Shut In

Adam Schindler

T.J. Cimfel, David White

Eric Leach
  • Havaj8

Říkal jsem si, co se tam asi může dál dít, když se Anně nechtělo pryč z toho obrovskýho domu. Jestli přijde nějaký duchovno po jejím bratrovi nebo se z Anny stane absolutní vražednej maniak. Ani omylem, Anna má prostě jenom vytuněnej sklep a ráda se kouká. Škoda ale, že těch vychytávek tam neměla víc. Protože to ztratilo někdy v půlce dech a už to nedokázalo ničím ohromit. Anna taky nebyla nijak zajímavá postava. Ale lehkou inovaci to mělo, ačkoli právě ne tu hororovou.(20.6.2017)

Už dlouho jsem se u filmu tak znamenitě a intenzivně nepobavil. Teď nemám na mysli nějaké to tupé chlámání se, ale vytříbenou rozkoš z mile praštěné zápletky a z několika roztomile sadistických scén. A navíc jsem se na stará kolena znovu zamiloval. Ano, v téhle chvíli je mou vyvolenou maniakální agorafobická bloncka, kterou bych si po smrti jejího bratra hrozně rád vzal za ženu a se kterou bych si ve volném čase (mezi nějakými těmi bezvýznamnými vraždičkami) rozpustile hrál na schovávanou v jejím tajuplném mechanickém domečku pro panenky.(11.3.2016)

Agorafobie je celkem vděčné téma a ani tady zpočátku nic nenasvědčuje tomu, že by film přišel s něčím novým. Banda týpků vtrhne do baráku v domnění, že majitelka je na pohřbu svého bratra a když se ukáže, že je doma, začne sice solidní, ale jinak obyčejná domácí naháněčka. Když ale vyjde najevo, že to děvče nemá v hlavě v pořádku i v jiných směrech a že dům není tak obyčejný, jak vypadá, získá film kapánek jiný rozměr. Je sice fakt, že to bylo trochu přitažené za vlasy a v závěru mi jednání hlavní hrdinky přišlo až moc mimo, ale bylo to neotřelé a to je plus. Hercům není moc co vytknout a mě neznámá Beth Riesgraf byla výborná. Příjemné překvapení. 70%(25.1.2016)

• TheDon

Mistrně nastříhanej trailer mě donutil se kouknout na další, bohužel ne moc povedenej home invasion. Hutná atmoška první půlky filmu sice naznačovala nějaký grandiózní finale, těšil jsem se na nějakou prima masáž a stalo se maximálně to, že holka, která nevystrčí deset let nohu přes práh, si vypochoduje, jako by se nechumelilo. Takže lehkýmu zklamání nad těžce impotentním koncem se neubráním. 40% P.s.: připomnělo mi to Řezníkovu Holku v mým sklepě(18.1.2016)

• tron

Spoilery. „Len som sa hral.“ – „Pozri, kam ťa to dostalo.“ Úvod priemer. Žena je sama v dome, ktorý prepadne trojica nič netušiacich lupičov. Žena sa pred nimi chvíľku ukrýva, oni o nej nevedia, potom sa o nej dozvedia, začnú ju hľadať, nájdu ju, nevedia, čo s ňou, ona nevie, čo s nimi. Typológia lupičov priamočiara (suverénny drsniak, psychopatický magor a naivné neviniatko), ale atmosféra dobrá a hlavná hrdinka má zaujímavú psychickú poruchu, ktorá osviežuje triviálny scenár. V prostrednej časti prichádza séria incestno-pedofilných twistov (tajuplné podzemie). Bohužiaľ, predčasnou likvidáciou najzápornejšej postavy sa film pripravuje o napätie, nakoľko prežije len hlavná hrdinka (s ktorou divák po tom, čo spácha, zrejme odmietne súcitiť) a dve nie kladné, ale ani vyložene záporné postavy, ktoré sú mu vcelku ukradnuté. Na konci sa film bezmocne a hlavne bezradne topí v nepochopiteľných rozhodnutiach/motiváciách postáv (žena chlapa X nemá problém prizabiť, ale následne svoju dokonalú „pascu“ ohrozí len kvôli nemu) a prajete si už len to, aby sa to skončilo. A nakoniec sa to skončí. 50 %(9.1.2017)

• - Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)