Thru the Wire (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Finsko, 1987, 6 min

Aki Kaurismäki

Aki Kaurismäki

Timo Salminen
  • vitekpe

Kaurismaki je jeden z mych nejoblibenejsich reziseru, chlapik, ke kteremu mam az posvatnou uctu. Tak mi nejak nejde do hlavy, proc s takovym talentem tocit klipy...?!(6.4.2013)

[Letní filmová škola 2011, Uherské Hradiště] Celkom pochmúrny videoklip k celkom pochmúrnej pesničke, chlapík to však nakoniec zvládne ;-)(23.7.2011)

Pred nástrahami väzenia i fízlami sa utiecť dá. Pred osudovou láskou nikdy. Počká si na Vás, či už sa s ňou zveziete alebo nie.(10.12.2014)

Akiho severovýchodněevropský pokus o odpověď (či možná parodování) na americké filmové kousky dopadá opět nejapně, i když mu nelze upřít snaha. Krátký snímek zachraňují Leningrad Cowboys, jejichž pokus o to samé, ale v hudební rovině, vyznívá o mnoho lépe.(4.10.2008)

Klasické příběhové klišé nemilosrdně oholené na kost a natěsnané do pěti vcelku atmosférických minut; čtvrtá hvězdička je za krásně dekadentní ságo.(23.7.2011)