodně smutné. To dokáže upravit žebříček hodnot. Děkuji(2.3.2017)