Dva holubi

Hororová komedie "Dva holubi" pojednává o prohnaném realitním makléři jménem Hussein, který se ve vlastním domě stane obětí nevítaných žertů. Orlan, jeden z Husseinových klientů, značně rozhořčený ze způsobu, jakým ho makléř napálil, se tajně nastěhuje do jeho domu, kde se skrývá a vyhýbá svému odhalení. Husseinova dívka Mel nedokáže pochopit, proč se její přítel chová tak podivně. Netuší, že ony bizarní události má na svědomí cizí muž ukrytý v jejich domě. Když vetřelcova hra začne překračovat únosnou mez, Hussein musí najít způsob, jak ho zastavit dřív, než se mu situace vymkne z rukou. (Cinemax)

borec999

Bŕŕŕ, ak sa človek vžije do situácie majiteľa domu, tak celkom hnus. Zvláštny film o chlapovi, ktorý potajme žije v byte spolu s jeho nič netušiacim nájomníkom. Natočený z pohľadu "tajného" spolunájomníka, ktorý to majiteľovi bytu nijako neuľahčuje a vedome mu robí rôzne naschvály. Občas je to vtipné, občas nechutné, ale divácky vlastne celkom príťažlivé (najmä vďaka Javierovi Botetovi, ktorý tu má jednu z mala rolí kde nie je zamaskovaný za monštrum a že ma teda v nej bavil :)) . Okrem vtipných naschválov (ak ste škodoradostný a máte radi drsnejší humor) sa v závere dočkáme "dramatického" odhalenia pôvodu motivácie postavy spolunájomníka, pre väčšinu zúčastnených však nebude až tak prekvapivé, keďže nejaká dobrá duša ho vyzradila na ČSFD hneď v obsahu filmu. Vďaka kratučkej dĺžke sú Dva holubi solídna oddychovka na jedno pozretie, ktorá ma subjektívne bavila omnoho viac než naznačuje súčasné hodnotenie 42%. 60% ()

slunicko2

Dva holubi v bytě dostanou nevítané nájemníky. 1) Během sledování mě napadla souvislost s holandským Borgmanem, ale Freehold je o dvě třídy níže. 2) Naštěstí jsem nečetl obsah od Cinemaxu, který vyzradí pointu hned na začátku, takže i ta trocha možného napětí, kterou by tento horor - thriller (?) snad mohl poskytnout, odpadne. 3) Vůbec jsem nepochopil linku se španělsky rozprávějícími holuby. 4) Podstata nechutnosti snímku není jen v tom, co utajemný nájemník provádí, ale i v tom, že narušuje jedno z největších tabu - intimní soukromí. Navíc 40letý Javier Botet vypadá fakt děsivě. ()

Malarkey

Angláni vymysleli docela dobrý nápad, když se rozhodli natočit, v podstatě, horor, o jednom poltergeistu v bytě, který vlastně ani žádný poltergeist není. Uznávám, že ze začátku jsem byl trošku v rozpacích. Rachitický Javier Botet místy vypadal spíš jak vesmířan a některé jeho kanadské fórky tu byly na úrovni poblití se. V druhé půlce se ale rozjela docela slušná atmosféra a já si ve výsledku začal říkat, že to špatný vlastně vůbec není a zdejších 40 procent si tento film určitě nezaslouží. ()

Marceloo

Mladý realitný maklér sa snaží zistiť, čo sa deje v jeho dome. Niekto mu očividne zámerne ničí všetko vybavenie a chce mu zo života urobiť peklo. Čakajú ho zistenia o temne, ktoré sa v jeho príbytku skrýva. - Pomerne zábavná a krátka záležitosť, v ktorej môj oblúbenec Javier Botet ukazuje, že dokáže hrať aj v hororoch, v ktorých na sebe nemá desivú masku a že aj on je len človekom. V tomto prípade nejde o žiadnu brutalitu. Je to skôr mix hororu a thrilleru, ktorý má za účel znechutiť diváka, čo sa v niektorých momentoch aj podarilo. Dej sa odohráva len v jednom byte, ale režisér správne odhadol stopáž, takže sa to dalo pozerať aj bez toho, aby to strácalo na záživnosti. Koniec všetko pekne vysvetlí, takže sa odhalí aj osud postáv a motivácia pre ich správanie, čo ma potešilo. + Javier Botet ()

Morholt

Celkem neotřele podaná jednohubka o realitním agentovi, kterému jen co vytáhne paty z bytu tropí neplechu skrytý nájemník. Bridges dokáže stejně pobavit jako znechutit, což mu budiž přičteno k dobru, ale zároveň na dané stopáži některé scénky až příliš natahuje, takže ve finále by se nic nestalo, kdyby stopáž zkrátil na hodinku. Herecky úplně v pohodě a Botet je neskutečně obskurní postavička. 60% ()

Časové pásmo bylo změněno