Kakegurui (TV seriál)

Japonsko, 2017, 12x24 min

Předloha:

Homura Kawamoto (komiks)

Kiyoshi Hirose

Hazard může být vzrušující, hazard může být dokonce velmi vzrušující! Hazard může být až tak vzrušující, že vám přinese orgasmický zážitek a vsadím se že podobně silně to budou vnímat i někteří diváci. Sledovat postavy na vrcholu rozkoše může být přeci tak sexy... Nic jiného tam totiž podle mě není, ale když vidím ta kladná hodnocení a postavení třeba v sezónním žebříčku na Anichartu a i MALu, tak tu prý mám k dnešnímu dni nejpopulárnější (= nejsledovanější) anime sezóny. A při tom kromě té myšlenky, jak moc napínavé může být nevědomí vítězství při hazardu a spoustě šťavnatých pohledů a opravdu silných orgasmů několika postav jsem tam nic extra nenašel. Postavy jsou vcelku klišé, hry jsou sice rozmanité, ale většinou dost podivné a není ničím novým, že se tady podvádí, ale každý podvod je většinou odhalen a využit proti tomu, kdo si dovolil takto znesvětit posvátný rituál, kterým hraní her je. Jistě, napětí by se dalo místy krájet, což většina postav opět doprovodí extrémně nadšenými výrazy na hranici sexuálního uspokojení, ale tak stejně člověk podvědomě tuší, že hlavní hrdinka to nějak dá i když jde o život a tak spíš sází na to, jak moc uvedená hra Yumeko nadchne a kdo bude dřív "na vrcholu blaha", zda Yumeko, nebo soupeř... Zvláštní koncept, který útočí zajímavým stylem na pozornost diváka a u mě se podařilo jí vlastně bez problémů udržet. Je to dost nízké, ale funguje to, možná to i někoho hodně baví a někomu to bude možná i extrémně příjemné... Zbytek už je jen vcelku slušná animace i hudba a příběh o tom, kdy se nový student postaví školní radě a prokousává se až k boji s její předsedkyní - tohle už tu vše párkrát bylo... Takže i když se mě neustále snažili autoři přesvědčit o tom, jak vzrušující tohle je jízda a všechny postavy si jí náležitě užili, já to projel jen s lehkým zaujetí a tak víc jak 6/10 nedám.(24.9.2017)

Hry bez pořádných pravidel, kde můžete vsadit (úplně) všechno (samozřejmě je dovoleno podvádění). A kdy můžete sledovat během 12 dílů minimálně jeden orgasmus Yumeko a jiných. Na MALu vysoké hodnocení a já si zase lámu proč. Asi se všichni soustředili na "hype" a orgasmy, to by i možná sedělo. Ale příběh byl tuctový, průměrný, animace hezká, OP i ED nic moc... asi nejsem cílová věková skupina. Za mě 6/10 a myšlenka, že někdy možná kouknu na další sérii. Pro tentokrát mě hraní neláká na pokračování.(8.11.2019)

Zatiaľ najdivnejšie anime ake som mal možnosť zhliadnuť. Človek si musí zvyknuť na šialenosť tohto anime, od šialených výrazov až po hlavnu hrdinku, ktorá je trošku perverzná. Docela ma naštval koniec, ktorý bol fillerový ale na druhú stranu človek aspoň vie, že druhej série sa nedočkame. Rozhodne jedno z lepších anime tohto roka, teraz už len stačí skočiť na mangu.(28.9.2017)

• Scalpelexis

[Shlédnuto 7 epizod, drop] To je tak, když si představíte léčebnu pro pacienty duševních onemocnění, naplníte je postavami, kteří mají vyjma jedné o 20 koleček víc a necháte je hrát náhodné hry s tím, že ta jediná výjimečná postava je hlavní podvodník Yumeko. Trik spočívá v tom, že víceméně neexistují žádná pravidla a tento herní battle royale je založen na neustálém podvádění, kde náše prapodoviná existence zmutovaného Sherlocka s Jokerem vidí až za roh. Permanentní výměny uboze přehnaných obličejů, když se oné osobě povede soupeře převést, má být nejspíš hlavní zábavný prvek, jenže to jak mě tak Yumeko nechává chladnými. Yumeko totiž nepřistupuje na žádnou hru, nikdy nedá možnost divákovi, aby si všiml onoho podvodu dřív než ona (a že jsou ty fígle patřičně padlý na hlavu), nebetyčně tuší a za odměnu si užije svůj pravidelný orgasmus za doprovodu věčně se dívícího tupýho podržtašky. Všichni soupeři jsou šablony tolikrát použitý, že by se za takové opotřebení styděl i Trabant z 60. let: Poslední kapkou byla pro mě retardovaná soupeřka, která do setkání s hlavní představitelkou vítězí, ale tajně chce strašlivě prohrát (pochopitelné, že?), a pak po onom slavném, předvídavém okamžiku zaneřádila místnost víc než prasklé pouliční potrubí. Ehm. Ne, je to repetitvní, trapné, postavy jsou k ničemu, děj o ničem; pochválit se dá jen solidní animace od MAPPY a funky, jazzový opening. Zbytek uvidíte v zajímavější podobě a dokonce na vlastní oči v Bohnicích.(21.8.2017)

Od Kakegurui sa nedá očakávať rozvíjanie postáv ďalej než po ich meno, pretože skoro všetky sú totožné až na odlišné gamblerské hry, ktoré s nimi hlavná hrdinka hrá. Anime tvorí z dvoch tretín vždy predstavenie pravidiel jednotlivých hier a následne ako sa hráči dokážu vynájsť pri ich porušovaní, aby mali vždy navrch. Zvyšná tretina sú zábery na psychopatické/orgazmické pohľady a úsmevy sebavedomých protivníčiek, ktoré majú pridávať pocit rastúceho napätie a z väčšej časti sa im to aj darí. Nič viac tu divákovi ponúknuté nebude, takže ak vám to na pobavenie nestačí, rozhodne sa ani neunúvajte dúfať, že príde zmena v štýle a rozprávaní po prvom diely. Ja som však vcelku spokojný a lúštenie, ako by som sa dostal z riskantných situácii, keby som bol v koži Jumeko ma celkom bavilo. 12/12 - 75%(24.9.2017)