Ti, kdo mění svět (neoficiální název)

The Game Changers

Louie Psihoyos

Mark Monroe

John Behrens

Wendell Hanes

Netvrdím, že je to zmanipulovaný dokument. Ale je přinejmenším rozporuplný. Dělat experimenty na třech lidech je úplně stejné jako si vycucat čísla z prstu. Neustálé máchání grafy a házení procenty podle mého názoru slouží jen k tomu, aby se snímku dodal "vědecký ráz". Čísla většinou nemají žádný relevantní rámec. Spousta informací obsažených ve filmu ale stojí určitě za zamyšlení. Radil bych přistupovat k němu jako k odrazovému můstku na cestě k informacím o veganství, nikoliv jako k cílové rovince nebo dokonce k výsledkové tabuli.(21.11.2019)

Oproti jiným dokumentům zde na vás nechrlí jen fakta, ale také je tu dost dobře ukazují. Zmínka o dopadu na klima a spotřebě vody se tu taky vyskytuje, ale ne v tak velkém množství jako jinde, což je fajn změna pro lidi, co už o tom něco ví. Pro mě se rozhodně jedná o jeden z těch lepších a zajímavějších počinů na toto téma, hlavně pro ty, co se snaží sportovat. Doporučuji ke zhlédnutí všem zarputilým zastáncům všech předsudků, které byly ve filmu řečeny. Jenže, kdo je tvrdohlavý, stejně se nepodívá a nebo bude mít stále výtky. :)(11.12.2019)

• Garson

Cyklisti,vzpěrači,ultimátní zápasníci,běžci a další mizivé procento propagátorů rostlinné stravy se sešlo v tomto dokumentu objasnit ostatním,proč je rostlinná strava zdravější a pro organismus přijatelnější.Mihne se tu několik vybraných sportovců(o kterých jsem samozřejmě nikdy neslyšel) kteří údajně svůj vytrvalostní úspěch postavili na bezmasé stravě,což jim pomohlo k růstu svalů a zpevnění kostí a stali se z nich vytrvalostní nadlidé,supermani ve svých oborech,no musel jsem se smát,protože celý dokument na mně působí hrozně nepřirozeně,něco jako ekologická agitace na zakázku a tak falešně jako "plamenná" řeč krajně nesympatické švédské aktivistky Grety Thunberg.A prezentované studie o tom,že gladiátoři byli vegetariáni to už bylo i na mně moc.Silně pochybuji o tom,že by si dal gladiátor okurku a pak šel bojovat se lvy do arény.Z jedné strany se na nás valí dokumenty o rostlinné stravě(TI,KDO MĚNÍ SVĚT) a z druhé strany se na nás valí dokumenty o špatném zacházení se zvířaty(NADVLÁDA) a tím že je člověk někde uprostřed tak mnoho lidí začne řešit dilema,jestli,z jakého důvodu a proč by měli přejít na rostlinou stravu?Z lásky ke zvířatům?Z "lásky" k výživovým poradcům nebo z vlastního přesvědčení velmi ovlivněném současnými trendy a smáznout tak jedním šmahem studie o minulosti kde se jasně píše že člověk byl většinu svého evolučního období všežravcem?Proč většina vědeckých studií,které jsou draze placené běžným obyvatelstvem platí jen několik let a pak přijde někdo kdo začne zpochybňovat jejich věrohodnost a to co bylo dřív zdravé(např.mléko,sója a další) se začne podle jiných vědců pohybovat na hranici škodlivosti?Veganství i vegetariánství mi připadá kromě různých pro mě nepochopitelných věcí i hrozně zženštilé,proto bych se nikdy nemohl vydat touto cestou směr "louka s pampeliškami".Asi na minutu se v tomto dokumentu THE GAME CHANGERS mihne i největší hvězda tohoto braku kterou jsem poznal bez problému a to Arnold Schwarzenegger,který zde odříká pár slov o svých bezmasých pondělcích,ale co,v 72 letech už si může dovolit vynechat maso,ale před 45 lety by bez masa a bez steroidů sotva mohl někde pózovat a výhrát 7xMr.Olympia a 5xMr.Universe.Ne,to opravdu ne a měl vlastně štěstí,že tenkrát tento rostlinný trend tolik nefrčel jinak se mohlo stát,že bysme třeba o Arnoldovi ani nikdy neslyšeli.TI,KDO MĚNÍ SVĚT jsme MY,MASOŽRAVCI a přes to prostě vlak nejede.(21.10.2019)

• klima777

Těší mě, že The Game Changers mají úspěch a v podstatě mění část veřejného diskursu. Uchopení tématu je však příliš americké a vlastně povrchní, což je veliká škoda.---- Pokud však někdo díky tomuto filmu sezná, že může být špičkový sportovec i jako vegan, vegetarián atp., je to důvod k radosti. Osobně si raději poslechnu Pavla Houdka :P.(15.1.2020)

Pokud po zhlédnutí dokumentu někdo okamžitě přestane jíst maso, tak asi není svéprávný. Stačí se podívat na YouTube na videa o carnivore diet a člověk bude zase poslouchat, že je pro tělo nejlepší jíst jen maso. Těch výzkumů je tolik, že si stejnak každý vybere ten, který se mu zrovna hodí. Každému prostě vyhovuje něco jiného.(30.12.2019)