Anna trpí tak ochromující agorafobií, že když se trojice zločinců vloupá do jejího domu, nemůže se přinutit k útěku. Ale to, co si útočníci neuvědomují, je, že agorafobie není její jediná psychóza. (hajdano)

kingik

Zaměnitelný a nepřekvapivý cákanec, v němž si krev musíte domyslet. Obsahem je jen minimum scén, které diváka proberou ze spánku spravedlivých. Film značně nudí. Agorafobie hlavní hrdinky a banda násilníků v jejím domě, to jsou aspekty, z nichž se dalo vytěžit relativně hodně. Jen to režijně rázně a řízně uchopit, že. Tohle ale neplatí pro režiséra Adama Schindlera, o kterého, alespoň doufám, už dlouho nezavadím. A pokud ano, musel by přijít s něčím oslnivým. Nejprve nastolil situaci, kdy do domu nebohé ženy vniknou tři zloději. No dobrá, ale jak to panu režisérovi trvalo, než se ve filmu něco stalo. Aby to pokazil ještě víc, nechal zemřít nadějně vyšinutého násilníka jako prvního, zbytek to už nevytrhl. Divák se ještě obeznámil s nějakou tou pastí v domě, která je nastražená pro takové případy. Opět nic v rámci žánru překvapivého. Na filmu je v mnohém znát, že se jej chopil začátečník, který nemá cit pro rytmus scén, napětí, gradaci. Poté, co se skupinka zlodějů ztenčí, začal film silně stagnovat. Brutálních scén je minimální množství, dojde k nim převážně v první třetině filmu, následně už se nic kloudně zajímavého nedělo. Herecké obsazení určitě nebylo nijak vrcholně špatné, námět sice je ohraný, ale i omletý příběh může zaujmout, je-li natočen svěže násilně a nápaditě. U tohoto home invasion si můžete po půl hodince zdřímnout a vůbec o nic nepřijdete. Budete plni sil na lepší násilnické zítřky v jiném a rozhodně lépe natočeném filmu. 4/10 ()

AlistairMir

Příjemné překvapení. Hlavní hrdinka mohla být více výrazná, ale co by jí to pomohlo když si týpek s bradkou (Perry) ukradl celej film pro sebe. Takovéhle padouchy mám rád - ironickej, sarkastickej, jízlivej sociopat co nežebrá o život a bojuje až do konce, ať už to prej dopadne jakkoli. Hlášky na pána, léčebná kůra hlavní hrdinky byla hodně zlomyslná a vyrobení zarážky už jen dokreslilo "kouzlo" osobnosti. Navíc neznám nikoho kdo by tak hezky reagoval po ráně kladivem a nutil ptáčka zazpívat. Gore je slabé a napětí mizí cca po hodině filmu, i tak ale prima Home Invasion s krásnou ukázkou, že agorafobie není zdaleka nejhorší psychická nemoc. Film za 3*, ale za postavu Perryho prostě musím tu jednu hvězdu přidat na konečné 4* ()

*CARNIFEX*

Po smrti ťažko chorého brata všetko nasvedčuje tomu, že Anna konečne začne žiť svoj vlastný život. Nakoľko sa však zdôverí mladému mužovi z donáškovej služby, problémy na seba nenechajú dlho čakať. V deň pohrebu, kedy by si mala uctiť pamiatku zosnulého súrodenca, Anna neopúšťa rodinný dom, ako by sa to žiadalo, ale zostáva v jeho útrobách. S danou situáciou neráta ani trojica zločincov, ktorá ju prichádza okradnúť o značnú hotovosť. Keď pri jednej z možnosti dostáva Anna šancu na útek, no nedokáže ju zrealizovať, rázom všetkým dôjde, že mladá žena trpí agorafóbiou, psychickou chorobou, ktorá ju núti zotrvať v uzavretých priestoroch. Už čoskoro sa však všetci presvedčia, že Anna ani z ďaleka nie je tak bezmocná, ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Nápaditý, snaživý no presto všetko nevýrazný "home invasion", ktorý síce nudou netrpí, no taktiež nepobral prvky, ktorými by diváka natoľko nadchol, aby dosahoval vyššiu ako priemernú úroveň - 50% ()

Havaj8

Říkal jsem si, co se tam asi může dál dít, když se Anně nechtělo pryč z toho obrovskýho domu. Jestli přijde nějaký duchovno po jejím bratrovi nebo se z Anny stane absolutní vražednej maniak. Ani omylem, Anna má prostě jenom vytuněnej sklep a ráda se kouká. Škoda ale, že těch vychytávek tam neměla víc. Protože to ztratilo někdy v půlce dech a už to nedokázalo ničím ohromit. Anna taky nebyla nijak zajímavá postava. Ale lehkou inovaci to mělo, ačkoli právě ne tu hororovou. ()

maddy

Oceňujem pokiaľ sa tvorcovia snažia v ktoromkoľvek hororovom subžánri prísť s niečím aspoň málo odlišným. Tak ako na jeden radšej nemenovaný (aby som nevyspoileroval zásadný zvrat) hororový subžáner nahliadal nedávny Hidden, rovnako netradične sa snaží na home invasion nahliadať Intruders. Nie je to síce nič špeciálne, nové, ani nijako ojedinelé, ale prvá hodinka je celkom slušne odsýpajúcou, aj keď skrz naskrz priemernou a obyčajnou naháňačkou po jednom dome s neotravujúcimi postavami, chvíľkami fungujúcim napätím a hlavne veľmi slušným zvratom (ktorý keby nevyspoileroval trailer mohol byť aj celkom prekvapivým). Celé to síce nie je nijako zvlášť násilné, ale to by ani nevadilo, nakoľko extrémna brutalita by sa do podobne nastolenej atmosféry ani veľmi nehodila. S prvou hodinkou som tak bol viac menej spokojný, až dokým Intruders v záverečnej polhodine rapídne nedôjde dych. Následne sú postavy dlhú dobu zatvorené v jednej miestnosti, komunikujú skrz jedno okno, chovajú sa čoraz nezmyselnejšie a film už daný nápad nijako ďalej nerozvíja. Mal som pocit akoby režisér nevedel ako daný zvrat v príbehu vlastne využiť a dostatočne ho zdôvodniť a tak iba zbytočne naťahoval stopáž na aspoň tú hodinku a pol. Zo začiatku tak zaujímavo sa javiaci zvrat ostáva silne nevyužitý, príbeh sa buď nijako nerozvíja alebo rozvíja maximálne nezaujímavým smerom a ostane iba home invasion horor/thriller, ktorý sa síce snažil priniesť niečo aspoň trochu odlišné, ale nápad nedotiahol do konca. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

• Film se natáčel v Shreveportu v Louisianě. (rafix)