Svět podle Putina (TV seriál)

The Putin Interviews

Dokumentární

USA, 2017, 4x56 min

Oliver Stone

Oliver Stone
  • Marek1991

Toľko času venované tomu, aby sa Putin vyrozprával tak ako on chce a aj to vôbec nie otvorene a často mám dojem ani úprimne považujem za dosť zbytočne strávený čas. zaujali ma tam však ukážky z filmu Snowden, nad ktorým uvažujem, že si ho pozriem. Ak mi bol Putin niekedy hocičím v niečom sympatický, tak tu moje sympatie padli na bod mrazu. Toľko floskúl, toľko bezobsažných slov, za ktorými si vždy ustrážil význam aký potreboval som už dávno nepočul, vlastne áno, od Andreja Danka, či politikov opakujúcich slová sloboda a demokracia. Rusko potrebuje zmenu od tohto typu kapitalizmu, pôsobí to už zamrznuto podobne ako on kritizoval staré kádre, ktoré tiež boli v mnohom zamrznuté. Na Stoneovi bolo vidieť, že Putina až tak neobdivuje, no z človeka správajúceho sa ako kameň bolo ťažké niečo dostať a takého človeka možno použiť akurát ako stavebný materiál v prenesenom význame. Môže si odšktrnúť ďalšie rozhovory, no Putin tu premeškal možnosť dať nejaké posolstvo pre svet, niečo zmeniť na tomto stave sveta, čo je smutné, no Stone ukázal, že neprišiel s ničím, čo by oživilo túto jeho sériu.(24.6.2017)

• Big Bear

Počkejte! To točil O.Stone? Ten O.Stone? Ten co byl v tý válce ve Vietnamu co Amíci prohráli (tedy dotáhli na plichtu) a natočil pak Četu? Narozen 4. července? Nebe a Země? JFK? Evitu? No tak tomu dám za plnou sazbu! Automaticky! Jo sice těm blábolům nerozumím a ruštinu už naštěstí teda ve škole nemáme jako rodiče, ale když to točil O.Stone... ------ No tak takhle já neuvažuji. Po prapodivném dokumentu ,,Tajné dějiny USA'' , kdy se O.Stone odkopal a stal se z něj opravdový levičák mne už nic nepřekvapuje ani toto. Je to prostě další proruská propaganda. Putin by do toho jinak nešel a ten jako důstojník KGB ve výslužbě o propagandě sakra něco ví. A tak místo majstrštyku za který asi O. Stone považoval těch 4x50 min rozhovorů s ruským carem se vlastně naivní americká serebrita stala obětí ruské propagandy. USA jsou zlé, militantní, NATO je zlé a zbytečné - padají otázky proč vlastně existuje když studená válka skončila? O .Stone se ptá, Putin přitakává a naopak. Kamera se třese, zabírá Putina zleva, zprava, odpodu i zeshora. Nejlepší záběry jsou přes temeno hlavy O.Stone s počínajícím kolečkem na temeni... Sem tam sundá brýle, nakoukne do svých poznámek aby si je jako thdejší král TV NOVA Železný v poobědovém čase zase nasadil a tu přitakal, tu pronesl nějaké to moudro o americké politice či ruských ekonomických úspěších. Putin je nerovózní i když se snaží být v klidu, je žoviální, občas zažertuje až z toho trochu mrazí... Stone se vždy dobrému vtipu ruského cara od srdce zaměje. Rusko je hodné, Rusko povstalo z popela po rozpadu Sojuzu a ten hlavní kdo to všechno zařídil je báťuška Putin. Mrzí ho, že USA kují pikle, obvyklé i neobvyklé. Rusko nic takového nedělá. Chce se kamarádit, ale západ mu pořád nevěří.. (herdek proč asi?). Jediné co uznává, že se Rusko po válce chovalo primitivně... Pic. No tak to je záblesk vědomí!!! No pane Stone, já nevím jak vy, ale já Rusku nevěřím ani to že červený je krásnyj. Máme tu sním všeliké hrůzné zkušenosti. Sice nás ruští vojáci z větší části osvobodili, což jim neupírám a připomínám to svým dětem navzdory dnešním trendům, ale pak jsme tu zažili nejedno překvápko, které kupodivu bylo vždycky řízené z Mockby (safra) a ne imperialisty a vrahy z Vólstrýtu. Vy samozřejmě nemáte zkušenost skomunisty žádnou a tak si děláte ty své rozhovory s vládcem. Já věřím v USA. Už 2x vysekaly Evropu z průseru a po válce udržely Stalina a jeho rudé následníky na uzdě. I tak jsme se z toho marastu, který měl trvat na věčné časy ještě nevysekali. Uznávám ale také, že lecos ve světě hlavně v poslední době importem západní demokracie a exportu zbraní rozvrtali dost šíleným způsobem... Ale zpět k tématu. Rus je Rus. Není žádné nové demokratické Rusko. Je to stále stejné Rusko se stále stejnými mozky a s bývalými důstojníky KGB v čele. Gruzie, Krym... Rusové okupanti v tancích na dovolené... Sestřelené civilní letadlo... Pche. Pane Stone, jste naivka. Už jste točil rozhovor s Fidelem, Putina máte teď oškrtnutého, tak už jen ten Lukašenko a hodný Kim Čong-Pork (ale rychle než ho ty zlé USA odstraní!) a budete mít sbírku kompletní. Možná, že dostanete daču hned vedle Gérarda Depardieu ! Jen si prosím pokaždé vemte čisté sako, protože od toho rektálního alpinismu předchozího zpovídaného diktátora nemusí být úplně čisté. Dávám srp a kladivo a zklamal jste mne už v prvním dílu ! --- Tak doplňuji po pokračování a snižuji hodnocení na - ODPAD. Dokument je zajímavý jen tím, jak se dělá propaganda a jak se oblbují lidé bez širšího rozhledu na základě ,,pravdivé'' a ,,spontánní'' výpovědi ruského cara. Je to stejné jako když geroj Putin vytáhne z hlubin moře nerozbitou čistou amforu (i s inventárním číslem muzea .-), nebo dá v hokejovém zápase jen on sám 10 gólů... Jen si nejsem jist, zda byl do tohoto O.Stone zapleten vědomě, nebo je tak hloupý. - ODPAD(19.6.2017)

• Hanys_

Nemám problém ztotožnit se s názory v tomhle dokumentu. To co mi vadí, že to je fakt strašná nuda. Stone jde Putinovi hodně na ruku, otázky vybírá pro diváka dost nezajímavé (spíš to vypadá jakoby je vybral sám Putin), a pokládá je sofistikovaným stylem našich sportovních redaktorů. A takové ty scény, kdy se spolu např. dívají na Dr. Divnovlásku, působí hodně vychtěně a křečovitě. Určitě jsem čekal, když ne mnohem víc, tak rozhodně něco jiného.(28.6.2017)

Abych řekl pravdu nelíbí se mně zdejší hodnocení a to jak odpad, tak 5*, protože Putin, problém tohoto dokumentu není Putin, ale Oliver, který ve své servilitě zejména v prvních dvou dílech málem Vladimiroviče vykouřil. Přece jen od režiséra, takového formátu bych čekal větší připravenost a tudíž vymáčknout z Vladimíra Vladimiroviče maximum i za cenu konfrontace, takhle to až na závěrečné téma "další kandidatura na prezidenta" působí jako placené PR odboru komunikace v Kremlu. Dost amatersky na mně působil i střih a záběry na celek ve kterým bylo vidět xy lidí, to působilo lacině. Na druhou stranu zazdít tenhle dokument jen proto, že Putin je sráč je blbost. Když už nic, tak člověk vidí svět jeho očima, trošku pozná proč se Rusko chová tak nebo onak, jak přemýšlí atd. Jasně Putin je profík a ví moc dobře jak odpovídat, ale i tak jsem si Putina rád vyslechl, takže i když se jedná o one man show, má díky postavení Ruska resp. Vladimíra Putina ve světové politice informační hodnotu minimálně v tom, že zná názory jedné strany a protože v dnešním mediálním světě vládne demagogie ze všech stran, je nejlepší znát názory a reakce přímo od hlavních hybatelů světového dění a tím si utvořit vlastní názor spíš než na základě toho mediálního bahna co se na nás každej ať už z jedné nebo z druhé strany valí. V tomhle považuju dokument za přinosný, protože tady je vše jasný a čitelnný. Názor na VVP jsem nezměnil, ale dokument rozhodně nezvarhuji.(23.6.2017)

• Eleanor05

Je to těžká nuda. Stone se Putina (záměrně) neptá na otázky, které by každého zajímaly, a které by ho vyvedly z míry - tedy "mizení" lidí, vraždy novinářů, potlačování lidských práv, umlčování opozice, anexe Krymu atd. Zevrubné rozebírání toho, jestli je víc zadluženo USA nebo Rusko a kolik to dělá procent HDP, mě fakt nebaví. Bylo jasné od začátku, že Putin bude lhát (dělá to celou svou kariéru), ale aby se to vůbec mohlo nazývat dokumentem, chybí vyjádření opozice, vyjádření obyčejných obyvatel, jakákoli konfrontace s fakty, která by pak názorně dokázala Putinovy lži. Takhle je to jenom jednostranné lhaní a Stone ani neoponuje, jenom přikyvuje. Takže po prvním díle s tím končím. Dvě hvězdičky za snahu vůbec se diktátora Putina na něco zeptat. PS: Je celkem vtipné, jak se tu najednou vyrojili pro Zemanovští a pro Putinovští nekritičtí diváci, kteří se kromě nadávek nezmůžou ani na to, aby si o "hodném a chytrém" Putinovi a skutečné situaci v současném Rusku něco zjistili. :D(20.6.2017)