Svět podle Putina

• USA The Putin Interviews
TV spot 3

Nahlédněte do světa i mysli kontroverzního ruského prezidenta Vladimíra Putina očima oceňovaného filmaře Olivera Stonea... (TV Prima)

Dextwer

Moje hodnocení: 70%. Zajímavý pohled do nitra ruského medvěda. Chyběla mi větší novinářská kritika od Olivera Stoneho. Každopádně by si ho Putin blíže nepustil, pokud by byl příliš kritický. ()

ZHODNOTITEL

Velice dobře a poutavě zpracovaný dokumentární film, který dle mého názoru byl potřebný, aby lidé znali názor také z druhé strany, z východu. Háček to může mít ale takový, že to není rozhovor mezi více velmocemi, ale pouze s jednou. Těžko se asi dozvíme, co z toho, co Putin říká je pravda, a co už ne (pokud jestli). Kdyby vznikla série s několika státníky z celého světa. Mohlo by to být ještě zajímavé. Nutno tedy podotknout, že Putinovy výpovědi musí divák vnímat bystře, vážně ale také s jistou dávkou nadhledu. ()

mickom

Jak se neustále ukazuje, pokud stát dosáhne určité velikosti, začne se projevovat jeho imperiální povaha, a jelikož se lidé po celém světě odvolávají na zájmy svých států, dochází na styčných plochách odlišných sfér vlivu k ošklivým věcem. Záměr Olivera Stona ukázat negativa zahraniční politiky jedné velmoci je dobrý, nicméně už samotným záměrem pokládat takové otázky prezidentovi jiné velmoci spíše umocňuje elitářské pojetí politiky. Nenechme se proto vmanipulovat do role pouhých diváků, protože moc, kterou tyto státy disponují, se neobejde bez tichého souhlasu jejich občanů. ()

prochyn odpad!

Kremelská propaganda. Dokumentární? To by bylo, kdyby tam vystupovali i Putinovi oponenti. A to diktátor Bašár al-Asad a nacista, pardon, ruský flastenec Vladimir Žirinovskij rozhodně nejsou. ()

Tribe

Rusko ani USA nejsou žádní svatoušci, to je snad každému normálnímu člověku jasné. Nicméně ať chcete nebo ne, tak USA se neustále serou do věcí, po kterých je jim hovno, a velká část problémů dnešního světa je způsobená právě a zejména politikou Spojených států amerických, proti tomu prostě nejde nic říct, je to holý fakt a kdo to nevidí, je idiot. Nejsem žádný milovník Ruska ani USA a vcelku je mi to celé jedno, jelikož s tím stejně nic neudělám (asi jako všichni zde komentující rozumbradi), ale označovat tento dokument jako nějakou ruskou propagandu, je v dnešní době fakt směšné. Za mě výborný dokument s výbornými názory. ()

beatjery odpad!

Stone splnil dokonale roli užitečného idiota, tak jako řada jiných z uměleckého (pokryteckého) světa (Picasso, Márquez ... a současný celý rudý Hollywood ...). Čtu tady "jiný pohled", to jste opravdu tak pitomí? Jiný pohled měl taky Stalin, Hitler, Mao, Castro, Chávez ... srovnáváte nesrovnatelné - média z demokratických zemí, a to co dovolí naslintat diktátoři do médií naprosto pod jejich kontrolou. ()

ČR

Tohle nebudu hodnotit. Soudruh Stone je skvělý režisér a má právo na svůj názor. Od rusa a Amíka nevzešlo a nevzejde nikdy nic dobrého pro náš národ.Poučme se z dějin a buďme s těmito zmrdy , kteří hrají celosvětové šachy,kamarádi..(čína, USA, rusko,EU) A využívejme je ,jako oni nás.. ()

marrrrian

Len Putin sám vie, čo z povedaného je alebo nie je pravdou. Veď rečnenie je chlebom politika. Avšak v niektorých témach kladie nenásilnú a trefnú protiváhu hlavným myšlienkovým prúdom západnej spoločnosti, inde dáva naopak nahliadnuť do zmýšľania ruského národa očami prezidenta, ktorý sa tak trochu stal už maskotom. Z tváre mu srší sebavedomie a pokojná autorita, možno až mafiánska nadriadenosť, keď sa očami smeje na tom, čo práve odpovedá. Myslím, že ten chlap má všetkých päť pevne pohromade a uvedomuje si každý krok a rozhodnutie, ktoré v svojom úrade robí. A ohlasy, ktoré vzbudí, má ťažko na háku. Diváka (uvažujúceho) to na zadok neposadí, ale séria uvoľnených rozhovorov mu aspoň dá priestor chvíľu dumať nad faktom, že každá minca má dve strany. To je myslím to, o čo snáď šlo aj samotnému moderátorovi, aj keď občas viedol rozhovor skôr jeho náprotivok, než on. ()

NucLe4r

Já nevím, co pořád všichni čekají, když čtu ty komentáře. Samozřejmě, že si detaily přikrášluje, nic to nemění ale na tom, že ty základní fakta, které zmiňuje, jsou prostě pravdivé a dobře vysvětlené. Je to politika, ta je všude stejná ... snad si nemyslíte že Vám Putin řekne pravdu celou jak ji neznáte. Když by se vedl takový rozhovor s Trumpem, Bushem nebo kde jakou havětí, vypadalo by to úplně stejně, spíš ještě hůř. To, že Stone nějak nedebatuje, jen neslouchá, je trochu škoda, ale nějak mi to nevadí. Vizuální zpracování a hudba je perfektní, přesně tento styl mám rád. Ve shrnutí skvělý dokument, kde se dozvíme pohled, jaký nám není prezentován. ()

buchannon

Putin studoval práva, aby mohl nastoupit do obávané KGB. V tomto ohledu je to podobné jako u nás, Bureš a Falmer. Ale mít za prezidenta neschopného alkoholika Jelcina, nebo roztahovačného, samolibého Putina? Pro Rusy jasná volba, sice ten druhý. Z mých kamarádů jen dva mají rádi Rusko, jeho politiku a vládu, jeden z nich dokonce obhajuje báťušku Džugašviliho, což už je podle mě extrém. Drtivá většina západního světa prostě nemá ráda Ivany, jednoduše kvůli jejich komoušské minulosti a teď si zase nakáleli do bot oním Krymem atd... Nedokážu posoudit, čím jsou natolik odlišní od zbytku světa, zřejmě "jiný kraj, jiný mrav". Putin sám sebe vnímá jako kladnou postavu, jako někoho, kdo hájí evropské tradiční hodnoty vůči dekadentnímu Západu, jako někoho, kdo bojuje za správnou věc. Stone valil na ruského prezidenta jednu otázku za druhou, ale nemůžu se zbavit dojmu jistého alpinismu, i když to nebylo tak patrné jako v případě českého Stonea s tím jezevcem z Hradu. Asi se nedá Putinovi upřít určitá schopnost řídit svou zemi, zřejmě je i inteligentní, ale jeho zahraniční politika je docela agresivní, podobně jako u všech světových velmocí, východních i západních (samozřejmě hlavně USA). A protože chod světa určují právě tyto velmoci, tak prakticky všechny státy jsou orientovány k jedné z nich. Nebudu tvrdit, že USA jsou lepší než Rusko, ale podle mě jsou demokratičtější. A teď několik poznatků z tohoto dokumentu: 1. Do teď jsem nevěděl, že Stalin dostával od vědců v USA prostřednictvím svých špiónů tajné zprávy o vývoji jaderných zbraní... Ale je fajn, že dnes můžou Stone a Putin v klidu a bez takového napětí jako za studené války sledovat Kubrickova Dr. Divnolásku. 2. Ruský zákon z roku 2013 proti propagaci homosexuality, zakazující zmínky o LGBT ve veškerých médiích i v ordinacích psychologů, je přesným opakem chování v západních zemích. Každopádně oba přístupy jsou dovedeny opravdu ad absurdum. 3. "Anexe Krymu vyvolala velké haló, protože to bylo nelegální podle mezinárodních smluv v poválečném světě." A Putin se tomu nahlas zasmál. To jen ukazuje, jak samolibě jedná při svém vládnutí... Nevím, jak daleko vidí za svá rozhodnutí, ale přes všechny jeho argumenty neměl právo anektovat Krym, prostě neměl. Závěr: Opakuji, Putin je inteligentní, ale přesto ho nemám rád, avšak chtěl jsem si poslechnout i jeho názory. Každopádně tomuto dokumentu nemůžu dát vyšší hodnocení. Slovy Stonea: "Thank you, sir." Zajímavý komentář: Matty (kterého považuju spolu s verbalem za docela chytré uživatele, třebaže jsou absolutní protipóly) a jistě spousta dalších zajímavých komentů... ()

Igy007

Strašlivý vrah, nejhorší monstrum v historii vesmíru, komunistický imperialistický car ... je v módě říkat. Psíci štěkají a Vovkova karavana jede v klidu dál. Výborný rozhovor, Olí. ()

Pacas

Všem polistopadovým potratům s hlavou vymletou od pravdy a lásky a všem podporovatelům tažení USA a svých vazalů do války s Ruskem doporučuji toto . . . http://imageshack.cz/images/2017/06/19/Russophil.jpg. Pak si velkou neúctou prostřelte hlavy a nechte nás normální lidi chtějící dialog a ne zbraně žít zde v míru. Ale co budu rusofóbům vysvětlovat když jejich mozečky neopustili hranici Mc Hovnals. Pukněte vztekem dementi že si někdo dovolil udělat rozhovor s Putinem a dovolil mu říkat jeho názory a pohledy, to přece vy soudruzi demokrati nemůžete dovolit . . . . . . . . ps: po třetím díle měním hodnocení, ten faul s tím videem je napřesdržku jak Putinovi tak hlavně Stoneovi. Teď má Janda z neEvropských pornoHodnot a jeho svazácká organizace Výbor pro neamerickou činnost(KremlimWatch) šanci na pořádný zásun poněvadž toto je skutečná manipulace. ()

capone

kazda snaha o pohlad aj z druhej strany sa ceni. Paci sa mi ako tu odkryva iste miesta, ktore bezny clovek nevidi ale domysla si, ci uz je to sukromie, priestory, vysvetlenie momentlanej situacie a podobne. Je to citiliva tema, lebo kazdy vie, ze zijeme v politicky rozdelenom svete a tym padom su aj media aj filmy tomu podriadene a tiez aj ludia podliehaju tomuto talku manipulacie, to bolo k niektorym hodnoteniam dole. Inak vcelku zaujimavy dokument, tiez by som vsak ocenil, keby nieco take sa dalo aj urobit aj o inych vodcoch sveta ci uz zapadnych ci vychodnych. Viac informacii o pozadi a zmyslani. ()

argus123

Užasny dokument, a to som videl len 2 diely. Njaprv som sa bal že to bude dokument typu, kedy Putin niečo povie a v zapatí tam daju blbu ukažku s komentarom ktory ma Putina znemožniť. Ale nie tuto fakticky uprimne hovoria o problemoch v USA aj vo svete či v Rusku. Proste odhalenie toho čo nam iny zatajujú. NO a do neposlednej rady sa tu vyjadrim na pritomnych politologov, odbornikov cez armadu, geopolitikov či machrov na to ak osa ma natačať dokuement. Vy "odbornici" z čsfd ste všetci na jedno kopyto, hluchy, nemý, a hlúpy :D Za seba davam plny počet, inak sa to hodnotiť ani neda. ()

Tethys

"Dokumentární film je druh filmu, jehož hlavním cílem je zprostředkování a dokumentace skutečnosti" bohužel hlavním cílem tady je asi unudit a otrávit diváka... a na to by stačil bohatě i jeden díl. ()

oskiii

Putin je charismatický, inteligentní, neústupný, pracovitý, cílevědomý. Špičkový politik. Oliver Stone jej ukázal nezávislým pohledem a je to moc dobře. Série ukázala, co se všeobecně ví... všichni z něj mají pravém vítr. Jako velký fanoušek Volodi jsem nadšený. ()

Luciaaas2

Maximální spokojenost, Konečně jiný pohled na věci, než od Západu. I když z nich většina nemusí být vůbec pravdivá. Je vidět, že Putin je cílevědomý, velmi chytrý a trpělivý člověk. Chtěl bych vidět, jak by dopadl rozhovor, s Bushem, Obamou, později Trumpem.... ()

Majrek

Velmi zajímavý a především potřebný dokument, který konečně přináší jiný pohled na Rusko, než jaký nám předestírají naše massmédia. Nic zkrátka není v životě tak černobílé, jak nás učí veřejnoprávní televize. Pro našince by dokument neměl být zas tak objevný, ale věřím tomu, že řadu myslících Američanů musí šokovat... ()