Krvavá zátoka

• Česko Zátoka krve (více)

Zapomenutý hororový klenot Maria Bavy, který je považován za vůbec první slasher, útočí na diváky špičkovou atmosférou a šokujícícm závěrem. Mysteriózní příběh začíná vraždou starší ženy, kterou zabije manžel hnaný touhou dosáhnout na její dědictví. Netuší však, že i ostatní příbuzní a přátelé mají své důvody k získání tohoto majetku. Rozjíždí se tak vražedné šílenství, trochu komplikované partou čtyř teenagerů, kteří se utáboří v blízkosti pozůstalosti... (Řitka video)

vozralec

Dědictví aneb Krvavá zátoka. Snad až na pár zabíjaček hodně nudný škvár. Za pozornost stojí jen nahotinky a autíčko. Nikoliv kamerové přejezdy. ()

G04T

Nebejt toho tak debilního konce dal bych 5 hvězd. Úžasná atmosféra stejně tak jako gore, dobrá hudba i kamera, skvělé záběry na okolí jezera. Je to něco mezi slasherem a giallem, ale rozhodně to není 100% čistý to nebo to. První film co od Bavy vidím a jsen nadšen. ()

Knor

Nezajímavé, nudné a s hromadou pitomejch postav. Kromě několika pěkných holek a povedených mordů tu není moc o co stát. Čekal jsem něco úplně jinýho a ten konec je prostě ujetej a debilní k tomu. ()

djbarrel

Podle mě naprosto zbytečný film, celkem nudná vyvražďovačka, kterou ve své době předčili jiné a kvalitnější snímky jejichž kvalita je patrná i dnes. Spousta scén je narosto samoúčelných a on vlastně i celý příběh nepůsobí buhví jak. Závěr byl už úplná parodie, ale tak nějak stylově zakončil to oč se film celou dobu snažil. 45 % ()

DonBraso

Musím říct,že škoda pozdějších fázích filmu.Giallo trhající více hororových odnoží,kde bohužel konec ztrácí punc kvality,kdy je to sice pěkný maso,ale vážně je to už neskutečně překombinovatelné.Otázka vraha je sice silně ovlivněna a s myšlenkou hraje vlastně neustále,ikdyž se dá uhádnout,ale zběsilostí sobě vlastní to Bava vzal hodně z gruntu.Mrtvola kam se podíváte a jede se dál,kde učinkují i záběry v gore efektech s jednou chobotnicí či uříznutou hlavou a dalšíma ochutnávkama z menu zdejší smetánky.Filmu doopravdy jede rychlou notu,protože v cut verzi je to vcuku prdu a je konec,který vygradoval do wtf momentu,který vyšperkoval hodnotu filmu hodně vysoko.Líbila se mi ta směs žánrů či subžánrů a jasný záměr režiséra,že tady prsa jedny budou,krevní skupenství taktéž a vše to bude zabaleno pro všechny zůčastněné.Jen občas scenář trochu hapruje,flashback bych vynechal úplně a tím dodal filmu větší dramatičnost ještě více něčeho jiného,ale jelikož to měla být hotovka o třinácti chodech,tak to splnila měrou vrchovatou. ()

MFZB

Pekný 40 ročný hororík. Celkom sa mi videl môžem povedať a aj napriek svojmu veku je to celkom dobrý krváčik, n o v tých rokoch to muselo byť celkom dielko drsnejšieho charakteru. Obsah celkom jednoduchý a zaujímavý ale miestami som sa strácal v deji a v postavách som mal chaos. Ale tak slušná práca aj po obsahovej stránke a taktiež aj tej filmárskej. Čo poteší vo filme tak aj nejaké tie nahé ženské, čo neni veľmi zvykom u filmov zo začiatku sedemdesiatych rokov. Skrátka horná hranica 3 hviezd. ()

MonarC

Ucházející atmosféra je možná to nejlepší, co se v tomto filmu povedlo. Jinak trochu nudná, předvídatelná vyvraždovací záležitost, kde nakonec všichni herci padnou. Čekal jsem od Maria Bava větší odvaz. Jinak jsem netušil, že existují jezerní chobotnice :D ()

slavikzbojni

Slabota, viac nestrácam ani slovo- a nie je to kvôli dobovosti či nedobovosti- je to pre pseudohorororákov a pičusov posadnutých "senzáciami žliaz vnútornej sekrécie.. ()

StaryMech

Když jsem tuhle údajnou pramáti všech "krvavých vybíjených" (Bloody13) viděl poprvé, hodil jsem si ji do šuplíku s Argentem, Fulcim a podobnými; dnes ji pokládám, spolu s "Dívkou, která věděla příliš mnoho", "Třemi tvářemi strachu" a "Lisou a ďáblem", za vrchol Bavovy tvorby, to jest toho nejlepšího, co mohla tehdejší doba v daném žánru nabídnout. Docenil jsem i původní italský název (v překladu "Řetězová reakce"): ničím nepřitahuje, zato dokonale ladí s povahou misantropického a cynického díla, podle něhož člověk na pokročilém stupni civilizace vypočítavě plodí zlo jako na běžícím pásu a přírodě by bez nás bylo dozajista líp. ()