Reklama

Reklama

Opuštěné stavební projekty

(seriál)
  • Česko Zapomenuté megastavby (více)
Dokumentární
Velká Británie, (2017–2022), 74 h 58 min (Minutáž: 44–90 min)

Série(10) / Epizody(100)

Obsahy(1)

Některé z nejúžasnějších stavebních projektů na světě dnes leží v troskách. Jak je to možné? Seznámíme vás s příběhy neobyčejných lidí, kteří je původně navrhli i těch, jejichž vynalézavost a genialita mnohým z nich nyní dává nový život. Každá z těchto mimořádných staveb vypráví silný a působivý příběh. Tato řada se zaměřuje na ty nejpozoruhodnější příklady opuštěných stavebních projektů na světě, a zkoumá, jak a proč se stavěly a také finanční a společenské důsledky jejich selhání, jakož i jejich dopady na životní prostředí. Rovněž divákům přiblíží, jak z těchto trosek vzniká něco nádherného a užitečného. Některé opuštěné stavby totiž získaly nový život. Například nacistický rekreační komplex Prora v Německu, High Line v New Yorku, USS Oriskany na Floridě a dálnice Foreshore Freeway v jihoafrickém Kapském Městě. V této poučné řadě budete svědky znovuzrození těchto staveb. (Discovery Channel)

(více)

Recenze (6)

artas 

všechny recenze uživatele

vyslovene neznášam keď všetko naťahujú, 10x opakujú to čo už povedali, načo chcú aby ešte aj dokumenty boli silou-mocou napínavé... ()

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nevím přesně jak to funguje v českém dabingu, ale v původním znění jim poměrně brzy došla slovní zásoba. Často jsou popisované objekty: "middle of nowhere, ominous, sinister, strange, weird, creepy, eerie, haunted, desolate či forgotten." případně se tam stalo "something bad". Kromě omezené slovní zásoby se tam objevují různé banální fráze, z nichž "The more you look, the more you´ll see." je jedna z těch lepších. Jinak se jedná o takovou nenáročnou oddechovku se slušnými záběry na někdy zajímavé někdy vcelku obvyklé objekty. Jinak jenom poznámka pro uživatele čenda, ono to nemohlo sklouznout od stavebních projektů k něčemu jinému, jelikož se série zabývá "Abandoned Engineering" což je mnohem širší termín (klidně by to mohlo znamenat i zapomenutý motor od sekačky v zahrádkářské kolonii), než ten co byl zvolen v českém překladu. ()

čenda 

všechny recenze uživatele

Námět je to určitě zajímavý, kdyby se ale držel původního záměru. Ze stavebních projektů to postupně sklouzlo k opuštěným lodím na břehu vyschlého Aralského moře a podobně. A po shlédnutí cca 10 dílů mě to postupně začalo trošku nudit. Stále stejný scénář - nástin tématu, kterému se pár komentujících nejdříve hrozně diví - co, proč a jak bylo postaveno a následuje nijak objevné a vcelku očekávané vysvětlení. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama