Frigo staví dům

• USA One Week (více)
Krátkometrážní / Komedie
USA, 1920, 27 min

Režijní debut Bustera Keatona, kterým si získal publikum v té době. Vypráví o novomanželích, kteří dostanou svatebním darem dům. Ten si však musí sami sestavit z dílů. Bývalý ctitel nevěsty jim ale stavbu ztíží a Frigo s manželkou pak postaví neobyčejný dům ve kterém se odehrává mnoho neobyčejných situací. (Rosana)

PetrJulian

Zatím moje nejoblíbenější groteska s Busterem. Jsem odchovaný na Chaplinovi, ale tady se Keaton Charliemu plně vyrovná. Tohle opravdu nemělo chybu. Postavit dům z číslovaných dílů a bez základů, to byl vynikající nápad na grotesku! ()

PetraMishka

Buster Keaton byl prostě geniální. Jak dva stavěli dům s návodem jako z Ikey, a protože jim pomíchali krabice, nedopadlo to nejlíp. Každý vtip je dotažený do konce a vypointovaný - např. dům na kolejích mine vlak, ale taky ne apod. ()

Bogrant

Málokedy dám storočnému kúsku plné hodnotenie, navyše keď netrvá ani pol hodinku, ale pokiaľ by som si mal len zopár vybrať, jedným z nich by bol jednoznačne tento Frigo a jeho neposedný dom, ktorý s ním rozohrá neskutočne vtipnú, rozmanitú a vynaliezavú hru, pri ktorej sa to geniálnymi nápadmi len tak hýri. Vidno, že stavba domu nie je nič ľahké, no o to väčšia sranda to v Busterovom podaní je. ()