Snímek Siberia sleduje amerického překupníka diamantů Lucase (Keanu Reeves), který vyráží do Petrohradu prodat vzácné modré diamanty pochybného původu. Když se mu obchod záhy zkomplikuje, vydá se na Sibiř hledat svého partnera, který zmizel i s jejich diamanty. Tam se zamiluje do Katji (Ana Ularuová), majitelky sibiřské kavárničky. Čím dál více se zaplétá nejen do jejich vášnivého vztahu, ale také do zrádného podsvětí obchodu s diamanty, z něhož se nedokáže sám vymanit. Lucas zoufale hledá únikovou cestu ze světa, odkud již není návratu. (HBO Europe)

RadaRAW

Sledování toho to filmu bych přirovnal k hluboko zachycenému rybářskému háčku v noze a u toho sledovat Keanu Reevese, mít sex s opravdu ošklivou ženou. ()

pájap

No viděl jsem lepší filmy ale neo jede.a Sibiř taky.ale mafie v patách,manželka v ohrožení a on si klidně jebe.ubiram jednu.a ta Sibiř tam skoro nebyla. ()

tomas_skala

Film, který bych doporučil snad jen někomu, koho špatné filmy vyloženě baví. Film je téměř bez děje, zvratů, vývoje postav nebo atmosféry. !SPOILERY! Keanu se vydá prodat mafiánovi diamanty, které mu má předat kamarád Pjotr, ale ten se někam (nejspíše) zašil, protože prodal dvanáct falsifikátů jinému mafiánovi. Keanu se ho snaží najít, do toho zažije románek s půvabnou ruskou barmankou, ale Pjotr nikde. Mezitím najde ve svíčce jeden z dvanácti pravých diamantů, navštíví ho FSB s nápadem, že prodá mafiánovi jeden pravý a jedenáct falešných diamantů. Keanovi se to povede, ale v poslední scéně ho zabije parta gangsterů potom, co zjistili, že jedenáct z dvanácti diamantů jsou falsifikáty. Hodnotím 2/10. ()

Oxiduji

Jenom debil si vyjede na Sibiř v chatrném kabátku. Keanu se snaží vyřešit neřešitelné a přitom má rampouch u nosu. Rusanda a její bagančata už od pohledu smrdí až do Moskvy. Rozpačitý film s divnoscénářem. Hvězda za mého oblíbence a druhá za prcačky...i když v těch byl Neo hodně nepřesvědčivý. ()

nikhaj

bol som vcelku milo prekvapkany, obcas sa to vlece a opakuje/ta romantika/  ale malo do dynamiku čas sa kratil nebolo ho vela a nakoniec aj vyprsal. ()

Sa.sa

Divný film, který je fakt divný a nějak jsem ho nepochopil o co v něm vlastně jde... Jinak ten konec byl divnej a hlavně i překvapení, když se nechal zastřelit, ale aspoň se snažil... No asi tak nějak :))) ()

pekos

Tak toto sa producentom nevydarilo. Film, odohrávajúci sa v Rusku, na Sibíri, by mohol byť celkom zaujímavý, no to by scenár musel napísať gramotný človek, so znalosťou ruskej reality. Je až neuveriteľné , koľko naivnosti, hlúposti, a regionálnych nezrovnalostí, prepojených s romantickou zápletkou, plnou sexu, sa zmestilo do tohto filmu. Už len predstava, že profesionálne sa tváriaci americký obchodník uzatvorí "deal s mužíkmi" na veľkú dodávku vzácnych diamantov je prinajmenšom naivná. Ak k tomu pridáme pracovníkov FSB, čiže KGB, ktorí sú vo filme na úrovni Mr.Beana, potom bude lepšie, ak sa tomuto filmovému skvostu oblúkom vyhnete. Ani taký charizmatický herec, akým je Keanu Reeves, nemôže byť v tomto prípade lákadlom. Celkový dojem z filmu je veľmi rozpačitý, pričom jeho úroveň zachraňuje snáď len posledná scéna, ktorá uplynie tak rýchlo, že sa nestihnete ani zorientovať, kto a z ktorej strany sa pohybuje v zábere kamery. 2* len za dobrý a logický záver príbehu. Škoda, na film som sa veľmi tešil. ()

INDYANA

Iba pre skalných Keanu Reevesa. Dejovo hrozné, nelogickeé a nepremyslené. Rumunka hrajúca rusku skutočne otrasná. 3* ()

Final

Keanu Reeves se vydává do Ruska, aby vybavil kšeft za několik mega, i když vlastně nemá nic. A tamhle absurdním rozhodnutí je pak postaven celý film. Na druhou stranu, nic více nelogičtějšího už ve filmu neuvidíte. Reeves cestuje po Rusku, aby našel diamanty. Slibuje kupcům, že je dodá a jako bonus si zajede na Sibiř, kde si to rozdá s Ana Ularu. Film bych v tomto ohledu vlastně označil spíše za lehce erotický, protože detaily a délka milostných scén bylo asi to jediné, co diváka udrží u filmu. Hlavnímu hrdinovi navíc stačí na všechny scény jen jeden jediný výraz ve tváři. A je jedno, jestli zrovna vyjednává s mafiánským bosem, dokončil soulož, nebo dostává od domorodých buranů přes hubu. Někdy bych chtěl vidět s Keanu Reevesem nějakou pohádku pro děti. Všechno špatné na tomhle filmu zachraňuje víceméně jen závěr, který byl logickým vyústěním už od první minuty filmu. A je tak dobře, že scénář nezklamal alespoň v tomhle ohledu. Jinak se jedná o poměrně nudný a nezáživný film. ()

dr.slam

Keanu mám tě jako herce fakt moc rád, ale tohle???? Beru to od tebe jako přešlap, ale ty si to můžeš dovolit. Těším se na Wicka 3 :-) ()

jioex13 odpad!

Rozmýšlel jsem, jestli dát hvězdu nebo odpad. Bohužel ve mě film nezanechal vůbec nic. Očekávání, kdy Keanu vytáhne nějaký chvat jako Neo nebo se objeví jako neporazitelný John Wick je v tomhle filmu úplně pasé. Scénář je tak klišoidní, že kdejaká tuctovka třeba s Cagem je v porovnání trhákem. Zkrátka hodina a půl úplně zbytečně ztracené. No a konec to totálně zabil ... ()

ritual

Tak jak mám filmy s Reevesem docela rád, tak tohle bylo opravdu nepovedené. Jakýsi pokroucený “John Wick“ v Rusku nebo jak to nazvat, akorát tentokrát absolutně ničím nezaujal…. ()

elho_cid

Keanu se snaží, ale je to marný. Televizní film, který je víc komorní romance než gangsterka. Konec se to snaží zachránit, ale marně. ()

McGuffin

Místo děje: Sankt-Petěrburg a Sibiř, Siberia; autor: Scott B. Smith; hlavní postava: americký obchodník s falešnými modrými diamanty, mluví i rusky; překážky: krabička, která falzifikát spolehlivě odhalí a gauner, který obchodníkovi zaplatil zálohu na nákup pravých modrých diamantů a má také krabičku; důsledek: smrt; povinná ženská postava: ano, mluví rusky i anglicky, na sblížení se s Američanem doplatí, ne ale životem; konec: moc pozdě. P.S. To jsou řádky o příběhu, ne o filmu z něj. https://www.macguffin.cz/ ()