Ti, kdo mění svět

(neoficiální název)
Trailer

Zápasník ve smíšených bojových uměních se vydá najít zdravý způsob stravování, se kterým podá nejlepší výkon, a setká se s vizionáři z řad vědců a špičkových sportovců. (Netflix)

Trailer

ozeki

Proč mají tvůrci očividnou tendenci nás přesvědčit, že rostlinná strava je jediná správná, když tam mávají studiemi z roku 1990, které se účastnilo 7 lidí, jsem moc nepochopil. Pokud by ukázali, že se dá fungovat i bez masa a některým jedincům to vyhovuje a jsou schopni dosahovat nadlidských výkonů, pak bych smeknul klobouk a řekl jsi "Jsou to borci". Ale takhle manipulativně všechny kolem do něčeho tlačit ... pochybuju, že jsem někdy viděl něco podobně "agresivního". Ale samozřejmě stanovat 400x za noc je snem každýho chlapa, takže jezte kytičky. Ale vzdát se masa?... včera večer Sirloin steak a dneska k obědu Entrecôte :) ()

Moiseiwitsch

Vzhledem k tomu, že jsem přečetl i pár postřehů níže: Je to nejen o tom, že je dokument podán jako propagace veganství, je to i o tom, kdo se na něj dívá a zda je např. ochoten vyzkoušet nejíst nějaký čas maso či ho třeba ve svém stravování omezit a pak si na sobě vyzkoušet, co to udělá s jeho tělem. Také se např. nezmínili příliš o tom, že přechod od masa čistě na rostlinnou stravu je dle mého názoru dlouhodobější a postupnou záležitostí a je třeba vědět o příjmech vitamínů, minerálů atp. dost informací resp. zdravotní dopady mohou být různé, dle mého spíše pozitivní. Z dokumentu jsem nezaznamenal hlubší debatu nad např. příjmem zinku, selenu či vitamínů skupiny B. Je zmíněn krátce B12. Je nezpochybnitelné, že výrazné omezení masa a celkově živočišných produktů by mělo významný prospěch pro lidstvo - zdravotní, humánní, enviromentální. Nevěděl jsem např. o složení stravy u gladiátorů. Masitá strava byla u našich nedávných předků pojídána v daleko menším množství. O tom, jak to bylo před tisíci let je složitější vést debatu. Každopádně sběrači byli zřejmě dříve než lovci. je logicky jednoduší něco utrhnout než se vrhnout s klackem na mamuta. Dokument rozhodně doporučuji a myslím, že je patří k těm kvalitním !!! Mimochodem ke komentáři Garsona - Carl Lewis byl atletickou legendou. A kdo nesleduje atletiku a sport pouze od cca 10 let svého věku, tak to jméno zná!!! Arnold přešel na rostlinnou stravu relativně pozdě mimo jiné díky masáži USA propagandy, což je v dokumentu také zřejmé. Mezi dalšími např. Mike Tyson !!! Ať si každý shlédne a pak si udělá vlastní názor. V dnešní době snad může být vyvážená rostlinná strava pro některé sociálně níže položené vrstvy populace příliš drahou záležitostí, ale je spíše otázkou, zda nejíme jídla příliš a pak i zbytečně utrácíme za lékárnu. ()

TheEvilTwin

Z hlediska "filmové" tvorby je to natočeno hezky, z hlediska informací je to zavádějící, nepřesné, vytrhává věci z kontextu a zaujatě vyzdvihuje vegetariánskou stravu bez podložených informací. Ten, kdo se ve stravě pohybuje, tak ví, ti, kteří jsou extrémně vegetariánsky založení, tak budou GameChangers podporovat za jakoukoli cenu. Obrázek ať už si o tom udělá každý sám, ostatně studie a to, jak málo z předložených informací je pravda, si může zjistit každý. Proto film nechám bez hodnocení, protože tohle hodnotit objektivně nejspíš ani nejde... ()

LordMysti

Chápu že kdo nechce, nebude si informace ověřovat a bude dokument hanět. Sám nejsem vegetarián, maso mám rád a jím ho hodně protože posiluji, ale již dávno jsem pochopil z různých vědeckých článků, jaké výhody a nevýhody má maso a nemasá strava. Tento dokument vše jen hezky shrnul a mě samotného jen utvrdil v tom, že se snažím zařazovat mnohem více rostlinné stravy na úkor masa. ()

Garson

Cyklisti,vzpěrači,ultimátní zápasníci,běžci a další mizivé procento propagátorů rostlinné stravy se sešlo v tomto dokumentu objasnit ostatním,proč je rostlinná strava zdravější a pro organismus přijatelnější.Mihne se tu několik vybraných sportovců(o kterých jsem samozřejmě nikdy neslyšel) kteří údajně svůj vytrvalostní úspěch postavili na bezmasé stravě,což jim pomohlo k růstu svalů a zpevnění kostí a stali se z nich vytrvalostní nadlidé,supermani ve svých oborech,no musel jsem se smát,protože celý dokument na mně působí hrozně nepřirozeně,něco jako ekologická agitace na zakázku a tak falešně jako "plamenná" řeč krajně nesympatické švédské aktivistky Grety Thunberg.A prezentované studie o tom,že gladiátoři byli vegetariáni to už bylo i na mně moc.Silně pochybuji o tom,že by si dal gladiátor okurku a pak šel bojovat se lvy do arény.Z jedné strany se na nás valí dokumenty o rostlinné stravě(TI,KDO MĚNÍ SVĚT) a z druhé strany se na nás valí dokumenty o špatném zacházení se zvířaty(NADVLÁDA) a tím že je člověk někde uprostřed tak mnoho lidí začne řešit dilema,jestli,z jakého důvodu a proč by měli přejít na rostlinou stravu?Z lásky ke zvířatům?Z "lásky" k výživovým poradcům nebo z vlastního přesvědčení velmi ovlivněném současnými trendy a smáznout tak jedním šmahem studie o minulosti kde se jasně píše že člověk byl většinu svého evolučního období všežravcem?Proč většina vědeckých studií,které jsou draze placené běžným obyvatelstvem platí jen několik let a pak přijde někdo kdo začne zpochybňovat jejich věrohodnost a to co bylo dřív zdravé(např.mléko,sója a další) se začne podle jiných vědců pohybovat na hranici škodlivosti?Veganství i vegetariánství mi připadá kromě různých pro mě nepochopitelných věcí i hrozně zženštilé,proto bych se nikdy nemohl vydat touto cestou směr "louka s pampeliškami".Asi na minutu se v tomto dokumentu THE GAME CHANGERS mihne i největší hvězda tohoto braku kterou jsem poznal bez problému a to Arnold Schwarzenegger,který zde odříká pár slov o svých bezmasých pondělcích,ale co,v 72 letech už si může dovolit vynechat maso,ale před 45 lety by bez masa a bez steroidů sotva mohl někde pózovat a výhrát 7xMr.Olympia a 5xMr.Universe.Ne,to opravdu ne a měl vlastně štěstí,že tenkrát tento rostlinný trend tolik nefrčel jinak se mohlo stát,že bysme třeba o Arnoldovi ani nikdy neslyšeli.TI,KDO MĚNÍ SVĚT jsme MY,MASOŽRAVCI a přes to prostě vlak nejede. ()

• Joe Rogan v jednom ze svých podcastů dokument pranýřoval kvůli mnoha nesrovnalostem, které se následně pokusil vyvrátit producent a jeden z aktérů dokumentárního snímku James Wilks. V rámci následné show na konci roku 2019 debatoval s Roganem a americkým autorem Chrisem Kresserem o veganství 4 hodiny. (HellFire)
  • Svámí Šrí Juktéšvar Giri vydal v roce 1894 knihu „The Holy Science“, kde z vědeckého hlediska vysvětluje, proč je vegetariánská dieta mnohem zdravější než konzumace masa. Porovnává zažívací systém býložravců a masožravců a podává přesvědčivé argumenty prokazující, že lidé jsou předurčeni ke konzumaci bezmasých potravin. Informace uvedené v tomto dokumentu pouze zdůrazňují a potvrzují principy představené před více než 125 lety. (HellFire)