Dva holubi

Komedie / Horor / Thriller
Velká Británie, 2017, 80 min

Hororová komedie "Dva holubi" pojednává o prohnaném realitním makléři jménem Hussein, který se ve vlastním domě stane obětí nevítaných žertů. Orlan, jeden z Husseinových klientů, značně rozhořčený ze způsobu, jakým ho makléř napálil, se tajně nastěhuje do jeho domu, kde se skrývá a vyhýbá svému odhalení. Husseinova dívka Mel nedokáže pochopit, proč se její přítel chová tak podivně. Netuší, že ony bizarní události má na svědomí cizí muž ukrytý v jejich domě. Když vetřelcova hra začne překračovat únosnou mez, Hussein musí najít způsob, jak ho zastavit dřív, než se mu situace vymkne z rukou. (Cinemax)

Trailer

Karamanlis

Obdobnou myšlienkou sa už zaoberalo viacero rôznych filmov. Kým taký El habitante incierto bol prekvapivý a znepokojivý, novozélandský Housebound poňatý humorne, Dark Circles desivý a The Open House násilný, Freehold najmä vďaka vizáži a počínaniu istého Orlana, ktorého jedinečne strávil Javier Botet utkveje divákovi v pamäti najmä čo sa nechutnosti týka. ()

darkrobyk

Takový malý hnusný film o parazitovi, co ještě navíc škodí. Dobře, pointa vše vysvětlila. Vzpomněl jsem si na Zatímco spíš a El habitante incierto. Každopádně J. Botet nejen monstra ztělesňuje, on jako monstrum vypadá i v civilu. Moralistní dovětek sice chápu, ale byl zbytečný. Když nic jiného, tak se možná leckterý divák půjde podívat po svém bytě, jestli náhodou někde nemá přerostlého švába... ()

Malarkey

Angláni vymysleli docela dobrý nápad, když se rozhodli natočit, v podstatě, horor, o jednom poltergeistu v bytě, který vlastně ani žádný poltergeist není. Uznávám, že ze začátku jsem byl trošku v rozpacích. Rachitický Javier Botet místy vypadal spíš jak vesmířan a některé jeho kanadské fórky tu byly na úrovni poblití se. V druhé půlce se ale rozjela docela slušná atmosféra a já si ve výsledku začal říkat, že to špatný vlastně vůbec není a zdejších 40 procent si tento film určitě nezaslouží. ()

JASON_X

Strašidelně velká množina lidí prý nechápe ironii, no a podle několika zdejších komentářů soudím, že velká množina lidí nechápe ani absurditu a nadsázku. Jo, fakt není možný, aby u vás v bytě žil cizí člověk a vy o tom nevěděli, bravo, pálí vám to. Já bych spíš zkritizoval zbytečný a trapný epilog, než nelogičnost děje. Ale celkově je tenhle menšinový film každopádně zajímavý a stojí myslím za zkouknutí. Díky krátké stopáži jsem se nenudil, pár nechutností mě pobavilo a byl jsem neustále zvědavý kam se bude děj ubírat, i když zápletku jsem zhruba tušil už dlouho dopředu. A musím vyjádřit i jakýsi druh respektu k panu kostějovi Botetovi - já vypadat takhle, měl bych problém chodit v krátkých rukávech, natož se producírovat ve slipech před kamerou. ()

Marceloo

Mladý realitný maklér sa snaží zistiť, čo sa deje v jeho dome. Niekto mu očividne zámerne ničí všetko vybavenie a chce mu zo života urobiť peklo. Čakajú ho zistenia o temne, ktoré sa v jeho príbytku skrýva. - Pomerne zábavná a krátka záležitosť, v ktorej môj oblúbenec Javier Botet ukazuje, že dokáže hrať aj v hororoch, v ktorých na sebe nemá desivú masku a že aj on je len človekom. V tomto prípade nejde o žiadnu brutalitu. Je to skôr mix hororu a thrilleru, ktorý má za účel znechutiť diváka, čo sa v niektorých momentoch aj podarilo. Dej sa odohráva len v jednom byte, ale režisér správne odhadol stopáž, takže sa to dalo pozerať aj bez toho, aby to strácalo na záživnosti. Koniec všetko pekne vysvetlí, takže sa odhalí aj osud postáv a motivácia pre ich správanie, čo ma potešilo. + Javier Botet ()