Oko ďábla

• Česko Dívka, která věděla příliš mnoho (festivalový název) (více)

Stylový thriller Maria Bavy, obecně pokládaný za první giallo film, představuje Leticii Roman v roli Nory, která cestuje do Říma navštívit svou nemocnou tetu. Teta ovšem téže noci umírá a Nora se stává svědkem vraždy. Policie ani laskavý dr. Bassi (John Saxon) jí ale nevěří, protože se nenašlo tělo, a Nora se stěhuje k přátelům své tety, Cravenovým. Čeká nás ještě několik dalších vražd spojených s desítkou let trvající sérií vražd obětí, vybraných v abecedním pořadí podle příjmení. Vyplatí se počkat si na překvapivý konec, stejně jako na zábavný vedlejší herecký výkon Valentiny Cortese. (oficiální text distributora)

Pokryvac

Prvý giallo film vôbec, ktorý odštartoval vlnu talianskych mysterióznych kriminálok a stanovil základné pravidlá subžánra. Je tu krásne prostredie, pekná ohrozovaná žena, záhadný vrah, tajomstvo, nečakané rozuzlenie... jednoducho všetko to, čo sa od tohto subžánra bude očakávať aj v nasledujúcich rokoch. Všimol som si aj isté komické prvky, zrejme na odľahčenie situácie, ktoré pôsobili skôr milo ako otravne. Práca kamery je výborná a atmosféra správne graduje. Pre milovníkov gialla zrejme povinnosť, pre ostatných príjemná mysteriózna krimi - sladká i odpudzujúca zároveň. ()

Dr.Loomis

Peckový thrillero-horůrek,vůbec mi nevadilo že to bylo italsky,vůbec mi nevadilo že to bylo černobílé,spíše naopak,Mario Bava je pro mě stějně dobrý režisér,jako Lucio Fulci a tak filmu dávám 100%. ()

sibskyn

Nejsem fanoušek gialla, ale jsem fanouškem mistra Bavy, ale i přesto, tenhle film považuji za naprosto nezábavný, vlastně bych to ani neřadil mezi žánr giallo, ale mě nepřísluší, abych mohl hodnotit co je giallo a co ne. Nejvíc mě dostal ten směšný, nehodící se konec, myslím opravdu tu poslední scénu, v té době svět, ještě dobře nevěděl co vlastně způsobuje tráva.Takže se ti to opravdu nezdálo holka! ()

Zemřel herec John Saxon

Zemřel herec John Saxon