Reklama

Reklama

Vyvolená

  • Slovensko Vyvolená (více)
Trailer

Obsahy(1)

Bohatý jižanský obchodník Samuel Alabaster právě dorazil do malého městečka na Divokém západě. Účelem jeho cesty je požádat o ruku vysněnou Penelope, kterou unesl do divočiny Anton Cornell. Jako svatební dar pro Penelope s sebou Samuel vede malého poníka. V městečku si najme pastora Parsona Henryho, který má poněkud problém s alkoholem. Oba vyrazí do divočiny. U malé říčky narazí Samuel na zálesáka Rufuse Cornella, bratra Antona. Oba na sebe vystřelí a Samuel prchajícího Rufuse pronásleduje dál do lesa. Rufus při útěku spadne ze skály a zdá se, že je mrtvý. Teprve teď se pastor od Samuela dozvídá, že nejprve budou muset Penelope osvobodit z rukou Antona, který ji má v divočině držet násilím. Zanedlouho oba dorazí k malé lesní chatě. Samuel se chystá na útok a po Henrym chce, aby ho kryl střelbou. Shodou náhod je to ale Henry, který zastřelí z chaty vycházejícího Antona. Penelope, která je skutečně v chatě, však na své zachránce začne střílet. Samuelovi se ji sice podaří odzbrojit, ale žena mu začne nadávat. Jeho nabídku k sňatku ihned odmítne. Je nešťastná, má za to, že Samuel jí zabil manžela... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

fugazi 

všechny recenze uživatele

Nádherně natočená westernová tragikomedie, ve který Pattinson dovršuje svojí neoficiální trilogii tak trochu retardovaných hrdinů. Je to hodně náročná a pomalu plynoucí podívaná s jedním, dost možná nejlepším a nejvíc šokujícím odchodem ze scény ve filmový historii. Nezávislej minimalismus roku! … 9/10 ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Pomalý autorský antiwestern (a zároveň absurdní tragikomedie) asi přemítá o lásce a osamění, což provádí okázale artově skrze dlouhé pauzy v mimózních dialozích; pošahané postavy na hraně degenerace a retardovanosti (Pattinson); náhlé kopy v ději bez příčin i vyvozených důsledků; pečlivě koncipovanou kameru (nádherná krajina) či experimentální hudbu. Ani moc nenudí, jen chvílemi štve. ()

Reklama

FritoleXx 

všechny recenze uživatele

Hodně divná, skoro až artová, záležitost, která však selhává na druhé polovině, kdy excelentní Pattinson odchází ze scény a Mia Wasikowska jej nedokáže nahradit. Z poměrně cringe komedie se tak stává už jen nudné drama s občasnou snahou pobavit, což se příliš nedaří. Ocenit však musím velmi krásnou kameru, která dokonale maskuje nízký budget. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Patizón svojim mumačím výrazom a pokusom o spev pôsobí ešte viac mdlo ako keď bol napudrovaným upírom. Wasikowski tu zas híka ako uhýnajúca kobyla, aby následne prejavila top afekt, sťaby bola v súťaži o Zlatú malinu. Následne obaja hlavní herci prepadnú v hystériu. Obaja to zrejme považujú za umelecký prejav. ()

mira.l 

všechny recenze uživatele

Tak aby bylo jasno. Ty tři hvězdičky jsou za hudbu, naprosto nádhernou přírodu, ve které je to natočené a za Miu Wasikowskou, pro kterou mám jistou slabost, a to hlavně v podobných rolích jako tady (jinak např. Stopy), ale jinak je to totální chujovina, ke které musel psát scénář naprostej magor. Co jsou ti Zellnerovi vlastně zač? Vždyť to dějově nemá vlastně hlavu ani patu, vzhledem ke stopáži se tam neděje po většinu časku skoro nic, dějově by se to dalo sbalit tak do hodiny a dvaceti minut, a to by většina byly záběry krajiny, na začátku jsou dvě scény, které asi zbyly z jiného filmu, o postavách nevíme vůbec nic, odkud se vzaly, kam směřují, kam odešel ten pán na začátku čekající na dostavník, kdo je ve skutečnosti pastor, na koho čeká Penelope... Z toho, co je v anotaci, se nedozvíme téměř nic. Nebýt to v tak nádherné divočině a s Miou, tak by to od čistého odpadu ta hudba nezachránila. A tak nějak nevím, co si mám myslet o tý flintě s ohnutou hlavní.... satira?, parodie?... na co?, nebo to snad bože chraň bylo myšleno zcela vážně?? A na konci Penelope dojde k moři, sedne s poníkem na loď a odjede .... kam? No to já právě nevím, Karle... Mmch, řekl bych, že z Utahu k moři to není zrovna za humny, na kteroukoliv stranu. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama