poster

Bruce Springsteen

 • Velká Británie

  Bruce Springsteen - Born to Run

 • Velká Británie

  Bruce Springsteen: In His Own Words

 • Slovensko

  Bruce Springsteen - vlastnými slovami

Dokumentární

Velká Británie, 2016, 71 min

Režie:

Nigel Cole
 • slunicko2
  ***

  Chlap na svém místě. 1) Když jsem v polovině osmdesátých let dostal do rukou LP Born in the U.S.A. (1984), symbolizovala pro mě tato asi nejúspěšnější Springsteenova deska Reaganovu Ameriku - novou, skvělou a zářící. Chlapský macho přitažlivý vesnický maník ztělesňoval jednu tvář Ameriky - tvář úspěchu, selfmademanství, vítězství._____ 2) 67letý Bruce Springsteen ve stále výborné fyzické formě (dlouhá léta byl k sežrání přitažlivý). Film je osobní výpověď a jakási ilustrace k jeho 600stránkové autobiografické knize Born to Run._____ 3) Jeden z nejúspěšnějších rock´n´rolových zpěváků světa mluví o obyčejných věcech jednoduchým jazykem a dojímá mě. Jeho slova jsou skromná, věcná, životem poučená. Má co říci a říká to prostě a výstižně._____ 4) Springsteenova hudba není tak úplně my cup of tea, ale cítím, že co dělá, jde od srdce._____ 5) Oceňuji i profesionálně udělané české titulky, které respektují jazykovou odlišnost i stylovost vyjadřování (vzácný to jev dnes).(16.9.2018)

 • tuntavala
  *****

  Bossova zpoved.(2.9.2018)

 • progression
  *****

  Vynikající dokument o rockovém velikánovi a jeho kapele. Co ale celý dokument ještě více zhodnocuje je to, že se kromě úryvků z nejslavnějších skladeb zabývá také jeho názory, myšlenkami i jeho životními postoji, které perfektně dokreslují jak ohromnou Osobností a hlavně Člověkem je. Díky Bruce, opravdu "Born to Run".(9.9.2018)

 • emma53
  *****

  Je to už několik let, co jsem se prohrabovala spoustou LP a tohle jméno mě zaujalo. Tak jsem si ho pustila a to byl začátek mé lásky, která doufám nikdy neskončí. Bylo zajímavé poslouchat čím vším si prošel a jak se hudebně měnil do dnešní podoby.(8.9.2018)

 • Stegman
  ***

  Příliš sentimentální a repetitivní. Což zamrzí o to víc, že se v podstatě nedostalo na jeho hudební vývoj ani na politickou či občanskou angažovanost... pořád jen rodina, rodina a rodina. Dost zklamání.(30.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace