The Hollow Child

Scénografie:

Moe Curtin

Kostýmy:

Kendra Terpenning

Obstojná kanadská báchorka o ztrácejících se dětech v lesích, co skutečnou podobu démona skrývá přibližně stejně, jako vyvinutý hrudníček hlavní hrdinky. Film je se svými (vládními) financemi vůbec rád, že na závěr zprostředkuje pár gore scén, většinou si ale musí vystačit s chudobnou realizací, kdy posedlá holčička z pobožné rodiny vrhá na diváky ukrutně zlověstné pohledy, a její starší adoptovaná sestra jí chce pomoci, přičemž odmítá lesbické pokusy své kamarádky a uhýbá našpuleným ústům svého kamaráda, načež jí nejvíce vyhovuje sebepoškozování. Všechno tohle do filmu nezapadalo, navíc protivné hysterické výlevy rodinky. Ten fotr byl zvláštní pablb. Film na pár minut v závěru přece jen ukáže démona ve své podobě, což devalvuje snahu být temně bububu dílkem. Hodně to vytahuje strašidelně působivý les. Občas je film trapný, což mě docela rušilo, neb i za nízký rozpočet se mohlo vyrobit něco pěkně znepokojivého. Ne, do toho to sice nemá až tak daleko, ale prostě chyběl režijní důraz. Kozatá dívčina Jessica McLeod má sice mírně retardovaný výraz, nicméně nehraje nijak příšerně, její mladší kolegyně Hannah Cheramy je nejzajímavější z celého málo známého obsazení. Když totiž příběh padal do málo energických fází, tak se alespoň nějak zle zašklíbila, a hned měl režisér radost. Jeremy Lutter debutuje na poli celovečerního filmu, námětu o dětech, které se z lesa vrací změněné, chybí nějaké zásadní a poutavé vysvětlení o původu zla, film se touto stránkou zabývá jen odbytou okrajovou formou. Režijně to úplně nezazdil, nelze ale jeho režii označit za zvlášť nápaditou. Vznikl hororový kousek, co zabaví na 90 minut. A nikdo se z něj nepodělá úžasem ani strachem. 6/10(5.6.2018)

• misterz

Tak toto bolo teda riadne hororovo sterilné, vôbec žiadne vzrušenie, len príbeh bez šťavy, ktorý bol síce celkom zaujímavý, ale na druhú stranu by som predsa len niektoré aspekty príbehu hlbšie rozobral, aby to celé dostalo lepší mysteriózny základ. Koniec ma tiež nemilo prekvapil škaredými digitálnymi trikmi, skrátka žiadna poctivá hororová práca tu nebola. 30/100(23.9.2018)

• sadsammy

Nevím, kde jsem našla takové velké množství dobrých recenzi, protože to mě trochu zklamalo. Dávám tomu dvě hvězdičky za námět a ideje a druhou bych dala za atmosféru filmu. Já jsem celý film koukala a furt se v mé hlavě objevovaly otázky a to bylo až celý film takže drží to do konce. Ale podle mě bylo malo lekaček tedy jejich vůbec nebylo, jen zajímavý námět a tak říkajíc hrůzná atmosféra. Jinak příliš typický a hodně klišé, ty horory posledního desetiletí fakt jdou dolu.(16.8.2019)

• grizly007

Opět jsem ignoroval varovné znamení v podobě kanadské vlaječky a opět mě to vytrestalo. Film o dítěti, který chodí do školy přes les kde by se bál i dospělej. No a jednoho dne se někam zakutálí a vrátí se jako pěkně agresivní a zlá svině, její sestře která to vidí to samozřejmě nikdo nevěří, no prostě klasická šablona až do finále.(1.6.2018)

V lesoch sa stratí malé dievča. O pár dní sa síce nájde, ale je úplne iné ako predtým. Preto sa jej nevlastná sestra snaží prísť na koreň veci. Horor o podivných bytostiach, ktoré unášajú deti. Silnými stránkami sú určite pekná hudba v dostatočne strašidelnom lese. Aspoň pri týchto scénach som atmosféru vycítil. Postavy taktiež fajn. Len mám taký pocit, že z danej látky sa dalo vyťažiť omnoho viac. Už ma totiž unavuje to typické rodinné hysterčenie, pri ktorom hlavná postava všetkých naokolo presviedča o svojej pravde, a všetci ju majú za blázna, takže 99% filmu trvá, kým prídu k rozumu. Rovnako ten idiotský klišoidný záver si mohli odpustiť, pretože akonáhle z tej jaskyne vyšli, každému muselo byť v zlomku sekundy jasné, ako to asi dopadne. Ináč sa mi na to nepozeralo zle, myslím že 3 hviezdy sú tak akurát a nikomu ani ničomu tým neublížim.(19.5.2018)