Reklama

Reklama

Ti, kdo mění svět

(neoficiální název)
Trailer

Zápasník ve smíšených bojových uměních se vydá najít zdravý způsob stravování, se kterým podá nejlepší výkon, a setká se s vizionáři z řad vědců a špičkových sportovců. (Netflix)

Recenze (91)

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

"Je to nesmysl." "Dokument je objednaný." "Je to jednostranné." -- říkají lidi, kteří rostlinnou stravu v životě nezkusili. Před 5 lety mi diagnostikovali nevyléčitelnou nemoc. A verdikt? Budete brát léky na bolest do konce života. V ten moment jsem řekla, že ne, tohle nechci, musí být jiná možnost. Začala jsem tedy hledat jiný způsob a narazila na veganství. Jelikož jsem neměla co ztratit, protože jsem chodila o berlích, spala max. 3 hodiny denně, přítel mi musel pomáhat s oblékáním a trpěla jsem bolestí, kdy léky max. lehce utlumily na pár hodin bolest.. šla jsem do toho. A víte co? Léky neberu, bolesti nemám, chodím sama, oblékám se sama, spím celou noc a zánětlivé složky v těle způsobující mou nemoc mám na minimum. Zkuste nejdříve sami vyzkoušet, než budete nadávat, že dokument je brak. Příjemný dokument, sympatičtí osobnosti, veškerá fakta pohromadě a některé testy fakt úsměvné :o) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

“Pravda o výživě” silný tvrzení, ale ano, dobrý pop-dokument k optimalizaci stravování. A v rámci maso-je-Satan tažení o kus méně na facku než What The Health. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Dokument, který se vás snaží přesvědčit, že veganská strava vás učiní zdravějšími a silnějšími, a dokumentuje to na příkladu různých sportovců, kteří jsou dobří a zároveň jsou vegani, z čehož jasně vyplývá, že každý vegan je dobrý sportovec, přeci. Nevím, nakolik jsou vědecké závěry prezentované ve filmu pravdivé a je mi to celkem jedno, protože se svého oblíbeného jídla hodlat nevzdávám. ()

Djoker 

všechny recenze uživatele

Dokument se ke konci snaží nabídnout i komplexnější pohled ohledně přechodu ze stravy živočišné na rostlinnou, ale většinu času stejně prezentuje úspěšné sportovce, kteří za všechno vděčí právě onomu rozhodnutí. Překvapí tedy, že prostor nedostal vyzáblý Djokovič (výkonný producent filmu), který dokázal sesadit Federera s Nadalem z tenisového trůnu v době jejich největší slávy i díky dlabání brokolice. Zřejmě v USA tenis moc nežerou. ()

whack 

všechny recenze uživatele

Tento dokument treba vidieť. Približuje vegánstvo zo zdravotného hľadiska, hovoria v ňom vegáni, nevegáni priestor nedostávajú a nie je to vôbec ani potrebné. Predstaví sa najsilnejší muž planéty Patrik Baboumian, medailový vzpierač Kendrick Farris, Scott Jurek, ktorý prebehol za 46 dní 3540 kilometrov, Nate Diaz, Nimai Delgado a majster sveta Formuly 1 a mnohí ďalší; Box, cyklistika, americký futbal, naturálna kulturistika, tenis, basketbal, surfing a veľa ďalších športových odvetví je prezentovaných vegánskymi medailovými športovcami a športovkyňami. Argumenty, že hoci títo športovci sa stravujú vegánsky, ale že takých je málo v porovnaní s nevegánskymi športovcami a preto vegánstvo nie je dobré, je primitívny; Odhaduje sa, že len 3 percentá svetovej populácie sa stravuje striktne vegánsky, je preto absurdné predpokladať, že medzi športovcami to bude 50 na 50. Dokumentu bývajú vyčítané niektoré kontroverzné vyjadrenia, napríklad, keď jeden vedec tvrdí, že gladiátori boli vegetariáni. Nevidím v tom problém, je to názor jedného človeka, navyše stačí zadať do Googlu "What Did Gladiators Eat" a dočítame sa, že nie je ďaleko od pravdy. Najkontroverznejšie tvrdenie, ktoré v dokumente padne, je to, čo tvrdila jedna archeogenetička, že homo sapiens nie je adaptovaný na konzumáciu mäsa, čiže, že sme bylinožravce. Treba si znovu uvedomiť, že keby toto hovoril rozprávač, mohlo by to byť asi považované za manipulatívne, ale keďže je to len osobný názor jedného z vyše 30 účinkujúcich, je zbytočné niečo vyčítať. Navyše, to, či sme bylinožravce alebo všežravce, je úplne irelevantné, lebo je dokázané, že bez živočíšnych produktov zdravo prežijeme. A že vraj naši predkovia konzumovali najmä rastlinnú stravu? Čo si o tom myslím? Záleží vôbec na tom, či naši predkovia jedli mäso? Je 21. storočie. Tomuto dokumentu nemám čo vytknúť. K tomuto pohľadu zo zdravotnej stránky vegánstva odporúčam na doplnenie pohľad z etickej stránky: Dominion a z ekologickej stránky: Cowspiracy. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Mám rád maso, proč to nepřiznat. Ale i vejce, máslo, sýry a jiné potraviny živočišného původu. Samozřejmě, že rostlinná strava převažuje a jsem hluboce přesvědčen, že tak to má být. Co mi ale strašně vadí, když mě někdo, nebo něco přesvědčuje o opaku a hodinu dvacet minut mi válí klíny do hlavy. Že člověk by měl jíst pouze stravu rostlinnou a že maso může za celou řadu nemocí. Pozveme si k tomu ještě pár sportovců, z nichž mnozí stejně dopující, nebo v minulosti dopovali (viď Arnie?) a takhle pohádka o tom, že veganství je nejlepší, je rázem na světě. Vůbec mi tenhle druh stravování nevadí, ať si dělá každý, co chce, jen mě vždy rozpálí do běla, když menšina přesvědčuje většinu, jak se lépe stravovat. Pochybuju, že by na to lidstvo už dávno nepřišlo samo a bylo tak hloupé a zabedněné. Stejně, jako tenhle dokument. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Svalnatý film. Dietní evangelium podpořené energickou hudbou. Dokument ale zachází s částečnými a zkreslenými fakty. je fakt, že kdyby Číňani , Vietnamci apod. nejedli divoká zvířata z vykáceného pralesa, nemuseli jsme teď seděl doma v koronavirové karanténě. ()

HellFire 

všechny recenze uživatele

Mám rád kontroverzní témata a stravování je jedním z těch, které v lidech vyvolává spoustu emocí. Zarytí masožravci se za každou cenu drží své mantry, že maso je základním stavebních prvkem moderního člověka a jakýkoliv protiargument buď ignorují nebo okamžitě vyvrátí. Neznám však z vlastní zkušenosti žádného masožravce, který by svá slova podpořil činy. Žádný z nich nikdy nezkusil žít bez masa ani týden, natož aby studoval dopad konzumace masa na zdraví. Už jen při poznámce, že maso by nemuselo být pro člověka přínosné (obzvláště v dnešní době, kdy je konzumováno nekvalitní maso z velkochovů v obrovských kvantech), se mi dokáží pouze vysmát do očí. Když jsem tedy před několika lety přestal jíst živočišné výrobky, každý bez výjimky mě považoval za blázna. Možná, že měli pravdu, protože jsem se do veganství vrhl po hlavě ze dne na den. S odstupem času mohu konstatovat, že jsem se cítil rozhodně zdravěji než kdy doposud (ačkoliv jsem rozhodně nejedl zcela vegansky, tedy konzumoval jsem často polotovary). A o tom, že jde veganství ruku v ruce s náročným cvičením jsem se přesvědčil na vlastní kůži – po dvou letech náročných cross-fit tréninků jsem byl v nejlepší formě svého života. To jsem ale odběhl velmi daleko od hodnocení samotného dokumentu :). Jsem rád, že se začíná pomalu, ale jistě bořit mýtus jménem maso = síla a vznikají podobné dokumenty jako tento. Slavní sportovci a herci začínají podporovat veganství a jasně dokazují, že i vrcholový atlet může směle konkurovat svým masu chtivým protějškům. POZOR! Při sledování je nutné věnovat plnou pozornost, protože množství získaných informací je neskutečné! Je však důležité, aby si každý v životě našel svou cestu, která mu vyhovuje. Už jen tím, že omezíme konzumaci masa ulevíme nejen svým tělům, ale také planetě, která jednoduše nezvládne uživit osm miliard masožravců. Co je však nutné zdůraznit je, že ať už získáváte energii z jakékoliv stravy, nejdůležitější je její kvalita, ne kvantita! A nakonec – pro každého, kdo se tady ohání studiemi, které vyvrací pozitivní dopady bezmasé stravy... ověřte si nejprve, kdo provádí a sponzoruje tyto studie. Ačkoliv jednou pesimista, vždy pesimista. Bez otevřené mysli to v konečném důsledku nikam nevede :). Změnu by měl zvážit každý jednotlivec, ale současně je odpovědností států, aby začaly podporovat rostlinnou stravu namísto výroby masa. ()

TheEvilTwin

všechny recenze uživatele

Z hlediska "filmové" tvorby je to natočeno hezky, z hlediska informací je to zavádějící, nepřesné, vytrhává věci z kontextu a zaujatě vyzdvihuje vegetariánskou stravu bez podložených informací. Ten, kdo se ve stravě pohybuje, tak ví, ti, kteří jsou extrémně vegetariánsky založení, tak budou GameChangers podporovat za jakoukoli cenu. Obrázek ať už si o tom udělá každý sám, ostatně studie a to, jak málo z předložených informací je pravda, si může zjistit každý. Proto film nechám bez hodnocení, protože tohle hodnotit objektivně nejspíš ani nejde... ()

Sprite 

všechny recenze uživatele

Od začátku to smrdí veganskou propagandou. Jop, táhne se to tak až do konce. Kdyby to film, ale nedělal tak agresivně a hodil do scény alespoň taky masožravou protistranu tak mě to tak nesere. Desítky úspěšných lidí co přestali jíst maso mluví o tom jak je super nejíst maso. Celý film tak svojí vtíravou a zaujatou formou reflektuje vegany samotné. Ty jíš maso jo? A proč? ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Dokument plný poloprávd na faktografickej úrovni dokumentov Michaela Moorea. Borec A - vegan porazí v zápase borca B - mäsožravca. Môže za to veganská strava. Vau. To, že sa v odvete výsledky otočili pšt. A tak by sa dalo pokračovať s každým športovcom, ktorý vystupuje v tomto dokumente. Evidentne sa dajú dosahovať kvalitné športové výsledky aj na veganskej strave. Super. Treba na rozdiel od dokumentu zdôrazniť, že aj na veganskej strave. A keď prestanete žrať 15 vajec denne ako Arnie, tak vám klesne cholesterol. Kto z nás žerie 15 vajec denne? Kvôli tomu nemusím byť vegan a dám si len 2. Proste všetko plné dezinformácií a poloprávd asi ako komentár od Viktooorky. 4/10. ()

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Myslím, že v dokumente nejde ani tak o to, že by mali vegáni zachrániť šport ako taký, ale predovšetkým o to, že aj na vegánskej strave sa dá plnohodnotne žiť. Berie tým vietor z plachiet všetkým, ktorý argumentujú tým, že veganská strava je neplnohodnotná a že vegáni strádajú. Niet už ďalších výhovoriek a nezmyselných argumentácií, prečo nebyť vegánom. Nezoslabnete, neuchradnete a neumriete na podvýživu, tento dokument vám to veľmi jasne predviedol. ()

st.ranger odpad!

všechny recenze uživatele

Nepřesné, zavádějící a prolhané. Propaganda pro vegepaka nebo jinak enviromentálně narušená individua. Hrachová bílkovina nemá takovou využitelnost jako bílkovina z masa. Srovnávat sportovní výkon po požití burgeru může jen naprostý idiot nebo lékař na úrovni Nicka Riviery. ()

monsieurR odpad!

všechny recenze uživatele

Nechutná propaganda at its purest. Kdyby to vzniklo dříve, řekl bych, že to točila Riefenstahl. Takhle je to jen moderní zpracování filmu Triumf vůle. ()

schizmo 

všechny recenze uživatele

Pro mě je tohle Psihoyosův nejslabší snímek, který se vlastně i vymyká jeho předchzím počinům, kde šlo převážně o vyšetřování a odhalování utrpení zvířat. Zde se naopak jedná o vypíchnutí vybraných vrcholových sportovců, kteří ukazují smysl veganství v tom, že i na rostlinné stravě lze dosáhnout těch nejlepších výsledků. Je to tedy spíš jakási motivace pro sportovce, zvlášť když celý dokument vyznívá tak, že veganský sport zachrání svět, přičemž o environmentální stránku věci se zde tvůrci otírají jen velmi povrchově. Pro mě osobně nuda. ()

sonnak odpad!

všechny recenze uživatele

0% dokument, 100% propaganda. Videa na youtube (Kresser, Norton, Baker) vyvracející všechny "vědecké" faily v tomhle "domumentu" jsou kvalitní komedie, silně doporučuju. ()

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Jsem celý život masožrout, ale musím uznat, že toto mne velmi zaujalo a začal jsem o tom, co jím, více přemýšlet. Spousta myšlenek. Možná jen škoda, že to bylo až tak zaměřené na vrcholové sportovce a ne na nás smrtelníky. Jinak nemám co vytknout a je načase asi začít žít jinak. ()

Reklama

Reklama