O zakletém králi a odvážném Martinovi (2018) (TV film)

po dlhych rokoch rozpravka, co ma hlavu a patu, nie je prihlupla a hrdina je naozaj sympaticky. Nepoviem, ze je to best, ale poviem, ze je to skvely restart do buducnosti tvorenia rozpravok, uz len zlepsovat. Od zaciatku su dane ulohy a kazdy si ju plni naplno, dej prebieha plynule a bez zbytocnych ci rusivych scen.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

niekedy je tazke preniest vela informacii z knihy do filmu a s tymto prvkom zapasia aj zvery v druhej casti. Napriek tomu, odhodlanie a volu to pretazit do filmu velmi cenim a tiez aj pokus urobit z toho vykladu mnozstva informacii skvostny film pre oko divaka, pricom informacie sa davkuju postupne. Dostalo ma to menej ako jednotka, ovsem pri hutnosti deja je to pre mna cista patka

Král psanec (2018)

Velmi som sa tesil na film, ktoreho trailery boli proste skvele. Teraz realita, kvalitny vykon, Pine nekeca vela, ale ktory muzi v stredoveku boli ukecany??? To ani srnka netusi. Dobove kostymy skvele, uvodna scena obliehania a prijmania slachticov, nieco skvele, film sa snazil byt skutocne realisticky, nehovoriac bojove sceny, hlavne ta posledna. Ale, ako clovek co ma rad historiu a vela si nastudoval aj o tychto udalostiach, je tam zopar nepresnosti co aj nastvu obcas, ci uz sa nedrzali vernej predlohy pre peniaze, alebo iny dovod,je to na skodu veci. Aj napriek tymto nedostatkom, film vysoko hodnotim, aj pre pocit, ze ma previedol realnejsim stredovekom ako ine filmy.

Za sklem (2016) (seriál)

budme realisti, toto je Slovensko serialy sa postupne u nas vyvijaju aj do kvality. Tento patri medzi ne urcite. Urcite aj tu su nelogicke veci a dialogy niekedy trapne a o situaciach nehovorim. Napriek tomu chcem povedat ze serial graduje, hudba je naozaj dobra, niektore zabery kamerou naozaj skvele, snaha poukazat na iste udalosti v nasom state nepriamo musia byt opatrne a tak to tvorcovia musia nejako vtesnat do tohto serialu co niekedy narusa jeho plynulost ovsem snaha sa ceni. Tiez sa mi pacia herci. Este tak zopar upgradov tohto serialu a dostaneme skvele dielo. Nezabudajme ze urobit kvalitny serial s prepojenim na politiku je velmi velmi narocne. Za tie 4 hviezdy to vsak tentoraz naozaj stoji.

Liga spravedlnosti (2017)

pomaly sa rozbiehajuci viac stranny dej ... ktory sa postupne vlieva do jedneho hrnca .. vynechal by som par scen mozno zo zaciatku, ovsem postupne to nabera grady . uprimne ukazka sily niektorych hrdinov je excelentna, spomalene sceny pri pomniku a podobne. Dovolim si tvrdit, ze tento film je realistickejsi urobeny ako avangers napriklad.

Spider-Man: Homecoming (2017)

vcera som si pozrel film o ktorom sa tak vela pisalo ... nemal som ocakavania velke ... ovsem priznam sa , ze asi dva / tri krat som si to stopol a odskocil od filmu, lebo mi pripadal zbytocne dlhy ... chapem ze je to pokus navnadit divaka do situacie hrdinu a uviest nove realie .. ovsem asi treba raznejsieho rezisera ... akcie su fajn .. opisuje sa akcia s lodou .. nooo ... trosku vela nelogiky ale vyzera to dobre ... zaporak bol super fakt skvely Keaton , uveril som mu a tiez vidiet snahu rezisera o nieco nove ovsem viac ako za tri to nedal. Mozno za snahu by som dal este jednu, ale to by musela byt scena z lietadlom ina a viac logicka.

Svět podle Putina (2017) (seriál)

kazda snaha o pohlad aj z druhej strany sa ceni. Paci sa mi ako tu odkryva iste miesta, ktore bezny clovek nevidi ale domysla si, ci uz je to sukromie, priestory, vysvetlenie momentlanej situacie a podobne. Je to citiliva tema, lebo kazdy vie, ze zijeme v politicky rozdelenom svete a tym padom su aj media aj filmy tomu podriadene a tiez aj ludia podliehaju tomuto talku manipulacie, to bolo k niektorym hodnoteniam dole. Inak vcelku zaujimavy dokument, tiez by som vsak ocenil, keby nieco take sa dalo aj urobit aj o inych vodcoch sveta ci uz zapadnych ci vychodnych. Viac informacii o pozadi a zmyslani.

Interstellar (2014)

mal som velké očakávania a na film som šiel včera večer ... potreboval som ho trošku v hlave uležať a tu je môj názor .. celý čas sa film tváril ako príprava niečoho velkého a to veľké stále neprichádzalo ... malé utržky fragmenty, sa postupne posúvajú ... ale celé je to ako roztrhaný kus scenára, ktorý sa snaží dať niekto dokopy a pritom stratil vetu s pointou príbehu ... čím si ho domyslí režisér sám .. prečo 5 hviezd? je to zatiaľ najlepší scifi čo som videl ... a tie fragmenty stoja za to ... hudba je úžasná a Matthew hrá úžasne .... čas je dôležitý .. a ten sa tu ukázal v plnej sile v jednej scéne... Nolan nám chcel niečo povedať, ale úplne to asi nezvládol .. ale snaha sa cení a toto je film, ktorý určite odporúčam pozrieť.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

na film som šiel s kamoškou, že si oddýchnem na dákej hlúposti , ale možno sa aj zabavím .. hned od začiatku som však bol vtiahnutý do krásnej hravosti príbehu a zistil som, že sa vlastne skvele bavím a smejem sa nad aj trápnymi situáciami ... je to skoro neuveriteľné, čo dokáže fajnový scenár, skvelý herci a tá réžia :)

Frajeři ve Vegas (2013)

film, ktorý neurazí ... iste veci čitateľné .. ale ked si to zoberiem, tak títo predstavitelia dali tomuto filmu tak viac živosti a radosti a tým sa stal viac ľudským ... páčili sa mi zápletky, aj ked boli trošku umelo hrané, ale na druhej strane je to komedia a som rád, že som sa dobre zabavil .. u mna za :)