Reklama

Reklama

Vážený diktátore

  • USA Dear Dictator (více)
Trailer 1

Tatiana Millsová je patnáctiletá americká dívka, která žije se svou svobodnou matkou Darlene. Ta udržuje milostný poměr se svým ženatým šéfem Dr. Charlesem, což je zubař, jehož fetišem jsou dámská chodidla. Tatiana ve škole dostane úkol napsat dopis někomu, koho obdivuje. Vybere si nechvalně známého diktátora z jedné ostrovní země, Antona Vincenta. K jejímu překvapení jí diktátor odepíše a oba si vymění několik dopisů. Ve Vincentově zemi zrovna probíhá revoluce, národ ho svrhne a on uprchne ze země. O několik dní později se objeví v garáži u Tatiany doma. Tatiana se rozhodne ho skrývat, protože jí přijde jako sympatický dědeček. Později ho představí i své matce. Anton pomáhá s domácími pracemi a plánuje opětovné převzetí moci ve své vlasti. Ve škole jsou tři dívky, které Tatianu šikanují. Anton pomáhá Tatianě svrhnout nadvládu těchto dívek. Radí, jak je má zesměšnit před celou školou a jak získat moc podobně, jako to plánuje Anton ve své zemi... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (26)

Morholt odpad!

všechny recenze uživatele

Třída dostane za úkol napsat dopis osobnosti, kterou obdivuje a problémová puberťačka vychovávaná ne zrovna ideální matkou se rozhodne pro latinsko-amerického diktátora. Chvilku si dopisujou a když v zemi přijde převrat, uteče tyran k holce a schovává se u ní v garáži, což měl být asi impuls k různým komickým situacím. Jenže není. Tady mi dělalo problém se i jen pousmát a když začala Caineova postava nahrazovat chybějícího otce a dělat údržbáře, tak mi bylo na blití. Herecky taky nic moc. Katie Holmes jsem nikdy neměl rád, Odeya Rush tu hraje jen další zpovykanou holku a Caine se na tuhle roli vyloženě nehodí. Tady je prostě všechno špatně. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Neviem čo si mám o výsledku myslieť. Pravda je, že "Dear Dictator" je už od prvého momentu jasná stupidita, no bol som zvedavý, či film zo mňa dostane nejaký ten smiech. No to sa reálne nestalo. Všetci v tomto filme sú divní, chémia tu často absolútne nefunguje a reálne premýšľam, čo si mám o výsledku myslieť. V jadre mám pocit, že záver filmu chce povedať niečo dobré. Niečo v zmysle, že niekedy aj rebel musí vedieť kedy ustúpiť a čo je moc. Lenže je to podané v kontexte, kde absolútne neviem čo si mám o tom myslieť. To je asi aj najväčší problém tohto filmu pre mňa. Michael Caine je pre mňa maximálne strojený a jeho výkonu moc neverím. Najhoršie na tom ale je, že ani kostýmovo sa o nič nedá oprieť, pretože je oblečený do zúfalých outfitov, ktoré tomu moc nepomáhajú. Neviem čo som od filmu čakal, no v jadre tu nie je jediná postava, ktorá by mi prišla normálna. Komédie fungujú ak vieme postavy identifikovať a prihodí sa im niečo, čo je vtipné. Lenže nemali by predstavovať nejaké čiernobiele postavy, alebo nevidíme v postavách žiaden vývoj. V jadre to potom neponúka nič a je to len nuda. Osobne film odporúčať neodporúčam. Mal by ísť niekam na lekciu humoru a naučiť sa ako tvoriť vtipy, lebo toto nefunguje. Sorry. Hodnotenie: D ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Komédia, ktorá sa nedrží svojho žánru (vážne debaty o diktátorstve) a zároveň nedrží pokope sama o sebe (nevtipné pokusy o vtip toho typu, že oblečieme hereckú legendu do oblečenia, v ktorom bude vyzerať blbo, hahaha). Základná myšlienka je v pohode a samozrejme sa tu ponúka zrovnanie s filmom Diktátor (v hlavnej úlohe Sacha Baron Cohen). Bohužiaľ z ponúkaných možností zápletky si scenáristi zvolili podivný a hlavne nudný variant, že natočia stredoškolskú komédiu uzatvorenú v garáži, v ktorej sa šourá diktátor. Tá jedna hviezda je hlavne za veľmi peknú tváričku mladej rebelky. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Studentka Tatiana je rebelka tělem i duší. Má pocit, že už ji na celém světě chápe jen jistý komunistický diktátor, s nímž si vydatně koresponduje. K jejímu velkému úžasu se jednoho dne zjeví osobně u ní doma, to když v jeho zemi dojde k převratu. A život mladé rebelky nabere politické tendence a nový směr, kdežto diktátor se musí skrývat. Když se do jednoho filmu podaří dostat Odeyu Rush, Katie Holmes, Setha Greena, Jasona Biggse a Michaela Caina, tedy samé unikátní herce, předpokládám, že výsledkem bude jedinečná kontroverzní satira, jaká tady dlouho nebyla. Skutečnost je ale poněkud jiná. Především není úplně ideální k filmu přistupovat jako k provokativnímu a kontroverznímu, ale jen a pouze ve směru komediálním, načež se všechny postavy chovají divně. Katie Holmes je celou dobu za krávu a neschopnou mámu, která z nějakého důvodu chová obdiv k místnímu zubaři, co jí olizuje nohy, až na posledních pět minut je z ní normální žena. Tatiana je vesměs svými vrstevníky odmítané děvče, které se pár minut ve filmu chová "rebelsky", nečeše se a nosí výstřední obuv, načež se už její postoj ke společnosti ve filmu moc neřeší. Jason Biggs je ve filmu, jen aby byl lákadlem do titulků, přičemž hlavním nosičem ideologie je obstarožní Michael Caine, tedy herec seriozních kvalit a nikoliv komediant typu Jima Carreyho. A až na pár poprav ve své domovině, se jedná o diktátora s vlídnou tváři. Tohle zajímavé osazenstvo se tak nějak potýká s originálním námětem, ale jen pramálo zábavně třeskutým. Absence vtipů v ději je po nějaké době dost znát. Jsou zde asi čtyři scénky, u kterých se dá uchechtnout, zbytek je moc ukecaný. Samotný převrat je realizován ve stylu divadelního aranžmá, na atraktivně pojatou scénu nenarazíte. Nejednou jsem měl ze scénáře pocit, že je dílem improvizace. Od tvůrčí dvojky Addario/Syracuse jsem čekal kvalitnější výsledek. Jejich předchozí počin Bláznivá noc pobavil, tentokrát ale zůstalo hlavně u dobrého hereckého obsazení a neotřelého námětu, co skýtal mnohem víc, než z něj nakonec vzešlo. Zajímavé bude jistě i zábavné hádaní, z jaké latinskoamerické země diktátor pochází, neb název země ve filmu nepadne, vzhledem k jeho namaskování i vlajce se dá ale usuzovat jeho tvůrci zamýšlený původ. 6/10 ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Rebelantska stredoskolacka si dopisuje s diktatorom, ktory u nej najde azyl potom co ho zvrhnu rebelanti. Originalny blaznivy namet, ale spracovanie je strasna nuda. Teenagerka je otravna, Caine ako diktator musi vystupovat v nedôstojnych kostymoch, co bohuzial nepôsobi vtipne ale skôr trapne. Aspon ze na Katie Holmes sa stale dobre pozera a jedinou vtipnou postavou tu je Seth Green s jeho fetisom na nohy. 3/10. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama